zamknij

Wiadomości

Rok 2017 według redakcji Rybnik.com.pl

2017-12-31, Autor: Redakcja

Rok 2017 przechodzi do historii. W tym czasie sporo się działo w Rybniku i powiecie. Spośród nich wybraliśmy kilkanaście wydarzeń. Zapraszamy Was zatem na subiektywny przegląd roku. Spróbujcie przypomnieć sobie i odgadnąć czym żyliśmy od stycznia do grudnia tego roku.

Reklama

Sporo się działo podczas minionych 12 miesięcy. Rybnik rozpoczął największą w historii inwestycję, elektrownia zmieniła właściciela, a samo miasto za sprawą serialu Diagnoza zaistniało w świadomości tysięcy Polaków. 

Ten rok obfitował w imprezy sportowe i kulturalne. Niestety, obok dobrych informacji pojawiały się również te złe i smutne. Rybnik stracił bowiem wiceprezydenta Wojciecha Studenta.

Spośród wielu wydarzeń, których byliśmy świadkami, wybraliśmy kilkanaście i ułożyliśmy w quiz będący subiektywnym przeglądem roku. Zapraszamy Was zatem do zabawy. Dajcie znać, jak Wam poszło. A jeśli przyjdzie Wam do głowy pomysł na ciekawy quiz, dajcie znać na redakcja@rybnik.com.pl.

Rok 2017 według redakcji Rybnik.com.pl

Rok 2017 według redakcji Rybnik.com.pl

Rok 2017 przechodzi do historii. W tym czasie sporo się działo w Rybniku i powiecie. Spośród nich wybraliśmy kilkanaście wydarzeń. Zapraszamy Was zatem na subiektywny przegląd roku. Spróbujcie przypomnieć sobie i odgadnąć czym żyliśmy od stycznia do grudnia tego roku.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~fandango1972 2018-01-01
  12:40:38

  28 8

  1. Serial Diagnoza to najmniej istotne wydarzenia. Skończcie z tą promocją całą, chleba z tego nie będzie.
  2. Budowa drogi była planowana już od dekad i nie jest to inwestycja wyłącznie Rybnika. Na razie nic nie jest robione ws.. korków na Wodzisławskiej, Gliwickiej i w stronę Raciborza.
  3. Marnowanie pieniędzy: wybiegi dla psów, zacieśnianie dróg poprzez budowę kolizyjnych pasów rowerowych, lansowanie na siłę transportu miejskiego (dobre jak ktoś pracuje w sztywnych godzinach, nie ma dzieci i nic do załatwienia), bezsensowne ławeczki koło Focusa i równie bezsensowne barierki dla rowerzystów.
  4. Rozstrzygnięto przetarg na zbiornik Racibórz Dolny - to też jest bardzo ważne.
  5. Z części kamienic w centrum miasta i po wsiach (szczególnie tam, gdzie w domach pieniędzy nie brakuje) leci z kominów czarny syf.
  6. Dobrze byłoby gdyby Władze nie zapominały, że nie są od strojenia minek w internecie, tylko od ciężkiej roboty.

 • ~Arteks 2018-01-01
  13:43:44

  9 31

  @fandango1972 - ad. 1 bardzo istotne wydarzenie bo kręcenie serialu w jakimś innym mieście od Warszawy nie jest praktyką częstą w naszym kraju. Serial spotkał się z pozytywnymi recenzjami i opiniami. Chleba z tego nie będzie ale pozytywna ocena Rybnika zarówno wśród aktorów, ekipy filmowców, w TVN czy wśród widzów - pozostanie na lata. ad. 2 planowano od dekad ale rozpoczęto w zeszłym roku. Jest to jeden z elementów na poprawę dojazdu do centrum miasta, ominięcie wąskich gardeł, wyeksponowania nowych terenów inwestycyjnych i przeniesieniem tranzytu wschód-zachód. Będzie to pierwsza bezkolizyjna droga w naszym regionie (poza autostradą). Od czerwca mają ruszyć kolej aglo Rybnik-Wodzisław -
  dzięki zaangażowaniu się prezdyntów obu miast. ad 3 wybiegi dla psów - od lat domagali się tego miłośnicy zwierząt, wybieg niedaleko mnie jest oblegany, przyjeżdżają tam nawet autami SRB i SWD ze swoimi pieskami; lansowanie transportu miejskiego i rowerów - tak jak we wszystkich normalnych miastach, to sprawi, że Rybnik będzie jeszcze bardziej przyjaznym do mieszkania miastem - a to jest podstawa, miasto w pierwszej kolejności musi dbać o interes swoich mieszkańców, a nie dojeżdżających do pracy; w miastach nie ma czegoś takiego jak "bezsensowne ławeczki" bo każdy nowa "mała architektura" służy ludziom. ad 4 jest ważne ale akurat nie dla mieszkańców Rybnika ad. 5 nic nowego, to problem na całym Śląsku, cieszy to, że wyniki ze stacji pomiarowych są lepsze niż rok czy dwa temu - działania władz miejskich i wojewódzkich przynoszą efekty. Nawet jeśli gdzieś na wsiach pali się nadal mułem to w Rybniku prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze dzięki skutecznym działaniom Ekopatrolu. Wielką nadzieją daje rządowy plan budowy nowoczesnego bloku ciepłowniczego w elektrowni Rybnik.
  ad 6 Rybnik ma szczęście do włodarzy którzy chyba jako jedyni w ROW realizują od lat strategie i dalekosiężne plany rozwoju miasta co procentuje na przyszłość. Ostatnim sukcesem jest nagroda za najlepszą absorpcję unijnych środków. A te środki idą przede wszystkim na rozwój miasta. A ponieważ wiem z twoich różnych wpisów, że mieszkasz na terenie powiatu SWD, na koniec zapraszam cię do Rybnika - miasta którego budżet przekroczył miliard zł!!! Ci którzy mają kasę - mają perspektywy. A mieszkając w centrum lub blisko niego - nie będziesz już narzekał na korki bo wszędzie dojdziesz pieszo lub dojedziesz na rowerze. :))) W żadnym mieście ROW nie dba się tak o rowerzystów jak u nas. :D Kierowcy też mają świetne drogi, a dla turystów i tych którzy lubią imprezy zakrapiane - jest też świetna oferta kolei jakiej też nie ma żadne inne miasto w regionie.

 • ~fandango1972 2018-01-01
  16:14:59

  9 6

  @Arteks; dziękuje za zaroszenie, ale pracuję w Rybniku od lat, często bywam również wieczorami i na weekendy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 27