ROW 1964 Rybnik vs. Radomiak Radom: gol w końcówce dał gościom 3 punkty

2018-03-17, Autor:

W pierwszym w tym roku ligowym meczu piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zmierzyli się z Radomiakiem Radom. Jak się okazało, było to jedyne spotkanie w ramach 22. kolejki. Pozostałe mecze zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

Piłkarską wiosnę na stadionie przy ul. Gliwickiej podopieczni trenera Marka Koniarka rozpoczęli od szybko straconej bramki. Już w 5. minucie meczu z Radomiakiem Radom strzałem piętą prowadzenie gościom dał Jakub Wróbel. W 13. minucie groźnie z dystansu uderzył Leonardo Pereira, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Rosę. Chwilę później z kilkunastu metrów atomowym strzałem popisał się Peter Mazan. Trafił jednak wprost w bramkarza ROW-u. W pierwszej połowie groźniejsi byli piłkarze Radomiaka. Więcej strzelali i byli bardziej aktywni.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału z dystansu Dawida Kalisza. Po raz kolejny jednak piłka minęła bramkę gości. W 59. minucie potężnie z 25 metrów uderzył Damian Jakubik, ale znakomitą interwencją popisał się Rosa. W 63. minucie przyszło wyrównanie. Indywidualną akcją prawą stroną zainicjował Sebastian Musiolik. Jednego z rywali minął, drugiego położył na ziemi i mocnym strzałem nie dał szans Hubertowi Gostomskiemu. W 70. minucie po rzucie rożnym dla Radomiaka w poprzeczkę trafił Jakubik. Po chwili po lewej stronie obrońcami gospodarzy zakręcił Damian Szuprytowski, ale z jego uderzeniem z kilku metrów poradził sobie Rosa. W 78. minucie strzałem głową bramkarza gości próbował zaskoczyć Musiolik. Gostomski był jednak na posterunku. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu piłkarzy ROW-u. Skrzydeł dodała im bramka Musiolika. Pomimo tego decydujący cios zadali radomianie. W 88. minucie Jakubik precyzyjnie podał do Jakuba Rolinca, a ten z bliskiej odległości pokonał Rosę. Tym samym Radomiak pokonał ROW 2:1.

Jerzy Cyrak – trener Radomiaka Radom

To był trudny mecz dla nas. Aura nie była typowo piłkarska. Wczorajsza podróż i cały dzień w autokarze zostawiły ślady, ponieważ w drugiej połowie dopadło nas zmęczenie. Zagraliśmy dziś do końca z pasją i zapałem. Powalczyliśmy w końcówce o bramkę i udało się wygrać.

Marek Koniarek – trener ROW-u 1964 Rybnik

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Radomiaka. W drugiej to my przejęliśmy inicjatywę. Zdobyliśmy bramkę. Różnie się to mogło potoczyć. Mamy niedosyt, że przegraliśmy. Pocieszające jest to, że w drugiej połowie graliśmy dobrą piłkę z takim trudnym przeciwnikiem, jakim był Radomiak.

ROW 1964 Rybnik – Radomiak Radom 1:2 (0:1)

0:1 – Wróbel (5), 1:1 – Musiolik (63), 1:2 – Rolinc (88)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Jaroszewski, Muszalik (61’ Wasiluk), Gojny, Spratek, Jary, Kujawa (90’ Krotofil), Tkocz, Kalisz, Musiolik, Brychlik

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Klabik, Świdzikowski, Zając, Pereira (90’ Winsztal), Bemba, Colina (70’ Jabłoński), Mazan, Szuprytowski (82’ Agu), Wróbel (74’ Rolinc)

Żółte kartki: Dominguez (36), Wasiluk (70)