ROW 1964: derby dla Polonii Bytom. „Zepsuliśmy trochę dobry start”

2016-03-18, Autor:
W meczu 22. kolejki II ligi piłkarze ROW-u przegrali na własnym boisku z Polonią Bytom 0:1.

Pierwsza połowa meczu ROW-u z Polonią Bytom nie dostarczyła wielu emocji. Spotkanie było bardzo wyrównane. Miejscowi próbowali strzałów z dystansu, jednak albo były niecelne, albo zbyt słabe, żeby zaskoczyć bramkarza Polonii. W pierwszych 45 minutach gole nie padły.

W drugą połowę lepiej weszli bytomianie. W 52. minucie Dariusz Zapotoczny znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem ROW-u. Górą w tym starciu był Daniel Kajzer, jednak przy dobitce Aleksandra Januszkiewicza nie miał już szans. Chwilę później mógł wyrównać Kamil Spratek, ale z kilku metrów uderzył tuż nad bramką. W 73. minucie groźnie z linii pola karnego strzelił Mariusz Muszalik, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 83. minucie mogło być już po meczu. Po błędzie Sebastiana Siwka w środku boiska piłkę przejął Zapotoczny. Pomocnik Polonii pomknął w kierunku bramki ROW-u, ale strzelił tuż nad poprzeczką. W końcówce rybniczanie długo konstruowali każdą akcję, a przyjezdni nastawili się na grę z kontry. W 86. minucie strzału z dystansu spróbował wprowadzony w drugiej połowie Marek Gładkowski. Jego uderzenie było jednak zbyt lekkie, żeby zaskoczyć Adriana Olszewskiego. W doliczonym czasie gry znakomitą okazję zmarnował Siwek. Jego strzał z woleja minął bramkę gości. W ostatniej akcji meczu rybniczanie mieli jeszcze rzut wolny z 18 metrów, jednak Siwek trafił w mur. Ostatecznie 3 punkty pojechały do Bytomia.

Ireneusz Kościelniak – trener Polonii

Trudny teren, ciężkie boisko. Mój zespół zostawił dużo zdrowia. Pierwsza połowa wyrównana. W drugiej połowie chcieliśmy wyjść wyżej i udało nam się strzelić bramkę. Potem wciągnęliśmy gospodarzy na naszą połową i liczyliśmy na kontry. Chcieliśmy podwyższyć prowadzenie, ale się już nie udało.

Dietmar Brehmer – trener ROW-u

Zasłużone zwycięstwo gości. Przespaliśmy pierwszą połowę. Nie graliśmy tego, co chcieliśmy. Dużo nerwowości w wyprowadzeniu piłki. Traciliśmy kontrolę nad grą i akcje były szarpane i dość przypadkowe. Po stracie gola trochę się ocknęliśmy. Jakość gry się poprawiła. Szukaliśmy gry do przodu. Niestety nie strzeliliśmy bramki i goście wygrali zasłużenie. Zepsuliśmy trochę ten dobry start w rundzie wiosennej.

KS ROW 1964 Rybnik – Polonia Bytom 0:1 (0:0)

0:1 – Januszkiewicz (52)

KS ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Janik, Grolik, Krotofil, Płonka (80. Siwek), Muszalik, Gojny, Spratek (58. Dzierbicki), Jary (68. Gładkowski), Musiolik, Nowak

Polonia Bytom: Olszewski – Jurek, Słodowy, Janosik, Setlak, Zalewski, Rylukowski, Januszkiewicz (62. Pączko), Lachowski (84. Krysian), Zapotoczny (86. Zakrzewski), Stefański (76. Mróz)

17 0

Był to mój pierwszy mecz od spadku z I ligi... Nie dziwię się że prezydent nie chce dać grosza na ten zespół. Żal tylko ze nosi nazwę ROW - ROW to był klub z ambicjami i wolą walki. Mój 6-co letni syn pytał w 75 minucie czy idziemy bo tego nie da się oglądać. Wiec o poziom nie trzeba pytać...

• ~ 2016-03-19
    00:34:03

0 26

Ja tam się nie znam ale BU hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha !!!!!!! A 10 kwietnia też się uśmieję z innych fanatyków BU hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, na 10 kwietnia !!!!!!!!

07:54:51

10 0

nikt333 smiej sie smiej a jeszcze przyjdziesz na zuzel jak piła bedzie znow w 4 lidze, ludzie czy Wy musicie miec w sobie taka nienawiść? jedno miasto jeden ROW nasi dziadkowie w grobach sie przewracają i nie bede pisała kto ta nienawiśc zaczął ..transparenty row to tylko piła i plucie na kibiców speedwaya!!!
    pozdrawiam normalnych sympatyków ROW-u

• ~300trojan 2016-03-19
    09:46:06

0 1

Row Rybnik dobry wpis. (Tylko nastepnym razem napisz ROW) Oczywuscie ze masz racje.Cale lata ,dziesiatki lat w Rybniku byl WSPOLNY ROW RYBNIK .Niezaleznie od dyscypliny sportowej. W sobote gral ROW lub jezdzilo sie na Gornik a w niedziele byl zuzel. Laczylo to wszystkich Rybniczan ,bylismy pod tym wzgledem jedna z najlepszych ekip kibicowskich w Polsce. Niestety ,cos sie popieprzyo ,kilku osobam odwalilo i teraz mamy pasztet. Niestety ale sami sobie kibice pilkarscy narobili gowna bo Rybniczanie sie od pilki w Rybniku odwrocili.I teraz maja po 600 ludzi na meczu.

• ~Wachu 2016-03-19
    10:00:31

0 4

300trojan nie wiem co bierzesz ale rzuć to świństwo bo Ci szkodzi. Kiedy niby ROW był w czołówce ekip kibicowskich w Polsce?

10:23:01

0 5

Wachu osle malorolny a czy na japisalem ze bylismy w czolowce ekip kibicowskich ? ?? Klamiesz albo jestes kretynem. Napisalem ze bylismy jedna z najlepszych ekip kibicowskich w Polsce a to roznica. Bo bylismy RAZEM z jednego miasta. Nie bylo ze Sparta/Slask ,Rakow/Wlokniarz, Wybrzeze/Lechia, Wanda/Wisla/Cracovia Polonia/Legia.... I wiele wiele innych .Bylismy RAZEM i wielu nam tego zazdroscilo i o tym sie mowilo.

11:55:06

4 0

Następny mecz na pewno wygrają !!! Jestem pewny tego ???

• ~orzeszek 2016-03-19
    17:58:50

6 0

Ja też chętnie bym poszedł na mecz piłkarski ROW-u ale kilku frajerów z transparentem że ROW jest tylko jeden skutecznie mi to wybili z głowy. Ale jestem rybniczaninem i zawsze gdzieś podglądam jak tam rybnickie drużyny sobie radzą. Chciał bym jednak żeby ROW był jeden :żużlowy , piłkarski, siatkarski, koszykarski, lekkoatletyczny itd...........

• ~czorcik 2016-03-20
    06:58:19

2 0

Panie Jerzy i po co ten sarkazm? następny mecz na pewno wygrają, a właściwie już go wygrali, bo otrzymają walkower!!! A tak troszkę "inaczej"- dobrze, że chociaż na tym szczeblu rozgrywek te górnośląskie kluby "współpracują ze sobą...i może obydwa się uratują od spadku

0 12

No i to właśnie pokazuje kufelko kibic, kibol, fanatyk bo nie wiem jak takiego nazwać że widzów na meczach piłki nożnej liczy sie w setkach a na żużlu w tysiącach. Gratuluje kufelko dalszego podziału.

• ~7dyzio1 2016-03-20
    20:15:42

2 0

Boże to już czytać k...a nie idzie ci swoje ci swoje !! Widać ze nie jesteście z Rybnika bo kto się urodził w Rybniku ten to ma serce na wszystkie dyscypliny które są w naszym mieście , a nie podziały kto lepszy !! przestańcie już

21:34:51

2 0

dyzio fizio ,przeciez Ty i brzydula donia jestescie "naczelnymi" napinaczami netowymi ktorzy dziela wszystko pomiedzy pilke i zuzel.Takze zastanow sie wpierw nad soba.

• ~aztecs 2016-03-21
    07:28:46

0 1

Jak tylko zobaczyłem kurs na Pulonię 4.0 to wiedziałem jaki będzie wynik.

• ~VEN 2016-03-21
    09:48:40

10 0

Podziały między piłką, a żużlem bardziej niż kibole piłkarscy zrobił pan Mrozek. Kibole swoje sobie krzyczą, swoje piszą, ale to przecież nie oni decydują o frekwencji na meczach, bo ich wpływ na pozostała część widowni jest znikomy. To pan Mrozek swoim zachowaniem, swoimi wypowiedziami utworzył wielką niechęć do żużla wśród zwykłych sympatyków piłki nożnej, tych z trybuny krytej, czy obok. Nie tych z młyna, bo oni żużlofanów nie lubią z innego powodu. Jeszcze z czasów tego jednorazowego sponsora, który pół stadionu przemalował na pomarańczowo.

• ~7dyzio1 2016-03-21
    16:44:27

0 1

300trojan ostrzegam Cię internetowy cwaniaku zejdź ze mnie bo poproszę kogoś o twoje IP .. Może Ciebie taka zabawa się podoba ale zapamiętaj to jest to czasu

• ~300trojan 2016-03-21
    18:11:37

0 1

Dyzio nigdy na ciebie nie wchodzilem.Nie mam takich zboczonych mysli.Poki co to ty mnie straszysz.Nie jestem cwaniakiem ,po prostu pisze inteligentniej od ciebie. Ale ...ale...oczywiscie. Ty zajmij sie tematami pilkarskimi i przestan obrazac zuzel i zuzlowych kibicow a ja obiecuje naprawde na ciebie nie wejde.

19:15:40

0 1

300trojan powiedz mi czy donia brzydula , Wachu ośle malorolny Czy dyzio fizio . Czy to nie jest obrażanie tutaj na forum proszę Cię trochę uważaj co piszesz bo ja Ci nie grozę tylko cię ostrzegam bo możesz za chwilę nie umieć się zalogować na Rybnik.com.pl.A z twojej strony tak samo jesteś dwustronny bo raz piszesz na piłkę dobrze i chwalisz a potem nalatujesz i bądź tu człowieku mądry z twoich wpisów .

19:33:37

0 1

Pan Wach pierwszy mnie obrazil , Ty tez to zrobiles pierwszy a o tej calej doni nawet nie wspominam bo ona nic innego nie robi tylko wbija sie w tematy zuzlowe i obraza wszystkich jak leci. Ja caly czas daze do tego zeby kazdy pisal sobie w watku ktory go interesuje. Pilka jest czescia mojego zycia ale w Rybniku skutecznie wyleczyli mnie z niej "kibice". Dlaczego "pilkarscy" nie udzielaja sie w temacie kultury ? Zuzla nienawidzicie ale pelno was tam tam. O meczu w ubiegly piatek ani slowa.... Moj pierwszy wpis w tym watku nikogo nie obrazal.Kto zaczal ? Brak slow.

20:04:42

8 0

300trojan Jak ja Cię ostatnio obraziłem z góry cię bardzo przepraszam . A co to kibicowania Jestem za piłką całe życie ale teraz tez to zauważyłem jaka jest nienawiść pomiędzy kibicami obu dyscyplin i bardzo mnie to boli ze jesteśmy bod jedną flagą jakim jest klub ROW RYBNIK a taka atmosfera panuje . Chciałbym żeby było to jak kiedyś było chodziło się na mecz a potem na żużel i razem my kibicowali w sobotę piłce a w niedziele żużlowcom i tego sobie życzę żeby tak tez było teraz w nowym sezonie żużlowym . pozdrawiam

21:07:31

8 0

Dyzio teraz to mnie przeraziles ;) Nie ukrywam ,super przeczytac taki tekst. Wlasnie o to w tym wszystkim chodzi.Zebysmy sie przede wszystkim szanowali bo wszyscy jestesmy z Rybnika i jestesmy ROW. Nie bede wnikal dlaczego stalo sie tak a nie inaczej ze na pilke chodzi garstka ludzi.Nie ten temat. Ale to co napisales to klasa sama w sobie.Mozna nabrac wiary w czlowieka... Z mojej strony to samo.Przepraszam ,po prostu odpowiadalem i bronilem siebie.Pozdrawiam serdecznie !

22:06:39

9 0

I tu w moim imieniu mówię to wszystkich kibiców piłki i żużla bądźmy razem na dobre i na złe chwile bądźmy jedną paką . Od dziś obiecuje nikogo z kibiców żużlowych na forum nie obrażać Bo trzeba napisać tak jak 300trojan bo jesteśmy z RYBNIKA i mamy jedną nazwę którą trzeba bronić i się nazywa ROW RYBNIK

• ~rob78 2016-03-22
    09:31:23

6 0

300trojan, 7dyzio1 - Jak przeczytam więcej takich wpisów jak trzy ostatnie, to znowu zacznę chodzić na piłkę z dzieckiem. A przestałem po akcji z transparentem. Teraz czekamy na innych fanów piłki i żużla również. Wszystkim wyjdzie na dobre jak będzie pełny stadion na meczach piłkarskich i żużlowych.