zamknij

Wiadomości

RDOŚ zakończył postępowanie ws. kopalni Paruszowiec. O decyzję trzeba się prosić

2020-04-21, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach zakończył postępowanie dowodowe w sprawie wniosku spółki Bapro. By czegoś się dowiedzieć w tej sprawie , trzeba poprosić RDOŚ na piśmie.

Reklama

Do 12 maja można składać uwagi w związku z zakończeniem przez RDOS postępowania dowodowego w sprawie wniosku BAPRO Sp. z o.o. dotyczącego wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na udostępnianiu i wydobywaniu węgla kamiennego ze złoża „Paruszowiec”.

Zgodnie z obwieszczeniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach do 12 maja strony mogą wypowiedzieć się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.

Materiał dowodowy, w tym opinia Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, znajduje się w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, dokumentacja sprawy dostępna będzie tylko w sposób elektroniczny.

Aby zapoznać się z materiałem dowodowym, strona powinna zadzwonić pod numer 32 42 06 801 lub 32 42 06 810 w dniach roboczych, w godzinach pracy RDOŚ (7.30-15.30) w celu ustalenia trybu udostępnienia akt sprawy. Podczas rozmowy należy powołać się na sygnaturę: WOOŚ.4235.9.2016.JB

Z pełną treścią obwieszczenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach można zapoznać się w https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=73&Id=49766.

Rybnicki magistrat nie dosponuje treścią zakończonego postepowania RDOŚ, podobnie jak rybniczanie walczący przeciwko budowie kopalni Paruszowiec – zostali zaskoczeni ruchem RDOŚ, a na odpowiedź będą musieli poczekać do jutra – tak jak nasza redakcja.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~rosthost1 2020-04-21 16:54:41

    Jezeli kopanie ROW przejda pod PGE to kopalni nie bedzie. Trzeba wiec aby PGE miala kopalnie z PGG.

    16 2
  • ~Lateks 2020-04-22 12:52:32

    RDOŚ razem z wydziałem ochrony środowiska w UM w Rybniku powinni być wywaleni na zbity pysk. Na Paruszowcu wycinano drzewa w okresie lęgowym ptaków, z gniazdami oraz z budkami lęgowymi. W dodatku wycięto bądź zniszczono drzewa na terenie nie należącym do PKP PLK i na które nie było wydanej decyzji o wycince. Co więcej teraz PKP PLK za pośrednictwem firmy składa wniosek o wycinkę drzew z prywatnych posesji chociaż te drzewa już zostały wycięte bądź zniszczone. Ani UM RYBNIK ani RDOŚ nie zrobili nic, i rozkładają ręce przerzucając się piłeczką kto powinien interweniować w tej sprawie.

    5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 2803