RMKS XBEST Rybnik gromi Racibórz w II lidze koszykówki

2020-11-26, Autor:

Koszykarki RMKS XBEST Rybnik rozgromiły RKK AZS Racibórz 104:18 w II lidze koszykówki. Co warte podkreślenia, dzięki znakomitej obronie straciły najmniej punktów w meczu od początku sezonu.

W meczu lidera z najsłabszą drużyną ligi, która w dodatku nie wygrała żadnego spotkania, każdy inny rezultat niż zwycięstwo RMKS XBEST Rybnik byłoby sensacją.

Ale sensacji nie było. Rybniczanki za sprawą znakomitej obrony i skuteczności, zwłaszcza w pierwszej połowie wygrały z RKK AZS Racibórz różnicą 86 punktów. W pierwszej połowie pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 5 punktów.

Po przerwie trener grał więcej rezerwowymi, ale obraz meczu niewiele się zmienił. Zawodniczki z Raciborza zupełnie nie potrafiły sobie poradzić z wysoko i agresywnie broniącymi podopiecznymi Grzegorza Korzenia. W rezultacie drużyna straciła najmniej punktów od początku sezonu w jednym meczu - zaledwie 18. Warto odnotować, że punkty zdobyły wszystkie zawodniczki, które zagrały w meczu.

RMKS XBEST Rybnik - RKK AZS Racibórz 104:18 (33:3, 33:2, 19:5, 19:9)

Punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: B. Jurczyńska 16, E. Najduch 14 (2x3), J. Sobota 13 (1x3), N. Rusińska 12, P. Raudner 9, M. Jurzica 9 (1x3), A. Pułról 7 (1x3), J. Kocon (1x3), K. Danielewicz 6, A. Cwill 6 (2x3), A. Lewoń-Sczansny 5 (1x3).

W sobotę czeka rybniczanki arcytrudny mecz w Sosnowcu z Zagłębiem, który może rozstrzygnąć o pierwszym miejscu w tabeli. Zagłębie Sosnowiec jest jak dotąd niepokonane, RMKS XBEST Rybnik poniósł jedną porażkę - w pierwszej kolejce właśnie z Sosnowcem.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0