zamknij

Wiadomości

Remonty dróg korkują miasto? Głos zabiera magistrat

2016-05-18, Autor: bf
Zamknięcie ul. Raciborskiej przy rynku, czy remont ronda ER – ostatnie inwestycje miasta dotyczące infrastruktury drogowej mogą doprowadzać kierowców do białej gorączki, zwłaszcza, że są prowadzone w praktycznie tym samym czasie. Co na to magistrat?

Reklama

Przypomnijmy, na początku tego tygodnia informowaliśmy Was, że rozpoczęła się mostu na ul. Raciborskiej. Jednocześnie przeprowadzany jest też remont na skrzyżowaniu ulic Rudzka – Podmiejska – Góreckiego (rondo ER). Zdaniem wielu komentujących na naszym portalu osób remonty są potrzebne, lecz akurat te skutecznie korkują nasze miasto.

Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu odpiera, że obie inwestycje mogą być realizowane jednocześnie ze względu na fakt, że odległość między remontowanym rondem i przebudowywanym mostem wynosi 3 kilometry. - Blokowanie jednego zadania ze względu na drugie jest w tym kontekście nieuzasadnione – mówi.

W magistracie analizowano również kwestię połączenia remontu mostu na Raciborskiej z naprawą odcinka ul. Rybnickiego. - Z uwagi na zmniejszone natężenie ruchu w trakcie trwania przebudowy obiektu mostowego jest uzasadnienie, żeby jednocześnie przeprowadzić naprawę tej ulicy – wyjaśnia Agnieszka Skupień.

Jednakże, jak zaznacza rzecznik UM w Rybniku, ze względu jednak na fakt, że kierowcy nie przyzwyczaili się jeszcze do nowej organizacji ruchu w związku z remontem mostu na ul. Raciborskiej, zdecydowano o przesunięciu w czasie naprawy ul. Rybnickiego. Roboty rozpoczną się w poniedziałek, 30 maja i potrwają przez tydzień.

Wprowadzone zostaną objazdy:
- do ulicy Brudnioka: ulicą Rybnickiego, ulicą Cmentarną, ulicą Cegielnianą, ulicą Rybnickiego do ulicy Brudnioka
- do ulicy Rybnickiego: ulicą Cegielnianą, ulicą Cmentarną do ulicy Rybnickiego.

Agnieszka Skupień informuje ponadto, że na czas przebudowy mostu na ul. Raciborskiej w obrębie skrzyżowania ul. Rudzkiej z ul. Kotucza dopuszczona zostanie możliwość wykonywania skrętu w lewo. - Trwa procedura opiniowania tego rozwiązanie w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. Skręt w lewo na skrzyżowaniu zostanie umożliwiony bezzwłocznie po zakończeniu wszystkich formalności związanych z funkcjonowaniem tego rozwiązania. Taka możliwość, będącą efektem wniosków mieszkańców, powinna zostać wprowadzona do końca tygodnia – wyjaśnia.

Wkrótce ruszą kolejne prace drogowe:

Ulica Gruntowa – zamknięcie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyboistą do ulicy Pod Lasem w dniach 20-21 maja w związku z planowaną przez Nadleśnictwo Rybnik wycinką drzew rosnących w ciągu ulicy.

Objazd do ulicy Gruntowej: ul. Raciborską, ul. Krzywoustego, r. Szolnok, ul. Wołodyjowskiego, ul. Górnośląską, ul. Niedobczycką, ul. Pod Lasem do ul. Gruntowej.

Wyjazd z ulicy Wyboistej poprzez ulicę Gruntową do ulicy Raciborskiej zostanie utrzymany.

Ulica Wawelska – zamknięcie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wierzbową do skrzyżowania z ulicą Orzepowicką (wraz z tarczą skrzyżowania) od 19 maja na okres ok. 4 miesięcy. Prace będą prowadzone etapami.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~Arteks 2016-05-18 18:03:19

  Widzę, że moja propozycja ułatwiająca życie kierowcom wyjeżdżającym ze Śródmieścia (likwidacja zakazu skrętu w lewo z Rudzkiej) zostanie wprowadzona w życie. Liczę na to, że urzędnicy również zaskoczą co jakiś czas pozytywnymi pomysłami bo na razie jeśli chodzi o inżynierię transportową mamy w mieście "drogową bryndzę". ;)

  0 18
 • ~ 2016-05-18 18:13:19

  no uruchommy zastępczy transport szynowy

  5 0
 • ~tuptyś 2016-05-18 18:25:48

  Korki w mieście spowodowane są nieudolnością urzędników urzędu miasta. Nie potrafią napisać dobrego przetargu, czyli narzucić wykonawcy odpowiedniego, krótkiego czasu realizacji inwestycji, co za tym idzie dalej, nie potrafią tego skutecznie od niego wyegzekwować. Założenie, że wykonawca będzie prowadził prace na dwie zmiany jest jedynie sugestią a nie jednoznacznym warunkiem!
  Punktacja za czas realizacji jest śmieszna - tylko 10 proc. Drugą sprawą jest brak kompetencji w nadzorowaniu inwestycji - patrz Wodzisławska. Trzecia sprawa - planowanie - remont Raciborskiej - najpierw most a potem dopiero droga, czy teraz remont Rudzkiej - na kilka etapów gdzie wykonawca ma czas nieograniczony.
  Jedynym lekarstwem jest całkowita wymiana kierownictwa i pracowników wydziału dróg. Ale na to trzeba mieć jaja panie Kuczera.

  31 0
 • ~ 2016-05-18 18:30:00

  Szkoda, że nie rozważono postawienia mostu tymczasowego pomiędzy Curie-Skłodowskiej a objazdem "Plazy" - obok kładki dla pieszych. Problemu zakorkowanego centrum w ogóle by nie było, a koszt takiego rozwiązania nie powinien być niemożliwy do przeskoczenia.

  0 23
 • ~Eberhard Mock 2016-05-18 18:52:18

  Ja bym tam raczej widział przeprawę promową. Powinno być jeszcze taniej :)

  42 0
 • ~basia323 2016-05-18 20:32:48

  Nie będę się czepiać realizacji projektu remontu drogi. Mnie denerwuje wycinka drzew. Nie wiem czy akurat trzeba było znowu wyciąć ich kilka. To już jest przegięcie z tą wycinką. Czy każda inwestycja w moim mieście wiąże się z tego typu działaniami?

  6 0
 • ~ 2016-05-18 22:20:24

  Basia - mnie też przeraza to wycinanie drzew. To jakaś obsesja, wpadli w trans. Nigdy dotad biorę widzialam takiego masowego niszczenia zieleni. I nic z tym nie można zrobić:( Dlaczego tak głupi ludzie maja nad tym władze?:( EBERHARD - przeprawa promowa :) :) :)

  14 0
 • ~Peter1981 2016-05-18 22:55:37

  "rzecznik rybnickiego magistratu odpiera, że obie inwestycje mogą być realizowane jednocześnie ze względu na fakt, że odległość między remontowanym rondem i przebudowywanym mostem wynosi 3 kilometry. - Blokowanie jednego zadania ze względu na drugie jest w tym kontekście nieuzasadnione – mówi."-----> Co to za brednie? Zablokowano jedną z alternatywnych dróg dla remontu mostu.

  4 0
 • ~ 2016-05-18 23:08:18

  Jestem oburzona dewastacją parku, wycinką drzew! Jak bardzo można zabetonować miasto?? Chyba tak, jak zabetonowane są "umysły" tego pomysłodawców! Wasze dzieci będą się dusić znowu - będziecie wiedzieli dlaczego...

  25 0
 • ~ 2016-05-19 01:56:08

  Ja też zupełnie nie umiem doszukać się celu, a tym bardziej sesnu wycinki drzew! Nie były chore, nie zagrażały bezpieczeństwu, nie stały na drodze żadnej inwestycji! Mamy jedno z największych zanieczyszczeń powietrza w Europie, więc zamiast pozowlić oddychać zielonym płucom, to się je niszczy???

  13 0
 • ~ 2016-05-19 06:35:56

  Arteks- aleś zabłysnoł.

  5 0
 • ~Wojtek87 2016-05-19 07:14:26

  Jestem ciekawy kto klasyfikuje dane drzewa do wycinki, rozumiem te które stoją tuż przy krawężniku jezdni, zagrażają bezpieczeństwu jazdy i przechodnim.
  Ale powoli w Rybniku należy doszukiwać się dziwnych relacji między osobą która decyduje o zleceniu wycinki a wykonwacy..
  Wygląda to tak jakby jedna osoba dbała o dobrą kondycję finansową firmy drugiej osoby...
  Jak nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o pieniadze.
  Druga kwestia gdzie jest sprzedawane drewno pozyskane z wycinki??
  To te proekologiczne myslenie Prezydenta Kuczery... zaczął Fudali, ale to rozumiem człowiek starszy, może mieć awersję do zieleni, zdrowego trybu życia, ale młody Pan Kuczera doskonale kontynuuje zaściankowy styl zarządzania zielenią miejską...
  Proszę pojechać do krajów zachodnich, przy każdej drodze, chodniku w mieście drzewa, drzewka krzewy.. u nas zaściankowi prezydenci myślą że nowoczesność=zabetonowane wszystko w promieniu 50 metrów od drogi remontowanej/powstającej lub innego obiektu,..
  Zawiodłem się mocno na Prezydencie Kuczerze i drugi raz napewno mojego głosu nie dostanie...
  Ale najważniejsze że jest w dobrych relacjach z klubem Gaja i sie wesoło bujają na kajakach podziwiając przyrodę w weekendy a od poniedziałku jazda z wycinaniem wszystkiego co tylko można.. w końcu klub kolesi musi zarobic :)
  Ciekawy jestem czy na swojej działce Prezydent również wyciął wszystko do pnia i zalał betonem??
  Zniesmaczony...

  13 0
 • ~elik14 2016-05-19 07:36:51

  Moim skromnym zdaniem, remonty dróg w Rybniku powinna wykonywać wyłącznie ekipa Dowbor; 5 dni i po sprawie ... :)

  w programie " Nasz nowy Most ... i Ronda "

  14 0
 • ~citizen50 2016-05-19 07:50:37

  "Rzecznik rybnickiego magistratu odpiera, że obie inwestycje mogą być realizowane jednocześnie ze względu na fakt, że odległość między remontowanym rondem i przebudowywanym mostem wynosi 3 kilometry. - Blokowanie jednego zadania ze względu na drugie jest w tym kontekście nieuzasadnione". O CZYM TA KOBIETA MÓWI?? Jaką szkołę skończyła? Jakie ma wykształcenie?? Skąd pozyskała taką wiedzę? Testują swoje rozwiązania na żywym miejskim organizmie i dziwią się, że mieszkańcy zgłaszają uwagi i niezadowolenie. Stwierdzenie o braku korelacji obu inwestycji jest kompletnie pozbawione sensu. Przekierowano dużą część ruchu na rondo ER między innymi przez brak możliwości lewoskrętu na skrzyżowaniu Rudzka/Kotucza. Ale co tam. Najpierw robimy a następnie coś tam, coś tam się umie, więc coś tam, coś tam się zmieni. A ten ciemny lud niech sobie stoi w tych samochodach. Jak ich stać, niech stoją.

  3 0
 • ~jorg 2016-05-19 07:54:40

  Drzewa niestety trzety trzeba było wyciąć ze względu na sieci. W parku ma być zamontowany osadnik i separator na deszczówce. Więc będzie wykop jak pod Plazę :P

  1 0
 • ~Wojtek87 2016-05-19 07:55:47

  citizen50 a czemu sie dziwisz jezeli głownym doborem wspolpracownikow jest fakt czy sa moimi znajomymi, a ich kompetencje sa na drugim planie..
  W koncu zgodnie z polska mentalnoscia jakosc to bedzie... polski urzednik jest fenomenem czlowieka, zna sie na wszystkim, wszystko wie najlepiej.. a jak zapytasz w bezposredniej rozmowie o cos to wychodzi jaka panuje pustka w ich glowach... znam z doswiadczenia własnego , mialem watpliwa przyjemnosc odpowiadac urzednikowi ktory w jednym pismie wydal zgode a w drugim nie wydal.. pisane w tym samym dniu dotyczylo tej samej inwestycji...

  6 0
 • ~moratorek 2016-05-19 08:41:11

  Do "elik 14": ja stawiam na ekipę z programu pt. "Remont w 24 godziny".

  2 0
 • ~burak 2016-05-19 08:49:53

  Za ten tekst: "Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu odpiera, że obie inwestycje mogą być realizowane jednocześnie ze względu na fakt, że odległość między remontowanym rondem i przebudowywanym mostem wynosi 3 kilometry. - Blokowanie jednego zadania ze względu na drugie jest w tym kontekście nieuzasadnione – mówi."
  Powinna już wylecieć z tej roboty!!!!! Logika kobieto!!! Wystarczy pomyśleć... To nie boli,.. Nie chce mi się wyjaśniać szczegółowo, to banalnie proste, spora część ruchu z tych dróg przeniosła się na Kotucza i korkuje najważniejszą drogę nr 78... Czy to tak trudno zrozumieć? Co ma tu do tego te 3KM? heh no ręce opadają... Pani już dziękujemy!

  6 0
 • ~skuty 2016-05-19 09:04:40

  Rybnik ma nie tylko problemy z okropnym powietrzem, ale również plagą chorych drzew. Normalnie co drzewo w Rybniku to zarażone jakimś paskudztwem i trzeba WYCINAĆ. KOLEJNE DRZEWA, ZDROWE BO TO WIDAĆ ZOSTAŁY WYCIĘTE! ALE LUZ JESZCZE TROCHĘ ZOSTAŁO NA SKŁODOWSKIEJ I RACIBORSKIEJ, TEŻ PEWNIE CHORE WIEC WYTNIJCIE JE ZA WCZASU, W PARKACH TEŻ PEWNIE JE TA ZARAZA DOPADNIE TO JUŻ LEĆCIE JE WYCIĄC NO JUŻ JUŻ BO BRAKUJE KOLEJNEGO MARKETU!!!!!!!

  8 0
 • ~ 2016-05-19 10:26:04

  O, tak, na odcinku Kościuszki od PKP do Chrobrego drzewa były bardzo "chore": miały soczystozielone listki, a wiosną kwitły na różowy, tworzac szpaler, którego nie powstydziłaby się Japonia w święto kwitnącej wiśni... Drzewa na skwerze przy Domusie też były bardzo "Chore": potężne, grube, z zielonymi liśćmi bez śladu brązowych plam, dawały wytchnienie mamom z dziećmi w wózkach i staruszkom na ławkach. Kasztanowce przy SP nr 1 - oj, te, to dopiero były "chore" - świeżozielone listowie, cień dla dzieciaków, a jesienią kasztany. Teraz widzę, że planuje się wyciąć "chore" wierzby przy Chwałowickiej - ich chorobą jest to, że są piękne jak z nokturnów Chopina i że bezczelnie zwisające gałęzie przeszkadzają dwóm samochodom stojącym pod nimi (dalej zaparkować nie można chociaż jest miejsce, bo trzeba by było zrobić więcej niż dwa kroki do klatki schodowej)

  9 0
 • ~Wojtek87 2016-05-19 11:26:51

  Jedno w kwestii drzew napewno nie ulega wątpliwosci...chore to są ... nie drzewa tylko cala ekipka UM zarowno poprzedniej jak i obecnej kadencji...
  Lepiej wszystko wyciac, zalac betonem, albo ustawic trawke japonska ktora po jednym sezonie nadawac sie bedzie do kompostownika... aa jeszcze lepiej posadzic drzewa w doniczkach... zarobie kolega od doniczek.. kolega od sadzonek...
  A pozniej biadolic o smogu i zaniezczyszczeniu i nastepnemu koledze dac dotacje na smieszna walke ze smogiem za pomocą plakatow.. na ktore notabene tez jest potrzebna celuloza .. z drzew :D
  Brawo.. :)
  Daleko nie patrzac.. Gliwice, robili niedawno rondo, rosly tam duze dodne drzewa, wycieli chyba 5 bo faktycznie przeszkadzaly, reszta ok. W rybniku najpierw wycieliby wszystkie a pozniej nasadzili male g.wno w doniczce...
  Mam nadzieje ze w nastepnym wyborach Pan prezydent zostanie wyciety... bo narazie jedynym czym moze sie pochwalic to zindentyfikowanie zagadkowej zarazy WSZYSTKICH drzew w Rybniku...
  Polecam wyciac tez na gliwickiej, mikolowskiej, zorskiej, wszedzie :) By zylo sie lepiej...kolegom :)

  9 0
 • ~ 2016-05-19 11:44:31

  Wszyscy maja problem ze Rybnik sie korkuje a ja zaznacze ze na ogol taka sytacja ma miejsce podczas imprez masowych i remontow kluczowych odcinkow drog.
  W normalnych warunkach ruchu nie jest zle pod tym wzgledem biorac pod uwage ze inne miasta i miejscowosci w polsce nierzadko mniejsze od Rybnika sa bardziej zakorkowane a jak jest remont czy wypadek to zaczyna sie DRAMAT!
  Rybnik w ostatnich latach zyskal obwodnice i kilka nowych drog pomyslcie gdyby ich nie bylo dzis???? jak wygladalaby KOTUCZA,REYMONTA,WODZISLAWSKA,RUDZKA ........

  6 0
 • ~darth_vader 2016-05-19 11:55:36

  Ciekawe czy to najzwyklej w świecie brakuje rozumku czy po prostu tylko dobrych chęci?...

  6 0
 • ~weinachten 2016-05-19 12:31:54

  Ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy ,,i otworzył wreszcie " dzisiaj ścieżkę rowerową biegnącą po wale zalewu. Którą można objechać rowerem remontowane rondo w Orzepowicach :)

  4 0
 • ~hip 2016-05-19 13:23:17

  Witam,to Prezydent jest winny ten człowiek jest daremny sami widzicie jak rządzi wiadomo jest z PO trzeba go przegonić..............

  6 0
 • ~flowerpot 2016-05-19 23:48:31

  Rybnik - najniebezpieczniejsze miasto dla drzew. KasiaT, nie zapominajmy o pięknych starych drzewach wokół sądu, drzewach przy Raciborskiej (tym biedakom co mają widok na koszmarny kaufland po zabetonowaniu parku, fundnięto jeszcze widok na koszmarny oszon), nie zapominajmy o wyrżniętych drzewach na tyłach straży pożarnej i na os.Dworek i wielu, wielu innych a to tylko z ostatniego miesiąca, dwóch :(((( czy pan Kuczera to czyta? czy śpi dobrze w nocy?

  6 0
 • ~ 2016-05-20 02:33:10

  Kiedyś to miasto dostawało nagrody za zieleń miejską, a teraz robimy się miastem betonowym.
  Naprawdę nie rozumiem co komu przeszkadzało duże, piękne i wciąż zielone drzewo, które rosło tuż za rogiem bloku przy ul. Raciborskiej? Latem dawało cień, zimą było naszymi płucami, jeszcze przedwczoraj od świtu słychac było ptaki, a dziś obudził mnie hałas sprzętu budowlańców. Ech...

  7 0
 • ~Maniak 2016-05-20 08:53:58

  Ktos tu ma wyrazna awersje do zieleni, szkoda tych wszystkich drzew.

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 590