ROW 1964 Rybnik: remis z Rekordem Bielsko-Biała na inaugurację

2020-08-01, Autor:

Na inaugurację sezonu 2020/21 w 3. grupie III ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Rekordem Bielsko-Biała 1:1.

Rybniccy piłkarze rozpoczęli kolejny sezon w 3. grupie III ligi. Na inaugurację zmierzyli się z Rekordem Bielsko-Biała.

Mecz nie obfitował w wiele groźnych sytuacji podbramkowych. W polu karnym Rekordu kotłowało się głównie po stałych fragmentach gry. Sporo zamieszania robiły wrzuty z autu Jana Janika. Po jednym z nich, w 40 minucie, znakomicie zachował się Piotr Pacholski, który z kilkunastu metrów uderzył mocno i precyzyjnie. Zasłonięty bramkarz Rekordu, Bartosz Kucharski, tylko odprowadził piłkę wzrokiem. ROW objął prowadzenie, które utrzymywało się do 68 minuty. Wtedy w polu karnym rybniczan Piotr Pacholski sfaulował Nikolasa Wróblewskiego, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Szymon Szymański.

Więcej goli już nie padło i w pierwszym meczu tego sezonu rybniczanie podzielili się punktami z Rekordem.

W 2. kolejce III ligi ROW 1964 Rybnik zmierzy się na wyjeździe z Polonią Nysa.

ROW 1964 Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

1:0 - Pacholski (40), 1:1 - Szymański (68 – rzut karny)

ROW 1964 Rybnik: Paszek – Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyi, Krakowczyk, Spratek, Jary, Warmiński, Kuczera, Wodecki

Rekord Bielsko-Biała: Kucharski – Gaudyn, Kareta, Mączka, Caputa, N. Wróblewski (85’ Żołna), Wyroba (85’ Iwanek), Szymański, Sobik (48’ Gleń), Czaicki (64’ Wróbel), Guzdek (64’ Sz. Mucha)