ROW 1964: popis strzelecki w drugiej połowie

2022-04-14, Autor:

W rozegranym awansem meczu 21. kolejki śląskiej II grupy Zina IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik pokonali przed własną publicznością LKS Bestwina.

Po czterech wyjazdowych meczach rundy rewanżowej ROW 1964 po raz pierwszy w tym roku zagrał na stadionie przy ul. Gliwickiej. Do Rybnika zawitał przedostatni w tabeli LKS Bestwina, z którym nasi piłkarze przegrali jesienią aż 1:5.

Bezbramkowa pierwsza połowa nie napawała optymizmem. Gospodarze mieli przewagę, ale zmarnowali kilka dobrych okazji. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Strzelanie rozpoczął Jakub Pochcioł. Po nim do bramki LKS-u trafiali Mateusz Cywka, Przemysław Brychlik i Łukasz Krakowczyk. Wynik na 5:0 ustalił kapitan Jan Janik, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Dziś w IV lidze odbył się jeszcze jeden mecz. Piast II Gliwice przegrał przed własną publicznością z LKS-em Czaniec 2:4. Pozostałe mecze 21. kolejki zostaną rozegrane w sobotę 16 kwietnia.

Następnym ligowym rywalem rybniczan będzie KS Decor Bełk. Wcześniej, tj. w środę 20 kwietnia, ROW 1964 zmierzy się w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN z Polonią Bytom. Z powodu zaległej kary spotkanie to odbędzie się bez udziału publiczności.

21. kolejka śląskiej II grupy Zina IV ligi (16 kwietnia): GKS II Tychy - Spójnia Landek, MRKS Czechowice-Dziedzice - Czarni Gorzyce, Unia Książenice - Kuźnia Ustroń, Unia Turza Śląska - Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Czarni-Góral Żywiec - Orzeł Łękawica, ROW 1964 Rybnik - LKS Bestwina 5:0 Drzewiarz Jasienica - LKS Bełk, Piast II Gliwice - LKS Czaniec 2:4

1. GKS II Tychy 19 44 14 2 3 59-18
2. LKS Bełk 19 39 12 3 4 38-20
3. LKS Czaniec 20 37 10 7 3 37-25
4. Unia Turza Śląska 19 35 11 2 6 45-32
5. Piast II Gliwice 20 31 8 7 5 36-29
6. Spójnia Landek 19 28 7 7 5 34-26
7. Kuźnia Ustroń 20 27 7 6 7 26-28
8. MRKS Czechowice-Dziedzice 19 27 7 6 6 33-25