ROW 1964 Rybnik tylko remisuje z Orłem Łękawica. „Źle weszliśmy w to spotkanie”

2021-09-05, Autor:

W 5. kolejce IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Orłem Łękawica 3:3.

Tak słabej pierwszej połowy jak w meczu z Orłem Łękawica rybniczanie w tym sezonie jeszcze nie zagrali. Efektem tego były dwa gole dla przyjezdnych. W 23. minucie wynik otworzył Sebastian Pępek, a kilkadziesiąt sekund później podwyższył Szymon Byrtek.

– Winę biorę na siebie. Nie trafiłem z ustawieniem taktycznym i pierwsza połowa wyglądała tak, jak wyglądała. Być może też cykl meczów co 3-4 dni miał tutaj wpływ i dlatego tak źle weszliśmy w to spotkanie – mówił trener rybniczan, Dariusz Widawski.

Na szczęście dla gospodarzy druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. ROW 1964 nabrał większej ochoty do gry i po trafieniach Yaroslava Baranskyiego i Michała Pieczki udało się wyrównać. Gospodarze nadal atakowali i byli coraz bliżej strzelenia kolejnego gola. W 70. minucie w słupek trafił Andrzej Malik. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się chwilę później. Z rzutu wolnego z prawej strony Marcin Pośpiech zamiast dośrodkować, zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę. To zaskoczyło Aleksandra Łubika i ponownie wygrywał Orzeł. Mocno poirytowany stratą gola był Jan Janik, który w 79. minucie powędrował w pole karne gości na rzut rożny. Kapitan ROW-u 1964 nie zawiódł i strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Ostatnie minuty to ostra wymiana ciosów, która mogła zakończyć się zwycięstwem każdej ze stron. Najgroźniejszą okazję dla gospodarzy zmarnował Michał Pieczka, który w doliczonym czasie huknął z 20 metrów, ale bramkarz Orła wybił piłkę na rzut rożny. Ze strony przyjezdnych znakomitą szansę miał Kacper Piórecki. W ostatniej akcji meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił tuż obok słupka i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

– Po raz kolejny remisujemy i nie jesteśmy z tego zadowoleni. Cele mieliśmy nieco inne. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że może się to skończyć walką o utrzymanie. Z powodu kontuzji musimy łatać dziury na różnych pozycjach młodymi zawodnikami. Dziś zagrało 6-7 juniorów. Oni dopiero nabierają doświadczenia i musimy im dać czas – dodał trener Widawski.

W następnej kolejce ROW 1964 zagra na wyjeździe z LKS-em Bestwina.

ROW 1964 Rybnik – Orzeł Łękawica 3:3 (0:2)

0:1 – Sebastian Pępek (21), 0:2 – Szymon Byrtek (23), 1:2 – Yaroslav Baranskyi (51), 2:2 – Michał Pieczka (58), 2:3 – Marcin Pośpiech (72), 3:3 – Jan Janik (79)

ROW 1964 Rybnik: Łubik – Janik, Jakubowski, Kunat, Baranskyi, Warmiński, Juraszczyk, Pieczka, Piekorz (46’ Cywka), Byzdra (46’ Malik), Sobik

5. kolejka Zina IV ligi: LKS Czaniec - Spójnia Landek 2:2 Piast II Gliwice - LKS Bełk 0:0 Drzewiarz Jasienica - LKS Bestwina 2:1 ROW 1964 Rybnik - Orzeł Łękawica 3:3 Czarni-Góral Żywiec - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:3 Unia Turza Śląska - Kuźnia Ustroń 2:3 MRKS Czechowice-Dziedzice - GKS II Tychy 0:0 Czarni Gorzyce - Unia Książenice 0:3