ROW 1964 Rybnik przegrał z Rozwojem Katowice

2018-04-08, Autor:

W 25. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:2.

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ulicy Zgody w Katowicach zmierzyły się ze sobą drużyny, które w tabeli dzieliły tylko 2 punkty. Rozwój podejmował rybnicki ROW. Wagę meczu podkreślał fakt, że w sobotę zespoły walczące o bezpieczną pozycję wśród drugoligowców (Garbarnia, Znicz, Gryf) wygrały swoje mecze z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Pierwsza połowa nie przyniosła gry na wysokim poziomie. Oba zespoły grały zachowawczo, nie porywając się na akcje ofensywne większą ilością zawodników. Na samym początku niewiele zabrakło Gojnemu do otwarcia wyniku. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową, piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Golika. Grę lepiej prowadzili rybniczanie, ale to piłkarze Rozwoju stworzyli groźniejsze sytuacje. Najpierw w 11. minucie zakotłowało się w polu karnym gości, ale na szczęście dla ROW-u po kilku dobitkach piłkę wybili obrońcy. 10 minut później po jednym z niewielu kontrataków piłkę mocno z lewej strony uderzył Żak. Rosa zdołał wybić ten strzał na rzut rożny.

Drugą połowę od mocnego uderzenie rozpoczęli gospodarze. W 55. minucie po indywidualnej akcji Paszka i jego mocnym strzale po długim słupku katowiczanie zyskali prowadzenie. W 64. minucie było już 2:0. Kolejna szybka akcja katowiczan prawą stroną i po dośrodkowaniu Paszka piłkę do bramki posłał Żak. Do końca spotkania rybniccy zawodnicy nie potrafili zdobyć nawet kontaktowej bramki i mecz zakończył się wygraną Rozwoju Katowice.

Po 24. rozegranych meczach ROW zajmuje 12. miejsce, z przewagą 5 punktów nad mającą jeden zaległy mecz do rozegrania Stalą Stalowa Wola.

W następnej kolejce ROW zmierzy się na własnym stadionie z Legionovią Legionowo. Mecz odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godzinie 16:00.

Rozwój Katowice - ROW 1964 Rybnik 2:0 (0:0)

1:0 - Daniel Paszek (55), 2:0 - Adam Żak (64)

Rozwój: Golik - Paszek (83, Kuliński), Szeliga (89, Kunka), Gałecki, Czekaj, Łączek - Tabiś (86, Marchewka), Wróbel, Płonka, Kowalski (79, Mońka) - Żak

ROW 1964: Rosa - Polok, Jary, Kujawa - Kalisz (71, Muszalik), Zganiacz, Wasiluk (60, Brychlik), Spratek, Tkocz, Gojny - Musiolik (89, Siwek)

Żółte kartki: Płonka, Szeliga - Wasiluk, Zganiacz, Musiolik, Gojny