RMKS XBEST: Katowice zdobyte. Cenna wyjazdowa wygrana rybniczanek w II lidze

2020-12-13, Autor:

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł RMKS XBEST Rybnik. W Katowicach rybniczanki pokonały miejscowy AZS UŚ 78:64.

Było to jedno z trudniejszych spotkań dla naszych koszykarek. Katowice rozpoczęły mecz od prowadzenia 6:0 jednak już po kolejnych akcjach rybniczanki doprowadziły do remisu. Po 7 minutach gry prowadziły już 15:7. Jednak do końca 1 kwarty AZS zniwelował stratę do 3 pkt.

Druga kwarta także była wyrównana, miejscowe dwukrotnie doprowadzały do remisu. Po dwóch celnych trójkach A. Cwill RMKS ponownie odskoczył na kilka punktów a I połowę dwoma celnymi rzutami wolnymi zakończyła B. Jurczyńska. RMKS XBEST prowadził 38:33.

Po zmianie stron przewaga z I połowy utrzymywała się przez 5 minut. Kolejne 5 minut należało już do rybniczanek, które z rzędu zdobyły 12 punktów. Ta przewaga praktycznie utrzymała się już do końca meczu, choć w 4 minucie 4 kwarty wynosiła już 22 pkt (73:51).

- Tak jak się spodziewałem, był to mecz walki. W pierwszej połowie mecz był na styku, co z naszego punktu widzenia było w porządku, bo umiejętność grania na styku będzie nam potrzebna. W trzeciej kwarcie odjechaliśmy na bezpiecznych 20 punktów. Potem dałem szansę pograć wszystkim dziewczynkom w trudnym meczu. Miały za zadanie utrzymać ten wynik. Nie do końca to się udało, ale skończyło się na 14 punktach przewagi i jestem zadowolony. Beata Jurczyńska zagrała bardzo dobry mecz, Aleksandra Lewon - Sczansny też bardzo dobrze grała "u góry", w obronie. Była potrzebna w pewnym momencie, żeby pokrzyczeć, wprowadzić ducha emocji i to nam na pewno pomogło - komentuje Grzegorz Korzeń, trener RMKS XBEST Rybnik.

Było to drugie zwycięstwo RMKS XBEST Rybnik nad akademiczkami w sezonie. W Rybniku wygrały 90:57. Zatem RMKS XBEST Rybnik udanie kończy 2020 r. W nowym 2021 r. zagra jeszcze rewanż z Wisłą, a potem runda finałowa.

AZS UŚ Katowice - RMKS XBEST Rybnik 64:78 (16:19, 17:19, 16:28, 15:12)

Punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: J. Sobota 18 2x3), B. Jurczyńska 17 (1x3), A. Cwill 12 (2x3), N. Rusińska 9, K. Danielewicz 8, E. Najduch 6, A. Lewoń - Sczansny 3 (1x3), A. Pułról 2, M. Jurzica 2, D. Bednarek 1, J. Kocon 0, P. Raudner 0.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0