RCSW Fighter Rybnik z medalami w Innsbrucku i Kielcach

2016-04-30, Autor:
Zawodnicy Rybnickiego Centrum Sztuk Walki Fighter Rybnik wzięli udział w dwóch imprezach.

Puchar Świata - Austrian Classic 2016

W dniach 15-17 kwietnia 2016 w Innsbrucku odbył się Puchar Świata w Kickboxingu Austrian Classic. W imprezie wzięło udział blisko 2500 zawodników reprezentujących ponad 30 państw. Wśród nich nie mogło również zabraknąć reprezentantów RCSW Fighter Rybnik: Łukasza Kubiaka, Pawła Olszaka, Dominiki Filec, Pauliny Węgrzyn i Adriana Piechaczka.

Każdy z zawodników rybnickiego klubu startował w kilku konkurencjach: Łukasz Kubiak w Light Contact, Kick Light i K-1, Paweł Olszak w Point Fightingu i Light Contact, Dominika Filec w Light Contact, Kick Light i K-1, a Paulina Węgrzyn w Point Fightingu i Light Contact. Było to dużym wyzwaniem kondycyjnym i technicznym. Każda formuła różni się zasadami i specyfiką walki. Bardzo dobrze spisał się Łukasz Kubiak, który zdobył trzy medale i stanął na podium w każdej formule, w której wystartował. Udanie zaprezentowała się również Dominika Filec, która zdobyła dwa medale przegrywając jedynie z najlepszą zawodniczką w każdej formule, a w K-1 po dobrej walce nieznacznie 1:2. Dobry występ zaliczyła także najmłodsza zawodniczka Paulina Węgrzyn, która zdobyła pierwszy medal na tak prestiżowej imprezie. Paweł Olszak, który pierwszy raz wystartował w Pucharze Świata, w obu formułach zaprezentował się całkiem nieźle, powalczył na swoim poziomie. Pomimo przegranej zdobył kolejne cenne doświadczenie. Warto dodać, że Pucharze Świata zamiast pucharów zwycięzcy otrzymywali efektowne pasy.

Medaliści RCSW Fighter Rybnik w Austrii:
Łukasz Kubiak – I miejsce w K-1 w kat. -57kg, I miejsce w KL w kat. -57kg, III miejsce w LC -57kg.
Dominika Filec – II miejsce w K-1 -60kg, III miejsce w KL -60kg.
Paulina Węgrzyn – III w LC -50kg.

Mistrzostwa Polski Muay Thai – Kielce 2016

W dniach 22-24 kwietnia w Kielcach w Hali Targi Kielce odbyły się Mistrzostwa Polski Muay Thai IFMA Juniorów i Seniorów. Impreza ta połączona była z tegorocznymi Targami FIT WEEKEND, które cieszą się ogromną popularnością.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 140 zawodników z kilkudziesięciu polskich klubów. RCSW Fighter Rybnik reprezentowało 5 zawodników wraz z pomocnikiem: Łukasz Kubiak, Dominika Filec, Artur Jakóbczyk, Dariusz Szewczyk i Szymon Sitko (obaj debiutanci) oraz Adrian Piechaczek.
Dariusz Szewczyk stoczył trzy trudne pojedynki, w tym walkę półfinałową z zawodnikiem gospodarzy, który był mocno motywowany przez swoich licznie przybyłych kolegów i kibiców. Jednak ostatecznie to Szewczykowi udało się z tej walki wyjść zwycięsko. Walkę finałową zawodnik rybnickiego klubu przegrał, ale jak na swój debiut pokazał klasę i dobre przygotowanie, co zaprocentowało dwiema wygranymi i srebrnym medalem. Inny debiutant Szymon Sitko pomimo tego, że przegrał, to pokazał wolę walki i zaprezentował kilka ciekawych akcji.

Świetnie poradziła sobie Dominika Filec, która stoczyła dobrą walkę finałową z dużo starszą, bardzo doświadczoną i utytułowaną zawodniczką z Poznania. Rybniczanka przegrała nieznacznie i zdobyło srebrny medal.

Łukasz Kubiak, który jednocześnie występował w roli trenera i zawodnika stoczył trzy pojedynki. W drodze do finału zakończył dwa pierwsze pojedynki efektownymi nokautami przez jedną z charakterystycznych technik dla stylu Muay Thai w walce w klinczu, gdzie wykorzystał uderzenie kolanem na głowę przeciwników. Kubiak miał zaszczyt kolejny raz wystąpić w Gali Finałowej. Niestety tym razem musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i zadowolić się tytułem wicemistrza Polski MT.

Ostatni zawodnik Artur Jakóbczyk zdobył tytuł Mistrza Polski Muay Thai. Jego przeciwnik z walki finałowej musiał zrezygnować z powodu kontuzji, której doznał w walce półfinałowej.

Medale zdobyli:
Artur Jakóbczyk – I miejsce, tytuł Mistrza Polski Muay Thai w kat. -86kg - junior;
Łukasz Kubiak – II miejsce, tytuł Wice Mistrza Polski Muay Thai w kat -60kg - senior;
Dominika Filec – II miejsce, tytuł Wice Mistrza Polski Muay Thai w kat -60kg - seniorka;
Dariusz Szewczyk - II miejsce, tytuł Wice Mistrza Polski Muay Thai w kat -75kg – senior;
Szymon Sitko – III miejsce w kat. -86kg – junior;

Wypowiedź trenera Łukasza Kubiaka:
Jestem szczęśliwy z wyniku, jaki udało nam się uzyskać na MP Muay Thai. Z mojej walki finałowej również jestem zadowolony, gdybym zawalczył całą walkę tak jak w ostatniej rundzie to wynik mógłby być inny, jest to kolejny materiał do analizy. Nie pamiętam sytuacji, aby w zawodach wszyscy startujący zawodnicy naszego klubu zdobyli medale, tym bardziej o takiej randze, jaką są mistrzostwa. Warto dodać, że mieliśmy aż cztery finały. Cieszymy się z tego sukcesu, ale nie mamy zamiaru spoczywać na laurach tylko dalej ciężko trenować, aby było jeszcze lepiej.

Oceń publikację: + 1 + 37 - 1 - 0