ROW umocnił się na pozycji lidera

2010-11-20, Autor:
W ostatnim meczu przed przerwą zimową Energetyk ROW Rybnik wygrał z LZS-em Piotrówka 4:0.

Mecz Energetyka ROW RybnikLZS-em Piotrówka mógł potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby w 15 sekundzie Indrisa Sega Cisse wykorzystał 100-procentową okazję. Zamiast umieścić piłkę w siatce z kilka metrów trafił w bramkarza ROW-u Piotra Pasia. Pomimo przewagi w początkowej fazie meczu gola zdobyli rybniczanie. W 19. minucie lewą stroną pociągnął Kamil Kostecki, który wyłożył piłkę Marcinowi Kocurowi, a ten z 10 metrów otworzył wynik spotkania. Chwilę później znakomite dośrodkowanie Emmanuela Ekwueme zmarnował Łukasz Mieszczak. W 36. minucie Kocur zrewanżował się Kosteckiemu kopią podania, po którym padła pierwsza bramka. Popularny „Kostek” nie strzelił gola, ale w zamieszaniu w polu karnym wyłożył piłkę Mateuszowi Szatkowskiemu, a ten podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie piłkarze z Piotrówki próbowali zdobyć gola kontaktowego, a rybniczanie wyprowadzali groźne kontry. Po jednej z nich bliski podwyższenia wyniku był Jarosław Wieczorek. Co nie udało się najskuteczniejszemu piłkarzowi ROW-u, zrobił Grzegorz Bonk. Ten doświadczony pomocnik popisał się precyzyjnym wolejem z kilkunastu metrów i ROW prowadził już 3:0. W 78. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Kostecki, który wykorzystał podanie wprowadzonego kilka chwil wcześniej Sebastiana Kapinosa.

Dzięki wygranej z LZS-em piłkarze ROW-u umocnili się na pozycji lidera III ligi. W tej chwili mają 4 punkty przewagi nad drugą w tabeli Skałką Żabnica. Warto dodać, że podopieczni Jana Furlepy wygrali do tej pory wszystkie mecze rozegrane na własnym stadionie.

Przed piłkarzami III ligi przerwa zimowa. Zawodnicy wrócą na boiska wiosną przyszłego roku. Pierwszym rywalem ROW-u w rundzie rewanżowej będzie... LZS Piotrówka.

Energetyk ROW Rybnik - LZS Piotrówka 4:0 (2:0)

1:0 - Marcin Kocur (19), 2:0 - Mateusz Szatkowski (36), 3:0 - Grzegorz Bonk (69), 4:0 - Kamil Kostecki (78)