ROW 1964 Rybnik zremisował z Olimpią Grudziądz

2018-10-13, Autor:

W 14. kolejce II ligi ROW 1964 Rybnik zremisował na stadionie przy ul. Gliwickiej z Olimpią Grudziądz 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Michał Bojdys.

Mecz ROW-u Rybnik z Olimpią Grudziądz od mocnego uderzenia mogli rozpocząć goście, którzy umieścili nawet piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał faul na bramkarzu, Aleksandrze Łubiku. Później do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Sygnał do ataku dał Kamil Spratek, który po dośrodkowaniu Roberta Tkocza strzelił głową tuż obok bramki. W 22. minucie Spratek był jeszcze bliżej. Ponownie wrzucił Tkocz, a piłka tym razem trafiła w poprzeczkę. Precyzyjne dośrodkowania Tkocza przyniosły skutek w 23. minucie. Po rzucie rożnym gola zdobył Michał Bojdys. Blisko podwyższenia prowadzenia był Paweł Jaroszewski. Zawodnik ROW-u uderzył z rzutu wolnego tuż pod poprzeczkę, ale piłkę wypiąstkował Wojciech Muzyk. W 36. minucie w polu karnym ROW-u został sfaulowany Konrad Handzlik. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Aghwan Papikjan. Grudziądzanie uzyskali przewagę i mieli kilka ciekawych akcji, ale w pierwszej połowie gola już nie zdobyli.

Początek drugiej połowy nie był porywającym widowiskiem. Dopiero w 68. minucie goście stworzyli sobie dogodną okazję do strzelenia gola. Po podaniu Damiana Ciechanowskiego w znakomitej sytuacji w polu karnym ROW-u znalazł się Robert Hirsz, którego w ostatniej chwili zablokował Michał Bojdys. W 78. minucie wydawało się, że będzie 2:1 dla Olimpii. Gola mógł zdobyć Przemysław Kita, jednak po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Marek Krotofil. W końcówce spotkania rybniczanie musieli radzić sobie w dziesięciu, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krystian Kujawa. Goście próbowali wykorzystać grę w przewadze, ale rybniczanie dobrze się bronili. Przy odrobinie szczęścia mogli nawet zdobyć gola, ale w ostatniej akcji meczu niecelnie strzelił Michał Bojdys. Ostatecznie ROW zremisował z Olimpią 1:1 po golach zdobytych w pierwszej części meczu.

Mariusz Pawlak – trener Olimpii Grudziądz

Jeśli chodzi o punkty, to na pewno nie jesteśmy zadowoleni. We wcześniejszych trzech meczach potraciliśmy punkty bardziej na własne życzenie niż to, że przeciwnicy nas do tego zmusili. Jestem zadowolony z drugiej płowy, bo zaczęliśmy grać tak jak w pierwszej fazie tegorocznych rozgrywek. Przeciwnik trudny, który grał na dwóch napastników. W stałych fragmentach na pewno przeważali zawodnicy z Rybnika. Dlatego też straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik.

Roland Buchała – trener ROW-u 1964 Rybnik

Za nami jeden z cięższych tygodni, jaki tu przeżyliśmy. Mieliśmy fajną serię przed meczem z Bełchatowem. Po wygranej z Ruchem jechaliśmy po zwycięstwo do Bełchatowa. Niestety tam nie została nam uznana bramka. Złe decyzje sędziego sprawiły, że wróciliśmy bez punktu. Czasem lepiej przegrać 0:3, szybko o tym zapomnieć i z czystymi głowami zacząć nowy tydzień. A tymczasem praktycznie do piątku siedział nam w głowach ten mecz w Bełchatowie. Złość z tamtego meczu chcieliśmy przełożyć na spotkanie z Olimpią. Chłopcy oddali dzisiaj serce i pokazali wolę walki. Realizowali także założenia taktyczne. Mogło się to kibicom podobać. Dziś każda z drużyn mogła zgarnąć 3 punkty. Niestety jest remis, ale z przekroju całego spotkania trzeba go szanować. Grając w dziesięciu też mieliśmy jeszcze swoje okazje. Obie drużyny zaprezentowały fajny, otwarty futbol.

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:1)

1:0 - Michał Bojdys (23), 1:1 - Aghwan Papikjan (37 – rzut karny)

ROW 1964 Rybnik: Łubik - Krotofil, Janik (57’ Koleczko), Kujawa, Bojdys, Jaroszewski (75’ Mazurek) - Tkocz, Zawadzki, Bukowiec (64’ Brychlik) - Okuniewicz (89’ Rostkowski), Spratek

Olimpia Grudziądz: Muzyk - Ciechanowski, Nakrošius, Witasik, Wawszczyk - Kaczmarek (84’ Skibicki), Śmietanko (70’ Kita), Ziętarski, Handzlik (63’ Kamiński), Papikjan - Hirsz (79’ Marzec)

Żółte kartki: Janik, Kujawa.
Czerwona kartka: Krystian Kujawa (81. minuta, za drugą żółtą)