ROW 1964 Rybnik: wyjazdowa porażka z Unią Książenice

2022-06-05, Autor:

W przedostatniej kolejce IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na wyjeździe z Unią Książenice 1:2.

W Książenicach pierwsi gola strzelili gospodarze. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Jana Janika sędzia podyktował rzut karny dla Unii, którego na bramkę zamienił Robert Tkocz.

W 84. minucie piłkarze z Książenic podwyższyli na 2:0. Po dobrym podaniu Piotra Byśca bramkarza ROW-u strzałem głową pokonał Arkadiusz Suchiński

W czwartej minucie doliczonego czasu gry honorowego gola dla rybniczan strzelił Jan Janik.

Pomimo porażki ROW 1964 jest już pewny utrzymania się w IV lidze.

W ostatniej kolejce piłkarze trenera Dariusza Widawskiego zmierzą się przed własną publicznością z MRKS Czechowice-Dziedzice. Mecz odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 15:00.

29. kolejka śląskiej II grupy Zina IV ligi: Orzeł Łękawica - Spójnia Landek 4-1 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - LKS Bestwina 5-3 Kuźnia Ustroń - LKS Bełk 1-4 Czarni Gorzyce - LKS Czaniec 0-3 GKS II Tychy - Piast II Gliwice 3-1 MRKS Czechowice-Dziedzice - Drzewiarz Jasienica 5-0 Unia Książenice - ROW 1964 Rybnik 2-1 Unia Turza Śląska - Czarni-Góral Żywiec 3-0

1. GKS II Tychy 29 64 20 4 5 85-28
2. LKS Bełk 28 58 18 4 6 57-35
3. Unia Turza Śląska 29 55 17 4 8 64-40
4. MRKS Czechowice-Dziedzice 29 51 15 6 8 61-34
5. Kuźnia Ustroń 30 50 14 8 8 49-36
6. Piast II Gliwice 29 49 14 7 8 58-42
7. LKS Czaniec 29 48 13 9 7 53-39
8. Orzeł Łękawica 29 41 12 5 12 52-48