ROW 1964 Rybnik: szczęśliwy remis w Zielonej Górze na zakończenie rundy jesiennej

2020-11-28, Autor:

W ostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na wyjeździe z Lechią Zielona Góra 2:2, choć do przerwy przegrywali 0:2.

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik rozegrali dziś ostatni mecz w tym roku. Ich rywalem w Zielonej Górze była szósta w tabeli Lechia. Rybniczanie do faworytów nie należeli, ale pomimo tego udało im się wyszarpać remis.

Mecz idealnie rozpoczęli zielonogórzanie. Już w 2. minucie wynik otworzył Szymon Kobusiński. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:0.

W 64. minucie rybniczanie zdobyli gola kontaktowego. Na długie podanie ze swojej połowy zdecydował się Jan Janik. Do piłki dopadł Marcel Vasil, który minął bramkarza i bez problemów umieścił ją w siatce gospodarzy.

W 87. minucie mogło być po meczu. W sytuacji sam na sam z Kewinem Paszkiem znalazł się Szymon Kobusiński. Napastnik Lechii zamiast strzelać próbował minąć bramkarza i został sfaulowany. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który zamiast skompletować hat-tricka uderzył wysoko nad bramką. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się w 89. minucie. Gola dla ROW-u 1964 strzelił Łukasz Krakowczyk, który zapewnił rybniczanom cenny remis.

Lechia Zielona Góra vs. ROW 1964 Rybnik (28.11.2020r.) - cały mecz:

Przerwę zimową ROW 1964 Rybnik spędzi na 15. miejscu, z bilansem 4 zwycięstw, 7 remisów i 7 porażek (19 punktów, bramki: 24-33).

Lechia Zielona Góra - ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)

1:0 - Szymon Kobusiński (2), 2:0 - Szymon Kobusiński (26), 2:1 - Marcel Vasil (64), 2:2 - Łukasz Krakowczyk (89)

Wyjściowy skład ROW-u 1964 Rybnik: Kewin Paszek - Jan Janik, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi, Marcel Vasil, Kamil Spratek, Szymon Jary, Jakub Kuczera, Bartłomiej Polok, Dawid Niedźwiedzki