ROW 1964: w derbach regionu wygrał GKS

2017-11-04, Autor:

W 16. kolejce II ligi ROW 1964 Rybnik przegrał na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:2. Honorowego gola dla gości zdobył Marek Krotofil.

Dzisiejszy mecz w Jastrzębiu rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Już w 4. minucie dobrze dośrodkował Daniel Tront, a piłkę do siatki ROW-u wpakował Daniel Szczepan. Pomimo przewagi jastrzębian jeszcze przed przerwą wyrównali goście. Po dośrodkowaniu Pawła Jaroszewskiego na 1:1 trafił Marek Krotofil.

W drugiej połowie więcej przy piłce utrzymywali się rybniczanie, jednak to GKS zdobył zwycięską bramkę. Po jednym z kontrataków gola na wagę 3 punktów zdobył Kamil Adamek.

W ostatnich minutach bliski wyrównania był Sebastian Musiolik, ale piłkę lecącą w okienko bramki gospodarzy w ostatniej chwili wybił Grzegorz Drazik.

Dzięki zwycięstwu z ROW-em jastrzębianie podtrzymali dobrą passę. Była to ich czwarta wygrana z rzędu i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli II ligi.

Z kolei rybniczanom nie udało się podtrzymać znakomitej serii i przegrali pierwszy mecz pod wodzą Rolanda Buchały. Tym samym dopiero w siódmym spotkaniu nowy trener ROW-u musiał przełknąć gorycz porażki. Ciekawostką jest fakt, że pogromcą Buchały okazała się drużyna, w której występował jako piłkarz przez dwa sezony w latach 2005-2007.

W następnej kolejce ROW 1964 Rybnik zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Mecz odbędzie się w sobotę 11 listopada o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

GKS 1962 Jastrzębie - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1)

1:0 - Daniel Szczepan (4), 1:1 - Marek Krotofil (38), 2:1 - Kamil Adamek (73)

GKS 1962: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak (46' Kawula) - Semeniuk (53' Szczęch), Gancarczyk, Tront, Jadach (90' Dzida), Ali (65' Adamek) - Szczepan

ROW 1964: Rosa - Bober, Jary, Gojny - Dudzik (86' Drozdowski), Zganiacz (78' Spratek), Muszalik, Jaroszewski (74' Tkocz), Krotofil, Kalisz - Brychlik (67' Musiolik)

Żółte kartki: Kulawiak, Tront, Kawula, Szymura, Drazik, Szczepan - Muszalik, Bober

Czerwona kartka: Muszalik (po meczu, za drugą żółtą)