ROW 1964 Rybnik wygrał z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Drugie zwycięstwo Rolanda Buchały

2019-11-02, Autor:

W 14. kolejce 3. grupy III ligi ROW 1964 Rybnik wygrał przed własną publicznością z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Przypomnijmy, że tydzień temu, po serii pięciu porażek z rzędu, piłkarze z Rybnika w końcu wygrali. Na boisku w Starowicach Dolnych pokonali miejscowy LZS 2:0. Od tego spotkania trenerem ROW-u 1964 jest Roland Buchała, który zastąpił na tym stanowisku Michała Podolaka.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej rybniczanie rozegrali drugie spotkanie pod wodzą Buchały. Ich rywalem był wyżej notowany Pniówek. Od pierwszych minut to jednak gospodarze wykazywali więcej ochoty do gry. Stworzyli sobie nawet kilka podbramkowych sytuacji, ale gola zdobyli dopiero w 23. minucie. Z prawej strony Konrad Warmiński podał w polu karnym do Marcina Wodeckiego, a ten pokonał Bartosza Gocyka. Piłka trafiła jeszcze w poprzeczkę, odbiła się od ziemi i wyszła w pole, ale sędzia liniowy nie zawahał się ani chwili i zasygnalizował, że ta przekroczyła linię bramkową. Rybniczanie poszli za ciosem i po kilku minutach było już 2:0. Gola ponownie zdobył Wodecki, tym razem strzelając zza pola karnego. Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali przebieg spotkanie i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Zaraz po zmianie stron ROW 1964 zmarnował dwie dobre okazje. Wiktor Piejak, a po chwili Konrad Warmiński, byli blisko sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale dali się uprzedzić obrońcom Pniówka. Po drugiej stronie boiska znakomitej szansy na gola kontaktowego nie wykorzystał Dawid Hanzel. Piłkarz Pniówka z kilku metrów nie trafił do bramki ROW-u!

Przez większą część drugiej połowy rybniczanie nie dopuszczali rywali do groźnych okazji. Dopiero w 80. minucie zagapili się przy dośrodkowaniu Sławomira Szarego. Na szczęście dla nich Wojciech Caniboł nie trafił czysto w piłkę i skończyło się tylko na strachu. Ten sam piłkarz nie pomylił się jednak w doliczonym czasie gry. Tym razem udało mu się pokonać Kewina Paszka, ale na zdobycie drugiego gola zabrakło Pniówkowi już czasu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1 i trener Buchała mógł cieszyć się z drugiego z rzędu zwycięstwa.

W następnej kolejce ROW 1964 Rybnik zagra na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

- W pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Chcieliśmy strzelić bramki z kontrataku i udało się. Wiedzieliśmy, że Pniówek będzie trudnym przeciwnikiem i tak też dziś było. Cały tydzień koncentrowaliśmy się na tym spotkaniu i boisko nas wynagrodziło za ciężką pracę, jaką moi piłkarze wykonali przez ostatnie dwa tygodnie. Wykonują wszystko, o co ich poproszę. Cieszę się, że po dwóch ostatnich spotkaniach mamy 6 punktów. To był priorytet, żeby dobrze wystartować. Teraz w dobrych humorach pojedziemy do Lubina, mam nadzieję, że po komplet punktów

- powiedział trener Roland Buchała.

ROW 1964 Rybnik - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (2:0)

1:0 – Marcin Wodecki (23), 2:0 – Marcin Wodecki (26), 2:1 – Wojciech Caniboł (90)

ROW 1964 Rybnik: Kewin Paszek - Piotr Pacholski, Paweł Mandrysz (88’ Szymon Kuzior), Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi (63’ Radosław Dzierbicki), Wiktor Piejak (69’ Dawid Plizga), Szymon Jary, Konrad Warmiński (57’ Bartosz Kunat), Przemysław Szkatuła, Bartłomiej Polok, Marcin Wodecki

Pniówek Pawłowice Śląskie: Bartosz Gocyk - Sławomir Szary, Wojciech Caniboł, Mateusz Szatkowski, Kamil Glenc (75’ Piotr Trad), Sebastian Siwek (64’ Dawid Morcinek), Szymon Ciuberek, Oskar Paleczny (61’ Michał Płowucha), Dawid Hanzel, Tomasz Dzida, Tomasz Musioł