ROW 1964 przegrał z Elaną Toruń. Rybniczanie na dnie ligowej tabeli

2019-03-02, Autor:

W 22. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Elaną Toruń 0:1 i spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Było to pierwsze ligowe spotkanie rybniczan w tym roku.

Pierwsze minuty meczu ROW-u 1964 Rybnik z Elaną Toruń to badanie przeciwnika. Po kwadransie obie drużyny zaczęły bardziej śmiało atakować. W 16. minucie dobrym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Michał Rostkowski. Piłka dotarła do Mateusza Mazurka, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później czujność Kacpra Rosy sprawdził Dominik Kościelniak. Bramkarz ROW-u pewnie wypiąstkował piłkę. Podobnie jak po uderzeniu z rzutu wolnego Krzysztofa Wołkowicza. Piłkarze Elany stwarzali coraz groźniejsze okazje. Po jednej z nich piłka trafiła w poprzeczkę. Zza pola karnego uderzył Maciej Stefanowicz, ale szczęście uśmiechnęło się do rybniczan. Z drugiej strony boiska przed znakomitą sytuacją stanął Dominik Zawadzki, który z kilku metrów trafił prosto w bramkarza.

W pierwszej połowie gole nie padły. Wynik kilkanaście minut po zmianie stron otworzyła Elana. Gola zdobył Filip Kozłowski, który wykorzystał złą interwencję Rosy po strzale Mateusza Stryjewskiego. Zawodnik gości z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Krzysztof Wołkowicz, ale jego uderzenie obronił Rosa. Rybniczanie próbowali wyrównać strzałami z dystansu. Blisko pokonania Bartosza Mrozka byli Mateusz Bukowiec i Przemysław Szkatuła. Bohaterem ROW-u mógł zostać Bartosz Giełażyn. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry napastnik gospodarzy trafił w słupek. Po tej akcji sędzia zakończył mecz. Elana Toruń pokonała ROW 1964 Rybnik 1:0.

Po tej porażce rybniczanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Wyprzedziła ich Olimpia Elbląg, która wygrała z liderem, Radomiakiem Radom 2:1.

Rafał Górak – trener Elany Toruń

Trudne jest przechodzenie ze sztucznych muraw na naturalne. Niestety nie mamy podgrzewanych boisk. Byliśmy maksymalnie skoncentrowani, bo wiedzieliśmy, że nie będzie tutaj łatwo. ROW postawił dziś wysoko poprzeczkę. Nasza przewaga w pewnych momentach meczu okazała się kluczowa. Jesteśmy bogatsi o 3 punkty i bardzo się z tego faktu cieszymy.

Jacek Trzeciak – trener ROW-u 1964 Rybnik

Jesteśmy w takiej sytuacji w tabeli, że nie stać nas na marnowanie wypracowanych okazji. Dziś doprowadziliśmy do czterech sytuacji i żadnej nie wykorzystaliśmy. Nie może tak być, bo nie będziemy wygrywać meczów. Zabrakło też u nas koncentracji przez pełne 90 minut i przez to straciliśmy gola. To było kluczowe.

Po sparingach widzę poprawę w grze mojej drużyny. Jest progres. Jest też niestety nadal dużo mankamentów, m.in. w rozgrywaniu piłki czy poruszaniu się napastników.

ROW 1964 Rybnik - Elana Toruń 0:1 (0:0)

0:1 - Filip Kozłowski (57)

ROW 1964: Rosa - Janik, Krotofil, Jary, Szkatuła - Mazurek (61’ Tkocz), Wasiluk (75’ Bukowiec), Spratek (68’ Brychlik), Zawadzki, Rostkowski (77’ Koch) - Giełażyn

Elana: Mrozek - Górka, Onsorge, Kołodziejski, Dobosz - Kościelniak (84’ Lenkiewicz), Lenartowski, Stryjewski (77’ Kryszak), Stefanowicz, Wołkowicz - Kozłowski (89’ Ciechański)

Widzów: 1203 (w tym 325 kibiców gości)