ROW 1964: horror w końcówce

2015-08-07, Autor:
W meczu otwierającym sezon w Rybniku, miejscowy KS ROW 1964 wygrał 3:2 z Legionovią Legionowo.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy od 6. minuty prowadzili 1:0. Strzał Dawida Gojnego dobił Paweł Mandrysz i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Z każdą minutą powiększała się wizualna przewaga rybniczan. Drugiego gola zdobyli oni w 18. minucie. Po uderzeniu Marka Gładkowskiego poprawił Mariusz Muszalik i było 2:0.

Podobnym początkiem gospodarze mogli pochwalić się w drugiej połowie. W 50. minucie Gładkowski dostał dobre podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Mikołaja Smyłka. Rybniczanie stwarzali sobie kolejne sytuacje i wydawało się, że kwestią czasu będą kolejne gole.

Z przypadkowej sytuacji w 79. minucie bramkę zdobyli goście. Omar Monterde zauważył wysuniętego Daniela Kajzera i wrzucił mu piłkę za kołnierz. W 86. minucie Legionovia złapała kontakt z ROW-em. Mocnym strzałem z 20 metra Rafał Jankowski pokonał bramkarza gospodarzy. Wygrany mecz dla ROW-u zamienił się w horror. Ostatnie minuty to nieprzerwane ataki piłkarzy z Legionowa i złe wyprowadzanie piłki przez podopiecznych trenera Dietmara Brehmera. Na szczęście dla gospodarzy udało im się dowieźć korzystny rezultat do końca i zainaugurować sezon na rybnickim stadionie zwycięstwem.

Następny mecz KS ROW 1964 rozegra na wyjeździe z GKS-em Tychy (sobota 15 sierpnia, godz. 19:30).

KS ROW 1964 Rybnik - Legionovia Legionowo 3:2 (2:0)

1:0 - Paweł Mandrysz (6), 2:0 - Mariusz Muszalik (19), 3:0 - Marek Gładkowski (50), 3:1 - Omar Monterde (79), 3:2 - Rafał Jankowski (86)

ROW: Kajzer, Grolik, Nowak, Mandrysz (71. Dzierbicki), Krotofil, Płonka, Muszalik (k), Spratek (90. Dudziński), Jary, Gładkowski (77. Siwek), Gojny

Legionovia: Smyłek, Kozłowski (46. Odunka), Grudniewski, Leustek, Goliński (k), Milewski, Ziąbski (57. Kopka), Zawodziński, Szczepański (55. Monterde), Grzelak, Jankowski