zamknij

Wiadomości

Remont stadionu w 45 dni. Inwestycję krytykują radni PO

2013-05-10, Autor: ww
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił zwycięzcę przetargu na remont stadionu. Firma z Warszawy zaoferowała krótszy od konkurentów czas realizacji. Tymczasem opozycyjni radni Platformy Obywatelskiej twierdzą, że miasto zamiast modernizować stadion, powinno remontować lokalne drogi.

Reklama

Remont stadionu polegał będzie na poszerzeniu boiska i zmiany geometrii toru żużlowego. Wartość kosztorysowa modernizacji wynosiła 4 miliony złotych. W przetargu miasto po raz pierwszy wprowadziło do kryteriów oceny ofert, kryterium czasu wykonania zadania (10%). Przetarg wygrała firma Tamex z Warszawy, która zaoferowała 3 148 343,66 zł. Zwycięzca postępowania zaoferował, że wykona remont w ciągu 45 dni – pozostali oferenci deklarowali realizację inwestycji w 60 dni.To dobre informacje dla władz Rybnika. Na remont stadionu jest bowiem bardzo mało czasu. Buldożery na plac budowy będą mogły wjechać w czerwcu, a już na 4 sierpnia swój mecz zaplanowany mają żużlowcy. W tym samym czasie sezon rozpoczną też piłkarze, a 14 września na stadionie ma zaśpiewać Rod Stewart.

Tymczasem, w przeddzień rozpoczęcia remontu stadionu, inwestycję skrytykowali opozycyjni radni Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej pod bramą stadionu, radny Wojciech Kiljańczyk stwierdził, że brakuje racjonalnej oceny dotyczącej potencjału stadionu pod kątem wynajmu oraz oceny szans naszych drużyn w rozgrywkach ligowych. – Owszem, wielu miłośników sportu popiera remont stadionu, ale władze powinny wsłuchać się również w głos mieszkańców, którzy mają inne, pilniejsze potrzeby – mówił radny.

Zdaniem Benedykta Kołodziejczyka, inne potrzeby mieszkańców to przede wszystkim modernizacja dróg. - W Rybniku mamy dokładnie 672 ulice i znakomita większość z nich jest kompletnie zdewastowana. Za tych kilka milionów złotych, które idą na stadion można wyremontować kilka takich dróg – stwierdził radny Kołodziejczyk.

Z kolei Piotr Kuczera – szef klubu radnych PO nie neguje idei remontu stadionu, ale oczekuje od prezydenta Adama Fudalego, że takie inwestycje oraz przyznawane klubom dotacje na działalność, będą zapisane w strategii rozwoju sportu w mieście. – Gdy pan prezydent nie jest związany żadnym dokumentem strategicznym wyznaczającym politykę miasta w zakresie sportu na kolejne lata, lekką ręką wydaje pieniądze, które mogłyby być przeznaczone na bardziej palące problemy miasta. Warto zwrócić uwagę na to, które kluby najbardziej skorzystają z decyzji prezydenta i kto im prezesuje.Oczywiście przedstawiciele PiS-u – ocenia radny Kuczera.
Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (43):
 • ~steelseries 2013-05-10 13:54:51

  "Za tych kilka milionów złotych, które idą na stadion można wyremontować kilka takich dróg". A jakby remontowali drogi, to można by powiedzieć: "Za tych kilka milionów złotych, które idą na drogi można wyremontować stadion na potrzeby rybnickiego sporu". Jak piłkarze awansują (choć co raz bardziej się to oddala) a stadion będzie niewyremontowany, to oczywiście znajdą się politycy, którzy powiedzą: "no ale jak można było nie wyremontować stadionu, przecież piłkarze od początku zmierzali po awans, a teraz trzeba wynajmować za ogromne pieniądze stadion od innego klubu". Panowie politycy oczywiście musieli znaleźć w tym wątek polityczny, a decyzja o remoncie stadionu jest bardzo logiczna - proszę sobie sprawdzić jakie koszty ponosiły m.in. śląskie drużyny za wynajmowanie stadionów innych klubów, gdy ich stadiony były w remoncie w trakcie rozgrywek. I teraz policzcie sobie co się bardziej opłaca, wyremontować stadion teraz, czy za rok (lub w innym okresie jak teraz piłkarze nie awansują) zapłacić innemu klubowi za stadion i do tego wydać kasę na remont stadionu.

  1 0
 • ~Gregorio 2013-05-10 13:58:41

  Firma która wygrała przetarg nie wykona tego remontu za 3 148 343,66 zł. i nie zrealizuje tego w 45 dni. To jest pewne. Ja się tylko zastanawiam dlaczego jest tyle naiwności w kierujących MOSiRem. Kwota z kosmosu i termin realizacji z kosmosu. To tyle w tym temacie.

  0 0
 • ~eli2006 2013-05-10 14:21:51

  Czy to nie przypadkiem Pan Konrad Sobecki, który ma zarzuty prokuratorskie artukuł z Rzeczypospolitej (...)Sobecki miał składać propozycje korupcyjne osobom odpowiedzialnym za rozstrzyganie przetargów. Przy okazji badania sprawy budowy Orlików służby wykryły wiele nieprawidłowości. Najpoważniejsza dotyczyła nawierzchni boisk, których koszt stanowi niejednokrotnie połowę kosztów całego obiektu. W pierwotnej wersji specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), określających szczegóły zamówienia publicznego, wyśrubowano wymagania dotyczące trawy, jaką może być pokryte boisko. Normy te spełniało zaledwie kilka firm - pisze "Rzeczpospolita".(...)Oferowano przy tym różne korzyści majątkowe. Nie zawsze były to klasyczne łapówki w formie gotówki. W kilku przypadkach firmy budujące obiekty sportowe proponowały w zamian za zmianę specyfikacji na przykład darmowe wycieczki do Paryża. Ich oficjalnym celem była prezentacja muraw wysokiej klasy na tamtejszych boiskach. Wszelkie koszty pokrywały zainteresowane firmy - pisze "Rzeczpospolita"(...)iOferowano przy tym różne korzyści majątkowe. Nie zawsze były to klasyczne łapówki w formie gotówki. W kilku przypadkach firmy budujące obiekty sportowe proponowały w zamian za zmianę specyfikacji na przykład darmowe wycieczki do Paryża. Ich oficjalnym celem była prezentacja muraw wysokiej klasy na tamtejszych boiskach. Wszelkie koszty pokrywały zainteresowane firmy - pisze "Rzeczpospolita".
  Może się mylę ale nie sądzę ..

  0 0
 • ~ 2013-05-10 14:22:47

  A to że w Warszawce sobie postawili mega drogi basen który sam na siebie nie potrafi zarobić i wszyscy go utrzymują to może być ?

  0 0
 • ~eli2006 2013-05-10 14:23:04

  Ten koleś to nawet porządnie boiska nie potrafi wybudować a co dopiero stadion modernizować ... pożyjemy zabaczymy

  0 0
 • ~Murk 2013-05-10 14:25:33

  Jak dla mnie rybnickie PO pogrąża się coraz bardziej... Należy jeszcze dodać, że ten remont to nie tylko poszerzenie murawy itp. ale także modernizacja sekcji lekkoatletycznej a na to już najwyższy czas.

  0 0
 • ~wojtek144 2013-05-10 14:53:48

  Radni PO ocknęli się z zimowego letargu. Przetarg na przebudowę stadionu został rozstrzygnięty oni protestują, jakaś paranoja. O przebudowie stadionu mówiło się już od paru miesięcy a dopiero teraz zabierają głos. Panowie bądźcie poważni, Rybnik zasługuje na lepszych radnych.

  0 1
 • ~WENUS 2013-05-10 15:04:27

  Żeby poszerzać stadion dla piłkarzy, którzy nie rokują awansu, to totalna głupota. Jak awansują to się im wyremontuje a jeżeli jest firma, która zrobi to w 45 dni to się przecież nie rozlecą z powodu braku treningu.Jeszcze jedno żeby potem tak nie było z tą tanią firmą,że miasto będzie robiło dwa razy jak ze sztucznym boiskiem na Rudzie i tyle forsy w błoto.

  0 0
 • ~orient 2013-05-10 15:15:07

  Nie wiem czy akurat inwestycja w stadion była najpilniejsza. Może należało zainwestować w inne miejsce związane z kulturą czy rekreacją. Ale na pewno pan radny Kołodziejczyk przesadza z tymi drogami i remontami. Remontów dróg mamy już wszyscy "potąd", nie można wszystkich pieniędzy wydawać na drogi bo to studnia bez dna.

  0 0
 • ~Heksa13 2013-05-10 15:26:56

  Masakra - zaś Po robi zamieszanie. To źle tamto nie dobrze. Ale własnej inicjatywy zero. Z takim podejściem niektórych radnych to daleko Rybnik nie zajedzie. Kiedy w końcu te wybory do rady? Czas na zmiany.

  0 0
 • ~rodzyn 2013-05-10 15:52:35

  opozycja zawsze na "nie"

  0 0
 • ~ 2013-05-10 15:57:33

  Nie wiem czy to sie moze udac. Przy najdrozszych autostradach Tuska na swiecie. Km takiej drogi to 10 stadionow.

  0 0
 • ~Robin Tell 2013-05-10 16:39:34

  Panie AF czy ten stadion przewiduje się też remontować na dwa razy (sknocenie i poprawianie) tak jak to boisko kawałek dalej za kąpieliskiem miejskim?

  0 0
 • ~gargus 2013-05-10 18:14:53

  haha i kto krytykuje? partyjni koledzy ministry, która dokłada 5 baniek do koncertu megagwiazdy, który nie może na siebie zarobić... żeby było śmiesznie to miała to być promocja stadionu :D zmarnowaliście panowie okazję, żeby siedzieć cicho!

  0 0
 • ~piotrstruzik 2013-05-10 18:51:07

  Może ktoś "fachowcom" z rybnickiej PO wytłumaczy że remont stadionu to nie kaprys Fudalego tylko konieczność - warunek gry piłkarzy w wyższej klasie rozgrywkowej.
  Panowie nie byli w stanie wyłonić kandydata z Rybnika w wyborach uzupełniających do Senatu więc może lepiej byłoby żeby nie zabierali się za tematy na których się nie znają

  0 1
 • ~wojtek144 2013-05-10 18:58:47

  Jeszcze w marcu Kuczera biegał do Prezydenta aby ten został ich kandydatem w wyborach do Senatu.
  Wtedy remont stadionu radnym „PO” nie przeszkadzał a dzisiaj po podpisaniu umowy z wykonawcą zapałali świętym oburzeniem. Hipokryzja Panowie Radni !!!! POwinniście rozpocząć waszą przygodę z polityką od Rad Dzielnic a nie pchać się od razu do Rady Miasta.

  0 0
 • ~Arteks 2013-05-10 19:00:34

  Kto do pracy jeździ na wieś? Kołodziejczyk! I to, żeby to była praca na roli to bym jeszcze zrozumiał ale praca w sekretariacie małej miejscowości to musi budzić jakieś ukryte urazy wobec ludzi którzy kierują i rządzą dużym miastem. Jak człowiek który jest radnym naszego miasta może gadać takie głupoty o drogach kiedy ma pełną świadomość, że większość dróg została wyremontowana w czasie budowy kanalizacji oraz obecnie dzięki dużym środkom unijnym jakie nasze miasto zdobyło?! On tego nie wie czy gada tylko od niechcenia bo mu nic mądrzejszego nie przychodzi do głowy. Poza tym ludzie na forum proszą i ryczą i inwestycje w obiekty sportowe i rekreacyjne, a ten chce jeszcze więcej dróg remontować mimo że to są na przyzwoitym poziomie w Rybniku. Kuczera przynajmniej w tym przypadku nie powiedział nic głupiego, a dla Kołodziejczyka zabrakło jakiegoś suflera w pobliżu. W Gliwicach w niewielkim stopniu remontuje się drogi, częściej lepi się dziury ale za to budują nowy stadion. W Rybniku w ciągu ostatnich 5-6 lat wszystkie środki idą albo na kanalizację albo na drogi... To nie jest rozsądny i perspektywiczny trend i czas się trochę z tego opamiętać. Są też inne potrzeby miasta. Akurat ja remont stadionu popieram chociaż mam smutną świadomość, że nowej areny z tego nie zrobimy :/

  0 1
 • ~qwerty 2013-05-10 19:49:15

  Panu prezydentowi nalezy pogratulowac fachowych wspolpracownikow. najpierw zaplanowali kosztowny remont stadionu i zrobili boisko niewymiarowe, teraz musimy kolejna kase wykladac na poprawe ich bledow, bo szanowny pan (znow)posel to kolega polityczny Fudalego i zazyczyl sobie wymiarowego boiska.

  0 0
 • ~Adaśko 2013-05-10 19:56:04

  Naprawde macie nas kibiców za debili!Co to będzie za remont,który bedzie trwał tylko 45 dni!kolejna fuszera na którą przystaje UM.Brawo wasza głupota nie zna granic,

  0 1
 • ~ 2013-05-10 20:10:28

  A to w Rybniku jeszcze są te dziwaki z PO? Myślałem, że po kompromitacji z wyborami do senatu to chodzą kanałami. Tupet to mają nadzwyczajny. Hasło "po co stadion, lepiej drogi", czy tylko drogi są najważniejsze? Tych ludzi to już naprawdę, nie można strawić

  0 1
 • ~lukaszgwsh 2013-05-10 21:16:34

  po "udanych" wyborach uzupełniających Donald każe szczekać

  1 0
 • ~Jan R. 2013-05-10 21:22:33

  Rybnicki sport to: Energetyk góra w okręgówce (w Rybniku nigdy nie było piłki nożnej na wysokim poziomie, nawet wtedy gdy grał tam pan z plastrem na nosie), żużel tam gdzie jest, koszykówki brak, judo - szkolenie dzieci dla chętnych itede itepe. Zewsiodczenie Rybnika pod rządami tego byłego szklarza - sprzedawcy butów jest ewidentne. Gdyby Pan Dybała został prezydentem miasta byłby diametralnie lepszy. Zresztą każdy, byle nie doświadczony samorządowiec popierany przez d..ę mu liżących. A kto mu liże każdy wie. AF w szpitalu leczył chyba głównie zdartą przez liżących mu skórę na d...e.

  0 0
 • ~grzesnick 2013-05-10 21:24:23

  heksa - to kto w tej nowej radzie ma być?

  0 0
 • ~donia96 2013-05-10 21:51:24

  nie wygra z Rozwojem, zostanie zwolniony! Niezwykle wielką wagę będzie miało sobotnie spotkanie ROW-u z Rozwojem Katowice. Prezes rozczarowującego ostatnimi czasy rybnickiego klubu, Grzegorz Janik, poinformował na łamach rSportur1;, że brak zwycięstwa będzie równoznaczny ze zwolnieniem trenera Ryszarda Wieczorka!

  Taką decyzję prezes Janik podjął po czwartkowym nadzwyczajnym zebraniu zarządu oraz spotkaniu działaczy ze sztabem szkoleniowym i drużyną. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Energetyk ROW jest murowanym faworytem do awansu. Nad Chojniczanką miał gigantyczną, bo 10-punktową przewagę, która jednak przerodziła się w... 6-punktową stratę! W pięciu ostatnich meczach zespół zdobył zaledwie dwa punkty, a trzy ostatnie starcia - z Jarotą Jarocin, Zagłębiem Sosnowiec i Gryfem Wejherowo - kończył na tarczy.

  - Sytuacja jest nadzwyczajna - tłumaczy na łamach piątkowego rSportur1; sternik ROW-u. - Powiem szczerze, że nie dopuszczałem do siebie myśli o porażce w Wejherowie. Sport jednak rządzi się swoimi prawami. Trzeba wstrząsnąć zespołem. Chłopcy wiedzą, że grają o swój byt. Jeżeli nie wywalczymy awansu, to przyjmiemy zupełnie inną filozofię budowy drużyny. Postawimy zdecydowanie na młodych zawodników.

  Prezes Janik dodaje, że nie trafiają już do niego argumenty trenera Wieczorka, który powtarza, że jest zadowolony z zespołu, a do realizacji przedmeczowych założeń nie może mieć zastrzeżeń. Nieskuteczność - tu jest pies pogrzebany...

  - Był moment, kiedy było super. Mo

  0 0
 • ~donia96 2013-05-10 21:52:57

  - W każdym meczu jesteśmy zespołem lepszym od przeciwnika, tylko po prostu brakuje nam skuteczności. Nie wiem, czy musimy grać inaczej, by wygrywać. Kluczem do wszystkiego jest wykorzystywanie sytuacji, które stwarzamy. Jeśli mamy kolejne stuprocentowe pozycje, a marnujemy jedną, drugą, trzecią - to to już jest głowa. Stres, nerwy, może brak umiejętności... Zespoły, które są w tabeli przed nami, a więc Bytovia i Chojniczanka, są zdecydowanie bardziej skuteczne. Może jeszcze się to odwróci? Musimy jednak patrzeć na siebie. Wierzę w zespół i jestem przekonany, że w sobotę się przełamiemy - zaznaczał Wieczorek.
  Pośrednio także w nogach piłkarzy Rozwoju bedzie więc los byłego szkoleniowca Korony Kielce i Górnika Zabrze. rSmaczkur1; całej sprawie dodaje fakt, że ekipa ze Zgody nie przegrała z ROW-em sześciu kolejnych oficjalnych spotkań!

  Jeszcze za trenera Galei, w sezonie 2009/10, dwukrotnie pokonaliśmy Energetyka (1:0, 2:0). Potem, gdy ROW kroczył po awans do drugiej ligi, najpierw uległ Rozwojowi 1:3, a wiosną - będąc już pewnym promocji - zremisował 1:1. Kilka tygodni później na Zgody - w finale okręgowego Pucharu Polski - górą byli gospodarze (3:1), zaś minionej jesieni skończyło się 2:2, mimo że rybniczanie łatwo objęli wówczas dwubramkowe prowadzenie.
  strona.rozwoj.info.pl/ PIŁKARZE NIE POZWÓLMY ZWOLNIĆ TRENERA!!!! ZRÓBCIE AWANS DLA NIEGO, BO TO JEST NAJLEPSZY TRENER JAKI W TYM KLUBIE PRACOWAŁ Z WAMI;)

  0 1
 • ~xenir 2013-05-10 22:16:17

  Mało realne aby się udało. Pomijając fakt, że w tym kraju i w tym mieście nie takie inwestycje padały, to tutaj firma z Warszawy bierze się za remont toru żużlowego i to w środku sezonu... Pan Mrozek może już dogadywać się z kolegami z Częstochowy, bo gdzieś sezon trzeba będzie dokończyć. To nie Żorska czy Wodzisławska, centrala zużlowa nie przedłuży sezonu o rok aż dokończą remont toru. A i piłkarze mogą się nieco zdziwić, ale oni mają chyba większe pole manewru.

  0 0
 • ~Merdal 2013-05-11 01:01:02

  Ej radni gdzie wy jesteście jak człowiek cierpi co? http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1849413,baner-w-rybniku-ten-grzyb-nas-zabija-kto-go-wywiesil,5308409,id,t,zid.html#galeria

  0 0
 • ~Tomek_81 2013-05-11 10:50:49

  Niestety przy takiej opozycji leśne dziadki porządzą jeszcze długo. Miejmy nadzieję że do kolejnych wyborów pojawi się ktoś godny poparcia

  0 0
 • ~freelander30 2013-05-11 11:39:05

  ~Tomek_81 - niestety w Rybniku mamy jeszcze dużo jego zwolenników choć nie wiem co oni widzą w kulosie same wały i przekręty idą, ale stare dziady w domu siedzą, nie mają pojęcia o tym co się dzieje w Rybniku, ktoś im powiedział, że mają na niego głosować to tak robią. W przyszłych wyborach ludzie młodzi powinni się zmobilizować iść na wybory i nie dać już więcej szansy temu człowiekowi!

  0 0
 • ~werkk 2013-05-11 12:56:35

  Do piotrstruzik i tu się mylisz kaprysem była przebudowa toru żużlowego kosztem pełnowymiarowego boiska piłkarskiego Wtedy prezydent był fanem żużla, po niespełna paru latach prezydent jest fanem piłki nożnej wiec teraz przebudowujemy to co zostało spieprzone bo należało poszerzyć tor żużlowy od razu w kierunku widowni. Gdy wydaje się pieniądze podatnika należy myśleć, to nie budowanie babek z piasku w piaskownicy że jak się nie uda za pierwszym razem budujemy kolejną.

  0 0
 • ~ 2013-05-11 13:12:38

  Jechałem dziś do Wodzisławia i zgadnijcie co? Zgadliście. Chłopaki remontują a końca nie widać. Akurat asfalt lali, z nieba też lały się strugi deszczu także prawidłowego związania nowej warstwy asfaltu z nałożoną poprzednio możecie być pewni.

  0 0
 • ~werkk 2013-05-11 13:14:00

  W 2000 roku rozpoczęto modernizację obiektu, remontując tor, wymieniając bandy i instalując nowy drenaż. Rok później rozpoczął się remont wszystkich trybun. Dwa lata później zainstalowano cztery maszty oświetleniowe, a w 2006 roku dodano jeszcze dmuchane bandy. W 2013 przebudowujemy to co zostało spieprzone.

  0 0
 • ~ 2013-05-11 13:27:11

  Aż strach pomyśleć, co stanie się ze stadionem, gdy prezydent nagle stanie się fanem baseballa. W tej dyscyplinie sportu boisko ma bardzo dziwaczny kształt.

  0 0
 • ~werkk 2013-05-12 10:49:19

  To należy przy takich inwestycjach przypominać:
  http://youtu.be/NkYw4cBR3_c
  http://youtu.be/fn7v8jY6SFg

  0 0
 • ~werkk 2013-05-12 10:51:40

  Don Tytus wtedy umiejscowimy tam http://youtu.be/Fm3nB6jqeBI

  0 0
 • ~ 2013-05-12 14:07:58

  Oj Panwie, dajcie wyremontować stadion Platformie Obywatelskiej. Może nawet Madonna przyjedzie jak na ten cel znowu zdefraudują kilka mln. PLN z budżetu państwa? Pieniędzy nie ma a oszczędzać trzeba, oczywiście jak się nie jest urzędasem z ramienia rządzących cwaniaków spod znaku PO - PSL.

  0 0
 • ~superelektro 2013-05-12 14:25:46

  Arteks, chyba się trochę rozpędziłeś. " kierują i rządzą dużym miastem ", duże miasta to zaczynają się od 500 tys więc przy nich Rybnik co by nie mówić to mieścina a nie miasto. I ani fakt że jest największy w regionie ani tablice świetlne na przystankach tego nie zmienią. A w temacie to ani mnie to ziębi ani grzeje. Kiedyś trzeba zrobić remont stadionu jak i wyremontować ulice. Młodym marzy się stadion, a starsi woleli by aby te pieniądze zaangażować w naprawy niektórych ulic. Co by nie robił wszystkich się nie zadowoli. Tylko może warto było by zapytać mieszkańców co chcieli by mieć zrobione w pierwszej kolejności. Przy obecnym stanie informatyzacji już nie powinno to stanowić większego problemu. W końcu mamy przecież demokrację niech decyduje większość. A napisanie prostego programu który zliczał by głosy i uniemożliwiał wielokrotne głosowanie tym samym osobom chyba nie było by problemem.

  0 0
 • ~superelektro 2013-05-12 14:31:48

  No i oczywiście ile by zyskał prestiż Rybnika jako miasta które pierwsze w najjaśniejszej autentycznie liczyło by się z głosem mieszkańców. W większości spraw w których scierają się różne opcje, było by to chyba najlepsze rozwiązanie. Żory z darmową komunikacją by wymiękły.

  0 0
 • ~Arteks 2013-05-12 14:59:58

  @superelektro - wszystkie miasta powyżej 100 tys. uważane są jako duże lub średnie, są to miasta które pełnią zawsze funkcje wobec okolicznych, a czasami wobec całego województwa (regionu). Mają wiele urzędów czy instytucji które nie mają te okoliczne. Miasta powyżej 500 tys. to miasta wielkie, a ja nigdy nie nazywam Rybnika wielkim. Ani demografowie, ani urbaniści nie nazywają miast powyżej 100 tys. mieścinami bo wtedy zabrakłoby skali dla małych miast lub autentycznych mieścin jak np. Pszów. Pytanie czy w Żorach ktoś się pytał mieszkańców czy chcą pawilon powitalny, a w Rydułtowach czy chcą ośrodek kultury w miejsce krytej pływalni, a w Wodzisławiu też się nie pytano czy mogą zlikwidować szkołę na Dąbrówki czy nie... Władze miast popełniają różnego rodzaju gafy i to bez względu czy są to mieściny, miasteczka, miasta czy metropolie. Ale jedno jest pewne, w wyborach uzyskują mandat społeczny na 4 lata. W razie potrzeby mogą być też przez mieszkańców odwołane w referendum (tak stało się niedawno w Elblągu oraz Częstochowie, a wkrótce może stać się w Wodzisławiu). Przez 4 lata reprezentują mieszkańców i nie muszą się pytać swoich mieszkańców czy chcą coś czy nie, powinne natomiast liczyć się ze zdaniem swoich mieszkańców. Wydaje mi się że Fudali dość mocno liczy się ze zdaniem rybniczan.

  0 2
 • ~Arteks 2013-05-12 15:07:20

  @superelektro - jeszcze jedno. Wielu użytkowników forum domagało się przeprojektowania stadionu ze względu na brak możliwości rozgrywek na nim meczów wyższej ligi. Bardzo wielu użytkowników domagało się remontów dróg (w poprzedniej kadencji), wiele osób zwracało uwagę na zapóźnienie cywilizacyjne Rudy. Wiele osób domagało się likwidacji bądź zmian funkcjonowania Straży Miejskiej. UM jak widać tych głosów nie bagatelizuje. Sam powiedz czy jak jedziesz do pracy do Rybnika Raciborską nie nie odczułeś poprawy po remoncie wiaduktu i drogi? ;) Ja ostatnio jechałem z Pszowa i muszę ci powiedzieć że niestety ale dopiero jak się wjechało w granice administracyjne Rybnika odczułem komfort jazdy, wcześniej była to droga przez mękę :)

  1 0
 • ~werkk 2013-05-12 17:15:35

  Arteks logiczne jest ze wszystkich nie jesteś w stanie zadowolić, i trudno też winić za każdą mniej lub bardziej źle wykonaną inwestycję. Ale prezydent ma obowiązek rozliczyć tych co marnują pieniądze podatnika bo to są nasze pieniądze. Po raz kolejny władujemy wielkie pieniądze w stadion a konkretnie w przebudowę boiska piłkarskiego które przed przebudową toru żużlowego miało wymiary spełniające wymogi FIFA spieprzono to bo wtedy prezydent interesował się żużlem, wtedy należało tak przebudować stadion aby boisko piłkarskie zachowało wymiary jakie miało ( czyli olimpijskie 105x68m) Teraz zmienił zainteresowania powodem jest już poseł G. Janik wiec przebudowujemy po raz kolejny stadion. Czy Twoim zdaniem powinien ktoś za to odpowiedzieć bo moim tak. Dobrze że budujemy tylko nie budujmy prowizorek bo one nikomu nie służą a koszty są co najmniej dwukrotnie wyższe. Urzędnik musi odpowiadać za złe wydane pieniądze podatnika i pomińmy tu z jakiej jest partii. Należało by również przeanalizować kto będzie na tym stadionie grał czy Rybnicka piłka nożna i żużel zapewnia pełne trybuny bo jak nie to przebudujmy go pod imprezy muzyczne lub jak ktoś napisał baseball. Bo jak ma to być przebudowa aby zaspokoić ambicje prezesa II ligowego klubu piłkarskiego to lepiej pieniądze przeznaczyć na inny cel a na boisku wypasać barany, przynajmniej w rybnickich sklepach masarniczych kupimy baraninę, w końcu rozpoczął się sezon grillowania.

  2 0
 • ~superelektro 2013-05-13 08:00:58

  Arteks, a zauważyłeś że na tej świeżo wyremontowanej drodze, jeszcze chyba nie upłynął rok od oddania do użytku, już jakiś czas temu pojawiły się koleiny ? Jakoś tak czuję w moczu że za rok będzie trzeba przeprowadzić kolejny remont aby można było bezpiecznie jeździć. Czyli znowu trzeba będzie ją wyłączyć z ruchu.

  0 0
 • ~hardmark 2013-05-15 12:00:30

  Kolejna spłata zadłużenia wobec PiS-u.Prezydent Adam F. spłaca i spłaca - poparcie Piechy na senatora,potężne dotacje na Kluby sportowe gdzie zasiadają te same osoby jak Jaszczuk,czy Janik.
  A dla przykładu uczniowie korzystający z basenu krytego w Boguszowicach muszą za lekcje W-F płacić z własnej kieszeni.
  Dlaczego Adam F. dotuje jedynie słuszną piłkę nożną? Bo ciągle spłaca dług wobec PiS.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1052