Celem turnieju jest kultywowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, zachowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów ludowych, integracja środowisk oraz promocja gmin i powiatu rybnickiego, miasta Rybnika i miasta Żory.
W X Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara śląska na wesoło” wezmą udział następujące Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych gmin: Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, Gmina Świerklany, Gmina Lyski, Gmina Gaszowice, Gmina Jejkowice oraz Miasto Rybnik i Miasto Żory.
Tematy konkurencji do X Powiatowego „Gwara śląska na wesoło”:
1. „Górnictwo to nasze dziedzictwo” – scenka z życia codziennego,
2. „Rolnictwo XXI wieku” – scenka z życia codziennego,
3. Potrawa śląska – Kołocz swojski (mak i ser).
Tak było w 2012 roku:
Tagi: Gwara śląska na wesoło, gwara, Śląsk, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rybniku, Rybnickie Centrum Kultury, Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Odszedł Marcin Zaręba – dusza Celtic Pubu i mecenas jam session w Rybniku
16354Znamy wstępne wyniki egzaminu dojrzałości. Jak poszło maturzystom z Rybnika?
9365Ponad setka górali, piękno gór i muzyki. Nocna Orkiestra Eksperymentalna z Rybnika wzięła udział w monumentalnej produkcji! (wideo)
8112Wszystko jasne dla ósmoklasistów - są wyniki ich egzaminów. Jak wypadli uczniowie z Rybnika?
5633Dotknąć natury, wyjątkowe zajęcia leśne dla dzieci z Rybnika (zdjęcie)
5252Znamy wstępne wyniki egzaminu dojrzałości. Jak poszło maturzystom z Rybnika?
+36 / -0Ponad setka górali, piękno gór i muzyki. Nocna Orkiestra Eksperymentalna z Rybnika wzięła udział w monumentalnej produkcji! (wideo)
+26 / -1Odszedł Marcin Zaręba – dusza Celtic Pubu i mecenas jam session w Rybniku
+28 / -12Wszystko jasne dla ósmoklasistów - są wyniki ich egzaminów. Jak wypadli uczniowie z Rybnika?
+18 / -3W centrum Rybnika znów pojawią się skocznie. Miasto opanują zawodnicy Drop to the City! (wideo)
+19 / -6TK kontra minister edukacji: kto naprawdę decyduje o religii w szkołach?
6Odszedł Marcin Zaręba – dusza Celtic Pubu i mecenas jam session w Rybniku
3Śląski miesiąc w SP1 w Rybniku – edukacja lokalna przez sztukę, tradycję i działanie
1Wakacje dla dzieci z lekkoatletyką
1Dotknąć natury, wyjątkowe zajęcia leśne dla dzieci z Rybnika (zdjęcie)
1Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertObowiązek jazdy w kasku do 16 roku życia dla kierowców hulajnóg i rowerów. Co o tym sądzisz?
Oddanych głosów: 262