zamknij

Wiadomości

Remonty dróg: zobacz jakie są plany urzędników

2010-07-27, Autor: ww
Prezydent Rybnika zapewnia, że remont ulicy Wodzisławskiej nie ruszy dopóki nie zostanie udrożniona ulica Raciborska.

Reklama

Przypomnijmy, drogi w Rybniku przypominają jeden wielki plac budowy. Aktualnie zamknięty jest m.in. wiadukt na ulicy Raciborskiej, Rondo Zebrzydowickie, skrzyżowanie ulicy Powstańców – Żorskiej – Sybiraków. Tymczasem największe inwestycje drogowe dopiero czekają rozpoczęcie.

 

> Rybniczan życie w korku

Mowa o ulicy Wodzisławskiej i Żorskiej. Kierowcy niepokoją się, że minęła już połowa roku a na te zadania nie zostały rozstrzygnięte jeszcze przetargi. Szczególnie martwią opóźnienia z przetargiem na ulicę Żorską. - Zapewniam, że lada miesiąc prace ruszą. W przetargu było wiele zapytań oferentów, ale terminy realizacji nie są zagrożone – deklaruje prezydent Rybnika Adam Fudali.


Trwają również procedury przetargowe na remont drogi krajowej 78. Prezydent uspokaja, że na ulicy Wodzisławskiej prace nie rozpoczną się dopóki nie zostanie udrożniona ulica Raciborska. Remont wiaduktu i nawierzchni ulicy Raciborskiej ma zakończyć się jeszcze w tym roku. - Remont DK 78 składa się z kilku odcinków. Prawdopodobnie najpierw prace ruszą na wiadukcie na ulicy Gliwickiej, gdzie obok powstanie bypass. Dopiero potem roboty rozpoczną się na Wodzisławskiej, ta, ruch odbywać się będzie wahadłowo – wyjaśnia prezydent.

 

> Inwestycje drogowe w Rybniku (fotogaleria)


Warto dodać, że na wymienionych remontach, plany urzędników się nie kończą. W magistracie liczą, że po przetargu na remont nawierzchni ulicy Raciborskiej od ul. Krzywoustego do granic miasta, pojawią się oszczędności. Uzyskaną nadwyżkę władze Rybnika chcą przeznaczyć na modernizację kolejnego odcinka Raciborskiej. Te prace również będą musiały zostać zakończone do końca roku.


Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~czeski1 2010-07-27
  00:11:12

  0 0

  ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ: 1. Jak to jest, że w Katowicach wymiana nawierzchni ul. Mikołowskiej, która miała trwać 2 mce udało się zakończyć w tydzień, gdyż prace trwały NON-STOP (tzn. TAKŻE od 22.00 do 6.00).

  2. ILE lat świetlnych mam czekać na ten most na raciborskiej. ILE ??

  Żygać się chce nieudolnością tych prac, do dzieła klakierze ARTEKS wmów mi że na całym świecie tak się remontuje jak w stolicy ROW.

 • ~ 2010-07-27
  00:45:55

  0 0

  @czeski,1 nie załamuj mnie. Sam sobie mieszkaj przy budowie, gdzie ci walą młotem pneumatycznym w środku nocy jak taki mądry jesteś.

 • ~Sajgon 2010-07-27
  01:15:55

  0 0

  Wole przez tydz czy nawet 2 słuchać młota pneumatycznego mając pewność, ze to się za ten tydz czy 2 skończy. u nas niestety robi sie wszystko miesiącami. o ile w ogóle się cokolwiek robię. Jak do tej pory słyszymy tylko o planach i zamierzeniach remontów a nie ma z tego żadnych efektów. Szkoda gadać. panie prezydencie kiedy ruszy remont ul Reymonta??? miał się zacząć w lipcu i co ni nic....

 • ~ 2010-07-27
  06:38:37

  0 0

  Ktoś wyciągnął wnioski. Nie należy remontować objazdów stanowiących objazd innego remontowanego odcinka :)

 • ~wojtek144 2010-07-27
  08:36:43

  0 0

  ~czeski1 Zanim zabierzesz się do pisania na poważne tematy przeczytaj zwe zrozumieniem Ustawę Prawo Zamówień Publicznych. Nastepnie zasięgnij informacji o przetargach w UM lub skorzystaj z internetu. Ciekawe czym się zajmujesz, na pewno nie prowadzisz żadnej działalności gospodarczej bo nie masz bladego pojęciea o tych sprawach. Żygać mi się chce czytając takie wypociny.

 • ~ 2010-07-27
  09:23:29

  0 0

  ~wojtek144 Już nie wspominając o fakcie, że wymiana nawierzchni, a budowa nowego wiaduktu to jakby nie to samo

 • ~Bialy Rekin_1 2010-07-27
  10:15:29

  0 0

  Budowa tego wiaduktu faktycznie trwa bardzo długo, ale myślę, że tego szybciej nie da się zrobić. Oprócz oczywistej różnicy między wymianą nawierzchni a rozbiórką i budową nowego wiaduktu, trzeba jeszcze uwzględnić inny fakt. Każdego dnia wielokrotnie przez środek placu budowy przejeżdżają pociągi, co bardzo mocno komplikuje wykonawcy prowadzenie robót.

 • ~dhakarey 2010-07-27
  11:55:03

  0 0

  Wymiana asfaltu w trybie 3-zmianowej jest znacznie droższa ze względu na koszty robocizny. A jako że według ustawy wybiera się najtańsze oferty z przetargów, to takie by odpadały w przedbiegach. Z ekonomicznego punktu widzenia miało by to sens, jeżeli droga byłaby główną alterią (czyli unas co najwyżej Gliwicka i Wodzisławska) ~Sajgon pytasz się czemu nie zaczynają się następne remonty? Bo jakby ruszyły, to byś napisał, że włodarze nie umieją planować i zakorkowały miasto. I powstałby niezły sajgon:P

 • ~jedrek_1_1 2010-07-27
  13:13:56

  0 0

  to jest sukces opinii publicznej i mediów. W końcu czegoś posłuchali. To lamentowanie nie idzie wcale zawsze w gwizdek. Mam przy okazji pytanie - jako laik -czy to znaczy, że wiadukt będzie asfaltowany juz w zimie (listopad-grudzień) i jak ma sie to do ewentualnego zagrożenia opóźnieniem oddania go do uzytku. Czy ewentualne opóźnienia nie wpłyna na decyzje dotyczące remontu Wodzisławskiej?

 • ~czeski1 2010-07-27
  15:24:46

  0 0

  do WOJTEK 144; Widzę, iż zakres horyzontalny obejmuje jedynie ROW. Przywołuję roboty objęte zamówieniem publicznym w Katowicach; o dziwo w harmonogramie wpisali system 3-zmianowy i jakoś potrafili WYEGZEKWOWAĆ. Po prostu trzeba chcieć, mieć jaja i od rana pilnować pseudo-budowlańców; Mam dość marnowania własnego czasu i pieniędzy stojąc w korkach wywołanych przez ludzi nie mających szacunku do moich pieniędzy;

 • ~qwerty 2010-07-27
  16:31:14

  0 0

  Wy czegos nie rozumiecie. Doszli w koncu do wniosku, ze nie mozna remontowac ulic, ktore sa objazdem ???? To pseudo-fachowcy Fudalego musza sie uczyc na naszym miescie i na tym, ze stoimy w korkach ???? Nie trzeba byc fachowcem, zeby przewidziec, ze romontowanie ulicy, ktora jest objazdem innej glownej ulicy prowadzi do zakorkowania miasta. No ale Fudali ma takich madrych fachowcow, ze przewidzenie takiego faktu przekraza ich mozliwosci intelektualne.

 • ~WENUS 2010-07-27
  20:23:38

  0 0

  W zapewnienia naszego Adasia dawno nie wierzę. Ale mogę was zapewnić, że te ciągłe zmiany zdania i planów naszego wodzusia wskazują na to, że cierpi on na rozdwojenie jaźni i kiedyś wyląduje tam gdzie jest jego miejsce, czyli na Gliwickiej 33." Wojtuś tuzin do kwadratu" nie pisze się żygać tylko rzygać. Czy wyście zdawali kiedyś maturę, czy jesteście po zawodówkach? :-( . Zasady języka polskiego też reguluje prawo !!!!!!!

 • ~Dorka 2010-07-28
  00:04:38

  0 0

  chciałam zauważyć że remont ulicy Zebrzydowickiej jest już zakończony tzn nawierzchnia jest już położona ale troche chodnika nie jest skończonego a rondo zebrzydowickie powinno być gotowe do piątku ponieważ linie są już namalowane więc powinni otworzyć tą drogę i rondo ale znając życie roboty i droga będzie zamknięta aż do końca października albo jeszcze dłużej bo będzie spór o kasę

 • ~shonya 2010-07-28
  07:29:31

  0 0

  dhakarey wspomniał, że drożej wychodzi praca 3zmianowa. Ja się tam nie znam, ale zastanawia mnie czy to nie trochę naciągany argument? pracując na 3 zmiany o wiele szybciej dany projekt jest skończony. Wtedy zamiast 6msc wypłacania wynagrodzenia pracownikom płaci się np. 2msc. Nie jest tak? Tak jak mówię, nie mam pojęcia jak to wyglada więc pytam kompetentnych ;)

 • ~lexodes 2010-07-28
  09:04:40

  0 0

  shonya chodzi o to że pracując w nocy trzeba płacić pracownikowi więcej (chyba o 50%) .... Na zachodzi remonty takiego ronda robi się tylko w nocy, a prace trwają znacznie krócej niż u nas.

 • ~dhakarey 2010-07-28
  09:51:13

  0 0

  Raport NIK o stanie dróg w 8 głównych miastach w Polsce. http://nik.gov.pl/news.php?cod=2689

 • ~Lion 2010-07-28
  09:56:14

  0 0

  To co się dzieje w Rybniku to jedna wielka paranoja, jak można najpierw remontować środek miasta a potem robić obwodnice?!jak!
  Wiadomo że w dzisiejszych czasach najpierw się planuje a potem robi, robi się tak w miastach gdzie ktoś zna się na tym co robi i gdzie nie ma znajomych. OBWODNICA RYBNIKA proszę wpisać w google tam jest odpowiedź na nasze korki. I niech ktoś zacznie robić coś z tym Rybnikiem od normalnej strony a nie od D...y strony!!!
  Pozdrawiam wszystkich którzy wiedzą o czym piszę.

 • ~Forest 2010-07-28
  10:46:28

  0 0

  Wczoraj widziałem na własne oczy jak pracują, 8 uśmiechniętych chopa siedzi i na dziewczynki zaglądają .Może by tak straż wiejska przez ten SUPER NOWOCZESNY UNIKALNY JEDEN W SWOIM RODZAJU SYSTEM KAMEREK obserwowała postęp prac zamiast młodych ludzi z piwkiem w ręku goniła . Więc się pytam KTO TO WSZYSTKO PILNUJE ?????!!!!!!!!!!

 • ~Lion 2010-07-28
  11:23:08

  0 0

  Forest młodych pilnuje straż miejska a budowniczych pilnują terminy( szybciej nie można skończyć bo mogło by się okazać że jesteśmy za drodzy :) ) te przetargi tak właśnie często wyglądają.
  A jak jest za dużo pieniędzy to robimy krawężniki z granitu! buhahhaha
  Trzeba oskubać jak się tylko da i byle jak byle do przodu ot tak , a co niech widzą inni.
  Kłaść asfalt byle jak, ale tak żeby po zimie go poprawiać hehe
  Daleka droga przed naszymi urzędasami , dalsza niż dzisiaj z ul. Mikołowskiej + Wyzwolenia + Kotucza+ Raciborska na ul. Na Niwie :)

 • ~bogdan55 2010-07-28
  11:37:14

  0 0

  Zobaczymy jak będzie się miała obietnica naszego wodza dotycząca tego, ze nie zamknie ul. Wodzisławskiej(chodzi również o ruch wahadłowy) do momentu oddania wiaduktu przy ul Raciborskiej.
  P.S. Już i tak było zamknięte rondo na Wodzisławskiej obok wiaduktu ale na razie nie będę się czepiał

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2219