Kultura, rozrywka i edukacja

RKP ROW: drugie miejsce 9-latków w finale w Knurowie

2014-07-02, Autor:
Bardzo dobrze w Minimistrzostwach Deichmann 2014 wypadli zawodnicy ze szkółki piłkarskiej RKP ROW Rybnik.

Młodzi piłkarze z klubu RKP ROW Rybnik (rocznik 2005) przez kilka tygodni walczyli w rozgrywkach turnieju w kategorii U9 reprezentując Polskę. W Miejskim Finale Minimistrzostw Deichmann w Knurowie, pod okiem drugiego trenera, Dariusza Dudka, zdobyli drugie miejsce. To jak do tej pory największy ich sukces.

Turniej w Knurowie rybniczanie zaczęli od zwycięstwa w 1/8 finału z Portugalią 3:0. W ćwierćfinale z Brazylią, w regulaminowym czasie gry, był remis 1:1. Po dogrywce nadal nie było zwycięzcy – 2:2. W karnych lepsi okazali się młodzi piłkarze RKP. W półfinale rybniczanie wygrali z drużyną Włoch 6:0. W finale lepszy okazał się zespół Francji, który pokonał Polskę 3:0.

Za drugie miejsce chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz medale, ale przede wszystkim udowodnili sobie, że potrafią walczyć i zwyciężać.

Skład drużyny RKP ROW Rybnik: Michał Zdunowski, Wiktor Surma, Mateusz Ćwiek, Karol Salamon, Marcin Kosiorowski, Kacper Myrta, Szymon Dudek, Bartłomiej Korduła, Kacper Szotowicz, Paweł Raczyński.

Trener: Tadeusz Cichecki.