ROW 1964 Rybnik: ostra wymiana ciosów i aż 6 goli w Kluczborku

2021-05-26, Autor:

W 33. kolejce 3. grupy III ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 3:3.

Przed meczem w Kluczborku doszło do roszady na ławce trenerskiej ROW-u 1964 Rybnik. Po serii ośmiu meczów bez zwycięstwa zarząd klubu podziękował Rolandowi Buchale, którego miejsce zajął Dariusz Widawski.

> Zmiana trenera w ROW-ie 1964 Rybnik

Zmiana trenera podziałała mobilizująco na rybniczan, którzy już w 5. minucie meczu z MKS-em objęli prowadzenie. Gola zdobył Adrian Pytlik. Gospodarze odpowiedzieli po kilkunastu minutach trafieniem Wojciech Wenglorz. Tuż przed przerwą ROW ponownie wyszedł na prowadzenie, tym razem po bramce strzelonej przez Piotra Pacholskiego.

W drugiej połowie do pracy wzięli się piłkarze z Kluczborka. Po golach Lucjana Zielińskiego i Dominika Lewandowskiego wygrywali 3:2, ale to nie załamało rybniczan. Udało im się wyrównać dzięki bramce Marka Krotofila, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Przed ROW-em arcyważne starcie z Piastem Żmigród, który również walczy o utrzymanie w III lidze. Być może właśnie w tym meczu rybniczanom uda się przerwać fatalną serię dziewięciu już spotkań bez zwycięstwa.

Mecz ROW 1964 Rybnik - Piast Żmigród odbędzie się w sobotę 29 maja o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

MKS Kluczbork - ROW 1964 Rybnik 3:3 (1:2)

0:1 - Adrian Pytlik (5), 1:1 - Wojciech Wenglorz (21), 1:2 - Piotr Pacholski (45), 2:2 - Lucjan Zieliński (55), 3:2 - Dominik Lewandowski (65), 3:3 - Marek Krotofil (77)

MKS: D. Witek - Wenglorz, Batelt, Gierak, Szota, Zieliński, Jaszczak, K. Latusek, Nykiel, Włodarczyk, F. Latusek

ROW 1964: Jona - Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyi, Tomaszewski, Pytlik (70’ Folmert), Pochcioł (83’ Migus), Warmiński (90’ Boda), Gajda (70’ Kuzior), Kukuła (83’ Stolz)

33. kolejka 3. grupy III ligi: Polonia Bytom - Foto-Higiena Gać 5:2 Zagłębie II Lubin - Lechia Zielona Góra 4:1 Ślęza Wrocław - Rekord Bielsko-Biała 8:2 Piast Żmigród - Polonia Nysa 4:0 MKS Kluczbork - ROW 1964 Rybnik 3:3 Warta Gorzów Wielkopolski - Stal Brzeg 3:0 Polonia-Stal Świdnica - Gwarek Tarnowskie Góry 0:0 Górnik II Zabrze - Miedź II Legnica 0:1 LKS Goczałkowice Zdrój - Pniówek Pawłowice 1:2  Pauza: Ruch Chorzów

1. Ruch Chorzów 31 83 27 2 2 83-24
2. Polonia Bytom 31 71 22 5 4 72-35
3. Ślęza Wrocław 32 70 21 7 4 87-32
4. Pniówek Pawłowice 31 63 19 6 6 57-35
5. Zagłębie II Lubin 32 50 15 5 12 61-38
6. Rekord Bielsko-Biała 31 46 13 7 11 58-49
7. Stal Brzeg 31 42 11 9 11 55-48
8. LKS Goczałkowice Zdrój 31 42 12 6 13 50-49