Remis z SWD Wodzisław Śląski. TS ROW Rybnik nadal z szansą na utrzymanie

2022-05-21, Autor:

W przedostatniej kolejce I ligi kobiet TS ROW Rybnik zremisował w Kamieniu z walczącym o awans SWD Wodzisław Śląski.

Mecz w Kamieniu bardzo dobrze rozpoczęły przyjezdne, które już w 5. minucie objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową gola zdobyła Patrycja Sarapata.

Rybniczanki wyrównały na początku drugiej połowy. Przytomnie w polu karnym SWD zachowała się Maja Stopka, która przelobowała wybiegającą bramkarkę. W 68. minucie było 2:1 dla ROW-u. Znakomitym uderzeniem z prawej strony boiska popisała się Patrycja Matla.

W końcówce spotkania wodzisławianki zdobyły drugiego gola. Po rzucie rożnym na listę strzelców wpisała się Nadia Chaika.

Remis 2:2 sprawił, że wodzisławianki pozostają w walce o awans, a rybniczanki nadal mogą myśleć o utrzymaniu się w I lidze.

Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, w której TS ROW zmierzy się na wyjeździe z zamykającym tabelę Rolnikiem Biedrzychowice. Rybniczanki chcąc pozostać w I lidze, muszą to spotkanie wygrać i liczyć na potknięcie (porażka lub remis) Ząbkovii Ząbki z liderem, Sportową Czwórką Radom.

21. kolejka I ligi kobiet: Resovia - Rolnik Biedrzychowice 1:0 Pogoń Tczew - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Sportowa Czwórka Radom - Skra Częstochowa 1:2 UKS SMS II Łódź - Ząbkovia Ząbki 3:3 Stomilanki Olsztyn - Trójka Staszkówka/Jelna 1:2 ROW Rybnik - SWD Wodzisław Śląski 2:2

22. kolejka (29 maja, godz. 13:00): Rolnik Biedrzychowice - ROW Rybnik, SWD Wodzisław Śląski - Stomilanki Olsztyn, Trójka Staszkówka/Jelna - UKS SMS II Łódź, Ząbkovia Ząbki - Sportowa Czwórka Radom, Skra Częstochowa - Pogoń Tczew, Polonia Środa Wielkopolska - Resovia

1. Sportowa Czwórka Radom 21 45 14 3 4 61-31
2. Pogoń Tczew 21 43 14 1 6 74-38
3. Stomilanki Olsztyn 21 43 14 1 6 62-30
4. SWD Wodzisław Śląski 21 42 13 3 5 56-32
5. Resovia 21 42 14 0 7 50-23
6. Polonia Środa Wielkopolska 21 35 11 2 8 49-29
7. Trójka Staszkówka/Jelna 21 30 9 3 9 47-54
8. Skra Częstochowa 21 29 9 2 10 32-34