ROW 1964 Rybnik: dwa gole Łukasza Krakowczyka dały remis z Piastem II Gliwice

2021-10-02, Autor:

W dziewiątym meczu tego sezonu piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zanotowali piąty remis. Tym razem z rezerwami Piasta Gliwice.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej rybniccy piłkarze zmierzyli się z wyżej notowanym Piastem II Gliwice. Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Gole dla Piasta strzelili Gabriel Kirejczyk i Bartłomiej Pankowski.

ROW 1964 szybko się pozbierał i jeszcze przed przerwą wyrównał. Dwie bramki zdobył Łukasz Krakowczyk. Jak się później okazało gole te były na wagę jednego punktu. W drugiej połowie żadnej ze stron nie udało się już trafić do siatki rywali i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Po piątym remisie w tym sezonie rybniczanie plasują się na 13. pozycji w tabeli IV ligi.

W następnej kolejce ROW 1964 zmierzy się na wyjeździe z Drzewiarzem Jasienica.

ROW 1964 Rybnik - Piast Gliwice II 2:2 (2:2)

0:1 - Gabriel Kirejczyk (8), 0:2 - Bartłomiej Pankowski (22), 1:2 - Łukasz Krakowczyk (39), 2:2 - Łukasz Krakowczyk (43)

Wyjściowy skład ROW-u 1964 Rybnik: Łubik – Janik, Jakubowski, Stolz, Kunat, Krakowczyk, Baranskyi, Warmiński, Pieczka, Piekorz, Sobik

Rezerwa: Kapusta, Rolka, Cywka, Balcer, Malik, Juraszczyk, Byzdra

9. kolejka śląskiej II grupy Zina IV ligi: Drzewiarz Jasienica - Spójnia Landek 2:1 ROW 1964 Rybnik - Piast II Gliwice 2:2 Czarni-Góral Żywiec - LKS Czaniec 3:3 Unia Turza Śląska - LKS Bełk, Unia Książenice - LKS Bestwina, MRKS Czechowice-Dziedzice - Orzeł Łękawica 2:2 GKS II Tychy - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:3 Czarni Gorzyce - Kuźnia Ustroń 0:0

1. GKS II Tychy 9 20 6 2 1 30-6
2. LKS Bełk 8 17 5 2 1 19-9
3. Piast II Gliwice 9 16 4 4 1 18-8
4. Drzewiarz Jasienica 9 15 4 3 2 14-16
5. Kuźnia Ustroń 9 14 4 2 3 14-16
6. MRKS Czechowice-Dziedzice 9 14 3 5 1 14-9
7. Spójnia Landek 9 13 3 4 2 16-12
8. Unia Turza Śląska 8 13 4 1 3 18-16