ROW 1964: pierwsza porażka rybniczan. W Żmigrodzie lepszy Piast

2019-08-24, Autor:

W 4. kolejce III ligi ROW 1964 Rybnik przegrał na wyjeździe z Piastem Żmigród 2:4.

Po dwóch remisach i jednym zwycięstwie piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zanotowali pierwszą porażkę w rozgrywkach III ligi. Dziś na boisku Żmigrodzie lepsi byli piłkarze Piasta.

Gospodarze szybko prowadzili z rybniczanami 2:0 po trafieniach Alana Wojtaszka i Michała Koźlika. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową dla ROW-u 1964 strzelił Radosław Dzierbicki.

Po zmianie stron Piast podwyższył na 3:1, a autorem gola był Filip Kendzia. W ostatnich minutach nadzieję na remis dał Bartłomiej Polok i było już tylko 3:2 dla Piasta. Marzenia o punkcie rozwiał jednak Dawid Zieliński, który ustalił wynik na 4:2.

W następnej kolejce ROW 1964 zmierzy się na stadionie przy ul. Gliwickiej z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Mecz odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godzinie 17:00.

Piast Żmigród - ROW 1964 Rybnik 4:2 (2:1)

1:0 - Alan Wojtaszek (12), 2:0 - Michał Koźlik (23), 2:1 - Radosław Dzierbicki (43), 3:1 - Filip Kendzia (79), 3:2 - Bartłomiej Polok (90), 4:2 - Dawid Zieliński (90)