ROW 1964 zremisował ze Zniczem. Udany debiut i gol 17-latka!

2016-04-15, Autor:
W 26. kolejce II ligi piłkarze ROW-u zremisowali ze Zniczem Pruszków 1:1. Udany debiut w pierwszej jedenastce zaliczył wychowanek ROW-u, Bartosz Slisz.

Mecz ze Zniczem na długo pozostanie w pamięci Bartosza Slisza. Wychowanek rybnickiego klubu pierwszy raz wyszedł w wyjściowej jedenastce i na dodatek otworzył wynik dzisiejszego spotkania. W 13. minucie 17-letni pomocnik popisał się znakomitym strzałem z dystansu i nie dał szans bramkarzowi gości. W 36. minucie powinno być 2:0 dla ROW-u, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił Marek Gładkowski. Chwilę później bliski wyrównania był Aleksander Jagiełło. Piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła jednak bramkę strzeżoną przez Daniela Kajzera.>> KS ROW 1964 Rybnik - Znicz Pruszków 1:1 - zobacz więcej zdjęć

W drugą połowę rewelacyjnie weszli przyjezdni. W 47. minucie po rzucie rożnym strzałem głową wyrównanie zdobył Andrzej Niewulis. W 61. minucie gola mógł zdobyć Marek Krotofil. Piłka po jego uderzeniu zmierzała w okienko bramki gości, ale na posterunku był Piotr Misztal, który wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Bliski strzelenia drugiego gola dla gospodarzy był także Slisz. Młody piłkarz ROW-u ponownie uderzył z dystansu, ale pomylił się nieznacznie. Do końca spotkania trwała wyrównana walka. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, jednak żadna z nich nie zdobyła już więcej goli. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Bartosz Slisz - ROW 1964 Rybnik

Strzelony gol to nie tylko moja zasługa, ale całego zespołu. Dziękuję trenerowi i sztabowi za zaufanie. Bardzo się cieszę, że wprowadzili mnie do pierwszego zespołu. Dziś wyszedł mi strzał życia. W drugiej połowie było blisko, ale zabrakło trochę szczęścia. Na początku w szatni miałem lekką tremę, ale jak wyszedłem na boisko, to drużyna mnie wsparła i było już dobrze. Od 6. roku życia gram w ROW-ie. Mam nadzieję, że nadal będę się tutaj rozwijał i wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Dariusz Banasik – trener Znicza Pruszków

Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki się okazał. Zespół z Rybnika zagrał z dużą wolą walki i determinacją. Szanujemy ten remis. Nie byliśmy zespołem lepszym, który mógł się pokusić o 3 punkty. Nie jestem zadowolony z postawy z mojego zespołu. Zabrakło mi dziś jakości.

Dietmar Brehmer – trener KS ROW 1964 Rybnik

Ten mecz był ciężki gatunkowo. Po poprzednich porażkach większych zastrzeżeń do taktyki nie było, ale musieliśmy poprawić zaangażowanie. Dziś ono było i udało się wywalczyć remis. Znicz to klub z określoną renomą i gra się z nim ciężko. Udało nam się otworzyć wynik. Szkoda, że straciliśmy gola po stałym fragmencie gry. To nasza największa bolączka. Dziś nasi piłkarze udowodnili, że jeden na drugiego może liczyć.

Bartek Slisz nas zaskakiwał w ostatnich tygodniach. Ciężko pracował na treningach i dobrze spisywał się grając w drugiej drużynie. Dużą rolę w rozwoju tego piłkarza ma jego trener Roland Buchała.

KS ROW 1964 Rybnik - Znicz Pruszków 1:1 (1:0)

1:0 - Slisz (13), 1:1 - Niewulis (47)

KS ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Grolik, Slisz, Krotofil, Muszalik, Gojny, Jary, Gładkowski (90' Płonka), Broniewicz, Mandrysz (85' Siwek), Musiolik (85' Dzierbicki)

Znicz Pruszków: Misztal – Kucharski, Jędrych, Mysiak, Włodarczyk, Bartoszewicz, Niewulis, Kaczmarek (87' Rackiewicz), Jagiełło (73' Stryjewski), Kubicki, Chałas (68' Kopciński)