zamknij

Wiadomości

Rodzice martwią się o swoich młodych piłkarzy. Kiedy wrócą? Jak się czują?

2020-03-10, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Rodzice młodych piłkarzy, którzy zostali objęci kwarantanną nad morzem – martwią się, ale i denerwują. Czekają na moment, gdy ich dzieci będą mogły wrócić do domów. Kiedy to nastąpi? Czy trener piłkarzy został już przebadany na obecność koronawirusa?

Reklama

50 piłkarzy z RKP ROW na kwarantannie

Młodzi piłkarze RKP-ROW przebywają w ośrodku w Dźwirzynie (województwo zachodniopomorskie). Wczoraj została nałożona na nich kwarantanna. Ma to związek z podejrzeniem koronowirusa u ich trenera. Z naszych informacji już wiecie, że to syn 66-latka, u którego potwierdzono występowanie tego wirusa. Więcej pisaliśmy o tym w artykule >>Nieoficjalnie: wiemy, dlaczego zamykają szkoły w Rybniku<<

W sumie na obozie w Dźwirzynie przebywa 50 młodych ludzi. Nie mogą wychodzić z ośrodka. Jak mówi nam jeden z rodziców piłkarza, jedyna forma ruchu jakiej doświadczają, to gra w ping-ponga.

Zwraca też uwagę na jego zdaniem słabą komunikację pomiędzy służbami a rodzicami młodych zawodników RKP.

- Wykonałem wczoraj 15 telefonów, jestem zbywany z każdej strony. Dzwoniłem do sanepidów w Rybniku i Kołobrzegu, sztabu kryzysowego w Szczecinie. Dzieciaki zamknięte są od soboty. Trener nie został poddany jeszcze badaniom. Być może dzisiaj go zabiorą do szpitala zakaźnego. Okres przebywania dzieci w kwarantannie uzależniony jest od wyników – zauważa rodzic, który skontaktował się z nami wczoraj w tej sprawie.

Jak dodaje, rodzice mają kontakt z dziećmi, ale nie mogą im niczego przesłać.

- Dzieciaki pojechały na tydzień bez większych zapasów, czy czystych ubrań. Miały wrócić teoretycznie w niedzielę – 15 marca. Ze względu na kwarantannę mają przyjechać 18 marca, ale tak naprawdę to nie wiemy na pewno, kiedy wrócą – mówi zmartwiony ojciec.

Czekamy na wyniki badań

Tomasz Samborski - starosta kołobrzeski informuje nas dzisiaj, że trener RKP został skierowany dzisiaj do szpitala w Koszalinie, gdzie działa oddział zakaźny.

- Oczekujemy na wyniki badań – mówi.

Dlaczego tak późno podjęto decyzję? Starostwa tłumaczy, że taka była decyzja Sanepidu w Kołobrzegu. Ten natomiast nie udziela odpowiedzi.

Tomasz Samborski przyznaje, że starostwo nie ma kontaktu do rodziców piłkarzy, ale zauważa, że telefony posiadają same dzieci.

- Rodzice z pewnością mogą dzwonić też do 6 opiekunów. Mogą udzielić im wszystkich informacji – dodaje starosta.

Dzieci czują się dobrze

Obiekt w Dźwirzynie jest całkowicie objęty kwarantanną. Od starosty Tomasza Samborskiego dowiadujemy się, że w założeniach ma potrwać do 18 marca. Chyba, że wyniki badań trenera okażą się ujemne.

- Trener piłkarzy nie miał żadnych objawów infekcji. Jest szansa, że kwarantanna zostanie skrócona – dodaje.

Od naszego rozmówcy dowiadujemy się, że dzieci czują się dobrze. Ośrodek zagwarantował piłkarzom jedzenie – na bieżąco działa stołówka.

Klub utrzymuje kontakt

Stanisław Jaszczuk – prezes RKP-ROW uspokaja.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami. Wszyscy są powiadamiani i znajdują się w kontakcie z sanepidem. Informacje przekazujemy na bieżąco. Niektórzy rodzice pojechali nawet nad morze – tłumaczy Stanisław Jaszczuk.

Jak dodaje, klub przekazał sanepidowi dane kontaktowe do rodziców, by byli na bieżąco informowani.

- My też zamieszczamy komunikaty – zauważa nasz rozmówca.

Najnowsza informacja na stronie RKP-ROW pojawiła się wczoraj:

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (09.03.2020 r.) o godz. 16.15 otrzymaliśmy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu nr EP-18/20 nakazująca poddanie się, obowiązkowej kwarantannie, wszystkim uczestnikom obozu sportowego na okres do 18.03.2020 r. godz. 23.59. Decyzja otrzymała rygor natychmiastowej wykonalności.

W związku z powyższym planowany powrót z obozu zostaje przesunięty na dzień 19.03.2020 r. godz. 18.00-19.00.

Wraz z Dyrektorem PPIS odwiedził nas przedstawiciel Sztabu Kryzysowego z Kołobrzegu, który zaoferował pomoc w zorganizowaniu zajęć dla dzieci i inną.

Sytuacja może wrócić do normy o ile wyniki badań trenera (które mają być znane jutro lub pojutrze) wykluczą obecność koronawirusa w jego organizmie.

O wszelkich zmianach sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.

My też to uczynimy. Damy Wam też znać, jaki wynik badań zostanie stwierdzony u trenera.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAM! »

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 39

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2020-03-10 17:07:05

  Trzymam kciuki, zeby wynik byl negatywny!!!
  Trudno mi zrozumiec, dlaczego od razu tego nie zrobiono

  100 6
 • ~Bard 2020-03-10 17:19:00

  A mnie trudno zrozumieć ,po co on tam z nimi pojechał?

 • ~Ewelina Szczęśniak 2020-03-10 17:31:51

  Współczuję tym rodzicom tych dzieciaków i im samym.Wyobrażam sobie ich zmartwienie.Oby wrócili zdrowi .Trzymam kciuki.Trener brak słów.

 • ~Franek7 2020-03-10 17:34:20

  Zakażenia koronawirusem:
  Włochy-7345
  Niemcy-1040
  Polska-17

  Włosi wykonali ponad 32000 testów
  Niemcy do teraz 200.000 testów
  Polska- około 1000

  Tak więc szkoda zachodu. Po ulicach Polski chodzą setki albo tysiące zarażonych i nawet o tym nie wiedzą. Nie wiedzą oni ani służby powołane do walki z tym wirusem. Kto ma być chory to będzie...

  92 43
 • ~tf2 2020-03-10 19:11:41

  Szkoda zachodu na komentowanie twoich teorii Franek, ale co tam. Badanie przeprowadza się na podejrzanych i ludziach z objawami.
  A teraz pytanie dla twojego "umysłu": w momencie gdy w Chinach zaczęła rozwijać się epidemia, to ile testów wykonano We Włoszech i w Niemczech? Gdyby ci idioci na czas zablokowali loty z Chin a Włosi zaczęli myśleć rozsądkiem zamiast rozrywką i zabawą, to też testów byłoby dziś tyle ile w Polsce.

  73 15
 • ~dnanwn660 2020-03-10 19:42:47

  Wg mnie ten Pan powinien stracić pracę. Mając informację o tym że jego ojciec był w miejscu gdzie mogli się zarazić, powinien od razu poddać się kwarantannie domowej, a nie uczyć w 3 szkołach i prowadzić treningi. Przez tego Pana zamknięte są 3 szkoły, kilkudziesięciu dzieciaków zamiast korzystać z wyjazdu na który rodzice odkładali pieniądze siedzą w hotelu w strachu. Ale niestety są ludzie i parapety. Tak było, jest i będzie....

 • ~Domek Wiki 2020-03-10 21:48:36

  Gdyby nie rodzice dzieci to do dziś nie wiemy decyzja o wyjeździe nie poważna zwłaszcza że trener wiedział jaka jest sytuacja z rodzicami. Mega nieodpowiedzialne zachowanie

  62 7
 • ~rosthost1 2020-03-10 22:05:00

  Jak czytam pisanki ~Franek7
  "Zakażenia koronawirusem:
  Włochy-7345
  Niemcy-1040
  Polska-17
  Włosi wykonali ponad 32000 testów
  Niemcy do teraz 200.000 testów
  Polska- około 1000" spisane z Twetera bez cytatu to już wolę iść na miasto lub kościoła. Pod tweetem pełno komentarzy od takich że to o niczym nie mówi, że dowodzi to o niskiej skuteczności Niemców w typowaniu i diagnozowaniu potencjalnie zagrożonych itd. Ale propaganda musi być!! Franek7 jak spisujesz coś to czytaj całość i przepisuj z sensem!

  21 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 5844