RMKS najlepszy w Pucharze Śląska

2018-09-18, Autor:

Koszykarki RMKS-u Rybnik zwyciężyły w II edycji Pucharu Śląska w koszykówce kobiet.

W piątek wieczorem w meczu otwierającym turniej rybniczanki pokonały RKK AZS Racibórz 50:28, w niedzielny poranek wygrały z Pogonią Ruda Śląska 38:19. W finale, podopieczne trenera Grzegorza Korzenia odniosły zwycięstwo nad UKS La-Basket Piekarami Śl. 55:45. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana Karolina Szlachta (RMKS) a puchar dla najlepszej zawodniczki rybnickiego zespołu powędrował w ręce Nikoli Ponikowskiej. W spotkaniu o 3 miejsce ISWJ Wisła wygrała z Rudą Śl. 61:58.

Turniej był elementem przygotowań drugoligowych zespołów do rozpoczynających się 6 października rozgrywek. Rybniczanki pierwsze spotkanie drugoligowe rozegrają 7 października w Rybniku a rywalem będzie drużyna z Raciborza.

W turnieju Pucharu Śląska RMKS Rybnik wystąpił w składzie: Gruszka Martyna, Jagła Katarzyna, Strymecka Julia, Ozga Wiktoria, Rok Aleksandra, Ponikowska Nikola, Paradowska Zuzanna, Struzik Małgorzata, Micek Natalia, Szlachta Karolina, Sobota Joanna, Conte Vittoria. Trenerem zespołu jest Grzegorz Korzeń.
Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0