zamknij

Wiadomości

Rondo na Wodzisławskiej otwarte, ale przeszkadza wahadło

2019-05-10, Autor: bf

Kierowcy jadący w stronę Wodzisławia Śląskiego lub centrum Rybnika mogą od dzisiaj korzystać z nowego ronda. Muszą jednak uważać kilkanaście metrów dalej obowiązuje sygnalizacja i ruch wahadłowy. Robotnicy wymieniają asfalt.

Reklama

Bajpas na Wodzisławskiej to przeszłość – właśnie jest rozbierany. Ruch prowadzony jest już przez nowe rondo (możemy skręcić na Hetmańską) i wiadukt. Tuż za nim (jeżeli jedziemy od strony Wodzisławia Śląskiego) stoi sygnalizacja świetlna, robotnicy wprowadzili ruch wahadłowy. W tym miejscu ściągnęli asfalt.

Dodajmy jeszcze, że nastąpiła zmiana lokalizacji przystanku Rybnik Niedobczyce Paryż w kierunku przystanku Rybnik Popielów Żabik. - Ze względu na trwające prace przy budowie drogi Pszczyna – Racibórz uległa zmiana lokalizacji wymienionego przystanku, poza obszar objęty wahadłem. Nowa lokalizacja została odpowiednio oznaczona – informuje ZTZ w Rybniku.

Przypomnijmy, że wahadło działa jeszcze w dwóch innych miejscach – Świerklańskiej/Tkoczów i Chwałowickiej. Utrudnienia potrwają przez około 3 miesiące. - Rozpoczynający się w tej chwili etap prac związany jest z koniecznością połączenia nowej infrastruktury z tą istniejącą. Ze względu na zakres robót, prowadzone będą one etapami, we wszystkich trzech miejscach jednocześnie, co wiąże się z koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego na drogach prowadzących do rond na nowych węzłach – wyjaśniała wczoraj Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

Mieliście już okazję jechać nowym rondem na Wodzisławskiej?

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Fischer 2019-05-10
  17:28:55

  51 24

  Z całym szacunkiem dla Pani Rzecznik ale z te informacji nie wynika nic ponad kolejną porcją irytacji. Tytuł artykułu sugeruje, że dotyczy głównie tego wahadła na ul. Wodzisławskiej, a opowiada o jeszcze dwóch innych utrudnieniach. Czy nie można tych prac prowadzić kolejno a nie jednocześnie. To wahadło będzie na ul. Wodzisławskiej przez 3 miesiące? Czy nie można zmienić organizacji prac lub narzucić wykonawcy. Chyba korzystniej zamykać kolejno każdą z ulic na 1 miesiąc niż wszystkie 3 na 3 miesiące. Czy rzeczywiście prace będą się tam toczyć jednocześnie i cały czas? Sprawdźmy. Technologie są różne.
  Używając wyżej słowa korzystniej miałem na myśli mieszkańców ale w całym zamieszaniu to chyba nie o nas chodzi. Dziękujemy.!
  Jeżeli się mylę, zachęcam Panią Rzecznik do zasięgnięcia informacji dotyczącej ul. Wodzisławskiej u Wykonawcy i podzielenia się nią z mieszkańcami.

 • ~polk 2019-05-10
  17:46:47

  44 43

  Fischer narzekasz dla samego narzekania.
  Pomyśl trzy miesiące będą robić trzy mosty.
  Gdyby zamykali je po kolei to 3 razy 3 miesiące daje 9 miesięcy.
  Wolę utrudnienia przez 3 miesiące a nie 9.

 • ~Fischer 2019-05-10
  17:50:19

  30 18

  ~polk na ul. Wodzisławskiej wahadło nie jest spowodowane budową mostu, te prace będą toczyły się niezależnie.

 • ~secretkey 2019-05-10
  20:15:46

  28 5

  @polk
  Ale ma rację. Gdyby pracowników przemieścić na jeden obiekt i pracować dłużej to na wszystkich trzech węzłach razem praca zajęła by trzy miesiące (po max miesiącu na obiekt), zyskała by przejezdność.
  Ciekawa jest Świerklańska tam dojazdy do drogi P-R można było przygotować już dawno na tyle dłuższe by prace przy podłączeniu dróg nie powodowały utrudnień.
  Poza tym, ktoś w innym temacie przytoczył zapis w SIWZ który mówił o takim prowadzeniu prac by zachować pełną przejezdność.

 • ~Fiodore 2019-05-10
  23:22:50

  19 15

  secretkey - czyli twoim tokiem rozumowania 9 kobiet urodzi dziecko w 1 miesiąc. Pewnych zadań nie przyśpieszysz, tutaj i tak pracuje dużo ludzi.

 • ~psyche09 2019-05-10
  23:51:03

  6 0

  Na Chwałowickiej nie ma wahadła.

 • ~minowa 2019-05-11
  07:52:28

  18 11

  Rondo otwarte "na siłę", niedokończone, wyiksowane oznaczenia, pachołki. Bez sensu. Tylko po to, aby pojechać ul. Hetmańską ? Wahadło utrudnia ruch, powoduje korki. Nie było lepiej jeszcze tydzień poczekać, wszystko dokończyć ? Bajpas wcale nie był zły. Na dziś - na pewno lepszy.

 • ~secretkey 2019-05-11
  08:52:21

  7 5

  @Fiodore
  Nie, moim tokiem rozumowania nie trzeba było ograniczać ruchu na trzech węzłach, zająć się po kolei każdym przy udziale zwiększonych "sił i środków". Ograniczenie było by możliwie mało dotkliwe. Tak jak stanowi SIWZ - brak ograniczeń w ruchu. Jeśli można było wylewać ustrój wiaduktu 24/7 tak można włączać rondo do ruchu na tej samej zasadzie. Jeśli wprowadza się ograniczenie (wbrew zamówieniu inwestora) na Wodzisławskiej to Chwałowicka i Świerklańska jako alternatywy powinny być przejezdne na dotychczasowych zasadach. BTW ograniczenia na Świerklańskiej to nieporozumienie.

 • ~menworld 2019-05-11
  09:24:25

  18 4

  dlaczego prace nie trwają 24H/dobę? lepiej utrudniać ludziom życie i patrzeć jak o 14 po południu nie ma już robotników bo przecież skończyła się pierwsza zmiana, a reszta sobie niech radzi, takie utrudnienia powinny być robione priorytetowo! to nic, że tysiące aut będzie do pracy jechać 3x dłużej, spalać i zanieczyszczać powietrze oraz zwiększać koszty paliwa, ważne aby grosza na przetargach zaoszczędzić, jak to może być, że popołudniu jest już tam pusto??? ale Ty nadal będziesz stał jak cep przez 3 miesiące i czekał aż Ci mrugnie zielone w korku kilometrowym..... żałosne

 • ~jabibe 2019-05-11
  13:43:39

  12 0

  Nie pracuja 24h bo pewnie firma która wykonuje to zlecenie nie ma takich mocy przerobowych. Łatwo się też mówi, z tym przerzucaniem pracowników, ale pytanie czy przypadkiem nie ma tam różnych podwykonawców. Takie są niestety u nas realia, raz że przetargi są oparte na przestarzałych założeniach a dwa brakuje ludzi do pracy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?
Oddanych głosów: 1024