ROW 1964 Rybnik przegrał na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice

2019-09-22, Autor:

W 8. kolejce 3. grupy III ligi ROW 1964 Rybnik przegrał na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice 1:3.

W tym sezonie Ruch Zdzieszowice jeszcze nie przegrał na swoim boisku. Nie inaczej było dziś w meczu z ROW-em 1964 Rybnik.

Piłkarze Ruchu już w 8. minucie objęli prowadzenie po golu Dawida Kilińskiego. Tuż przed przerwą ROW 1964 mógł wyrównać, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jan Janik.

Zaraz po zmianie stron sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Dawid Plizga. W 68. minucie na 2:0 podwyższył Denis Sotor, który strzałem głową nie dał szans Aleksandrowi Łubikowi.

W 87. minucie rybniczanie zdobyli z rzutu karnego gola kontaktowego. Tym razem do „jedenastki” podszedł Plizga i pewnie pokonał bramkarza Ruchu.

W doliczonym czasie gry wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy ustalił Konrad Kostrzycki, który wykorzystał kolejny rzut karny podyktowany w dzisiejszym spotkaniu.

Po ośmiu meczach rybniczanie mają na swoim koncie 11 punktów i zajmują 9. miejsce w tabeli 3. grupy III ligi. Do lidera tracą 6 oczek.

W następnej kolejce ROW 1964 Rybnik zagra przed własną publicznością z liderem, Śląskiem II Wrocław. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Gliwickiej w sobotę 28 września o godzinie 13:00.