zamknij

Wiadomości

Remontują Rudzką pomimo pandemii i problemów

2020-04-21, Autor: bf

Trwa rozpoczęty pod koniec lutego remont ul. Rudzkiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słonecznikową do ronda u zbiegu ulic Rudzka - Góreckiego - Podmiejska. Prace idą do przodu, mimo problemów, związanych z sytuacją pandemiczną.

Reklama

Opóźnienia w dostawach, braki w personelu – to wyzwania, z jakimi muszą się obecnie mierzyć wykonawcy, realizujący miejskie inwestycje. Mimo tego, roboty związane z pierwszym etapem przebudowy fragmentu ul. Rudzkiej posuwają się w miarę sprawnie.

- Gotowe są pierwsze warstwy konstrukcyjne drogi, do końca kwietnia powinien już być widoczny jej kształt, wyznaczony przez nowo położone obrzeża chodnikowe i krawężniki – mówi Jacek Hawel, naczelnik Wydziału Dróg UM.

 

– Przygotowane są też fundamenty pod słupy oświetleniowe oraz wykonane około 90 procent kanalizacji deszczowej na tym etapie prac budowlanych. Roboty asfaltowe powinny ruszyć pod koniec maja – dodaje.

Realizowany w tej chwili etap przebudowy drogi obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Słonecznikową za skrzyżowanie z ulicą Energetyków (ze skrzyżowaniem włącznie). Po jego zakończeniu drogowcy przeniosą się na dalszą część drogi, w kierunku ronda u zbiegu ulic Rudzka - Góreckiego - Podmiejska.

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Rudzkiej – najdłuższej ulicy Rybnika – realizowana jest etapami od kilku lat. Fragment obecnie remontowany jest przedostatni. Po jego wykonaniu, do przebudowy zostanie jeszcze ostatni fragment drogi, od ronda u zbiegu ulic Rudzka - Góreckiego - Podmiejska do tzw. grobli na Zalewie Orzepowickim.

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~sympatykrybnika 2020-04-21 15:21:26

  Rudzka, Rudzką, ale

  Związkowcy odrzucili propozycję zarządu. Sasin odrzucił postulaty związkowców.

  Zakończyło się spotkanie zw. zawodowych z wicepremierem J. Sasinem dot. sytuacji w Polskiej Grupie Górniczej Związkowcy usłyszeli, że jedynym ratunkiem dla PGG w obecnej sytuacji jest proponowana przez zarząd 20 proc. obniżka wynagrodzenia. Pomysł związków nie uratuje spółki.

  33 14
 • ~sympatykrybnika 2020-04-21 16:04:49

  Rudzka, Rudzką, ale

  Spotkanie było merytoryczne, choć przebiegało w nerwowej atmosferze. Związkowcy mają wszystko przedyskutować i podjąć decyzję w czwartek 23 kwietnia.
  Nie wiadomo, czy związkowcom została przedstawiona jakaś nowa propozycja w trakcie spotkania z wicepremierem Sasinem. - Niczego nie będziemy komunikować na temat spotkania - mówi jedna z osób w nim uczestniczących. - Trzeba się z tym przespać i wszystko dokładnie przemyśleć - dodaje tylko. Strona społeczna ma przedyskutować wszystko w środę 22 kwietnia w ramach swoich central związkowych. W czwartek z kolei wszystkie centrale związkowe z PGG mają omówić sytuację i podjąć decyzję. Wiadomo tylko, że sytuacja jest bardzo poważna, bowiem Polska Grupa Górnicza znajduje się w BARDZO TRUDNYM POŁOŻENIU.

  9 11
 • ~PewienRybniczanin 2020-04-21 16:09:52

  A ta inwestycja obok remontowanego odcinka Rudzkiej to należy do miasta czy do prywatnego inwestora? Bo chyba ktoś tam buduje osiedle domków tylko jakby tak brak jakichkolwiek informacji.

  25 4
 • ~ 2020-04-21 17:23:57

  Panie Jacku Hawel nie zapomnijcie na całej długości remontowanej drogi postawić czerwono białe gelendry . To jest bardzo potrzebne żeby ktoś się nie potknął i wpadł do rowu , którego tam nie będzie i pięknie to wygląda . Można to cudo zobaczyć już na wyremontowanej Rudzkiej Kotwica ,Chwałęcice ,Stodoły .

  21 2
 • ~obserwathor 2020-04-21 18:11:23

  sympatykpisanianienatemat
  jak jużwklejasz swoje przekazy z centrali, nie rób tego pod losowo wybranymi tematami, bo nie da się tego czytać, tylko staraj się trafić w temat artykułów

  12 8
 • ~obserwathor 2020-04-21 18:12:27

  teraz każde opóźnienie będzie można zwalić na koronowirusa

  8 6
 • ~Arteks 2020-04-21 18:34:38

  @PewienRybniczanin - jesteś tego pewny? Zaś domki zamiast wykorzystać taki wolny teren i postawić jakieś fajne osiedle. Oh no. Ale marnotrawstwo terenu. :/ @obserwathor - ale zauważ, że nagle nastał czas, że nikomu się nie śpieszy. A ilość aut na drogach taka jak 25 lat temu, mieszkańcy okolic ulic mogą trochę odetchnąć tak samo jak rozjeżdżane przez auta zwierzęta. Poza negatywami związanymi z epidemią mamy też nieliczne pozytywy... @felix - całkiem fajna uwaga dla zarządzających panów spoza Rybnika, którym aż tak bardzo nie zależy na szanowaniu naszych miejskich rybnickich środków finansowych. ;)

  8 19
 • ~obserwathor 2020-04-21 19:29:02

  Arteks, ale co to ma do rzeczy ? piszesz w temacie jak sympatyk,
  obecnie wszystko zwolniło, ale za jakiś czas zapewne wróci do stanu poprzedniego, a kierowcy stojąc w korkach usłyszą wygodne dla wykonawcy i władz tłumaczenie "znaczne opóźnienie remontu spowodowane jest koronawirusem"

  10 4
 • ~1floyd 2020-04-21 21:31:19

  PewienRybniczanin. Masz rację. Tam ma powstać , osiedle małych domów. Podobno, bez szaleństw metrażowych. Inwestor osoba prywatna, z Rybnika.

  1 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1052