ROW 1964: remis z ostatnią w tabeli Gwardią. „Mamy w sobie złość po tym meczu”

2017-09-29, Autor:

W 11. kolejce II ligi piłkarze ROW-u Rybnik zremisowali przed własną publicznością z Gwardią Koszalin. Był to pierwszy mecz na stadionie przy ul. Gliwickiej, w którym rybniczan poprowadził nowy trener Roland Buchała.

Po sensacyjnym zwycięstwie w Bełchatowie kibice w Rybniku liczyli na kolejne 3 punkty w starciu z Gwardią Koszalin. Tym bardziej, że rywal wygrał w tym sezonie tylko raz i zajmował ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Atutem rybniczan miało być ich własne boisko i osoba nowego trenera Rolanda Buchały, który tak udanie zadebiutował tydzień temu w spotkaniu z GKS-em.

Początek meczu nie przyniósł groźnych sytuacji. Dopiero w 22. minucie prostopadłe podanie Mariusza Muszalika trafiło do Sebastiana Siwka. Ten miał bardzo dużo czasu, żeby ograć Adriana Hartleba, ale trafił prosto w bramkarza gości. W 33. minucie groźnie z 20 metrów strzelił Przemysław Brzeziański, ale piłka minimalnie minęła bramkę Kacpra Rosy. W 38. minucie Sebastian Musiolik wyłożył w polu karnym piłkę Siwkowi, a ten z kilkunastu metrów strzelił wprost w bramkarza Gwardii. Chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Musiolik. Piłka trafiła do Szymona Jarego, który z bliskiej odległości uderzył jednak wysoko nad bramką.

W 56. minucie przed dużą szansą na otwarcie wyniku stanął Brzeziański, jednak na piątym metrze trafił nieczysto w piłkę. W 67. minucie rewelacyjnie w bramce gości spisał się Hartleb, który wygrał pojedynek twarzą w twarz z Pawłem Jaroszewskim. W 86. minucie ponownie w znakomitej sytuacji znalazł się Jaroszewski. Pomocnik ROW-u z kilku metrów posłał atomowe uderzenie w kierunku bramki gości, ale trafił prosto w Hartleba. Była to ostatnia groźna okazja w tym meczu. Ostatecznie ROW zremisował z Gwardią 0:0.

W następnej kolejce ROW zagra na wyjeździe z MKS-em Kluczbork (sobota 7 października, godz. 18:00).

Mariusz Zganiacz – ROW Rybnik

Wiadomo jak się gra z ostatnią drużyną. Oni się przez większą część spotkania bronili. Szkoda, że nie udało nam się wykorzystać naszych 100-procentowych okazji. Po meczu tak na gorąco trzeba szanować ten punkt.

Tadeusz Żakieta – trener Gwardii Koszalin

Od trzech kolejek zaczęliśmy punktować. Dziś trochę groźniejszy był ROW. Na wysokości zadania stanął nasz bramkarz. W sytuacji jakiej jesteśmy szanujemy ten punkt. Uczymy się tej II ligi. Musimy to zrobić jak najszybciej.

Roland Buchała – ROW 1964 Rybnik

Z perspektywy meczu szkoda, bo w pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre okazji. W drugiej było podobnie. Bramkarz Gwardii jednak bardzo dobrze bronił. Wszystko co sobie założyliśmy na sali odpraw zawodnicy zrealizowali w 100-procentach. Piłkarze zostawiają serce na treningach. Mamy w sobie złość po tym meczu, bo zakładaliśmy, że wygramy. Nie udało się. Tę złość będziemy potęgować przez cały tydzień i pojedziemy do Kluczborka po 3 punkty.

ROW 1964 Rybnik - Gwardia Koszalin 0:0

ROW 1964: Kacper Rosa, Dawid Bober, Szymon Jary, Dawid Gojny, Dawid Kalisz , Robert Tkocz (70' Marek Krotofil), Mariusz Zganiacz, Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek (63' Paweł Jaroszewski), Krzysztof Koch (75' Damian Koleczko), Sebastian Musiolik (84' Dawid Drozdowski)

Gwardia: Adrian Hartleb, Aleksander Januszkiewicz, Daniel Wojciechowski, Junpei Shimura, Rafał Matyjka, Michał Szubert, Krystian Przyborowski (61' Patryk Baranowski), Kamil Poźniak, Adrian Kwiatkowski (74' Aleksander Sopel), Maciej Stańczyk, Przemysław Brzeziański (90' Paweł Łysiak)