ROW 1964: remis z Radomiakiem na zakończenie sezonu. „Cel, czyli utrzymanie w II lidze, został osiągnięty”

2017-06-03, Autor:

W 34. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali z walczącym o awans Radomiakiem Radom 1:1.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej piłkarze ROW-u 1964 Rybnik rozegrali ostatni mecz tego sezonu. Ich rywalem był Radomiak Radom. Dla obu klubów wynik spotkania nie miał większego znaczenia. Rybniczanie tydzień temu w Tarnobrzegu zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. Z kolei Radomiak, bez względu na wynik meczu w Rybniku, zakończył sezon na czwartym miejscu i będzie walczył o awans do I ligi w barażach.

Pierwsza połowa spotkania ROW-u z Radomiakiem nie przyniosła wielkich emocji. Wszystko, co warte odnotowania, działo się w 26. minucie. Najpierw gola dla gospodarzy zdobył Damian Koleczko, ale kilkadziesiąt sekund później wyrównał Chinonso Agu.

W drugiej połowie kibice nieco się ożywili dopiero w końcówce. Dwie dobre okazje miał Koleczko. W pierwszej z nich strzelił z kilkunastu metrów prosto w bramkarza. Chwilę później po precyzyjnym podaniu Sebastiana Siwka pomocnik ROW-u miał przed sobą tylko bramkarza. Jednak jego atomowe uderzenie było bardzo niecelne.

W ostatnich minutach nic ważnego już się nie wydarzyło i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Damian Koleczko - ROW 1964 Rybnik

Myślę, że wielu piłkarzy podeszło do tego spotkania bardzo poważnie. Kończymy sezon remisem. Cieszy jeden punkt, a jeszcze bardziej pierwsza strzelona przeze mnie bramka. Czekałem na ten moment bardzo długo.

Robert Podoliński – trener Radomiaka Radom

Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało. Bez kartek i kontuzji – taki był cel. Miałem okazję przejrzeć głębsze zaplecze. Przed nami baraże.

Piotr Piekarczyk – trener ROW-u 1964 Rybnik

W poprzedniej kolejce mieliśmy mecz o wszystko. Dziś mogliśmy pograć młodzieżowcami, którzy będą dla nas ważni w przyszłym sezonie. Zobaczyliśmy, jak wyglądają fizycznie w meczu ligowym, bez żadnych obciążeń. Czy zostanę w Rybniku? Prawdopodobnie tak. Cel, który został mi postawiony, czyli utrzymanie w II lidze, został osiągnięty.

ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 1:1 (1:1)

1:0 - Koleczko (26), 1:1 - Agu (27)

ROW: Łubik - Bober, Muszalik (72’ Siwek), Gojny, Spratek, Jary (46’ Polok), Koleczko (90’ Dudzik), Koch, Drozdowski (83’ Gorzawski), Musiolik, Budzik

Radomiak: Banasiak - Grudniewski, Gurzęda (46’ Zakrzewski), Świdzikowski, Stróżka, Agu, Colina, Filipowicz, Brągiel (57’ Winsztal), Tarnowski (46’ Wojczuk), Szpak (61’ Gilewski)