Maja urodziła się 12 maja 2020 roku jako zdrowa dziewczynka. Dostała 10 punktów w skali Apgar. Gdy miała trzy miesiące, jej mama zauważyła, że nie reaguje na światło. Wtedy zawalił jej się świat. Szansą na uratowanie wzroku dziewczynki jest kosztowne leczenie.
Tuż po tym, gdy pani Patrycja (mama Majki) zauważyła niepokojący brak reakcji na światło, udała się z córką do okulisty.
Po badaniu doktor stwierdziła, że nie widzi u Mai nerwów wzrokowych i prawdopodobnie będzie niewidoma. Nie mogłam uwierzyć w to, co usłyszałam. W jednej chwili świat mi się zawalił. Kolejne konsultacje okulistyczne u innych lekarzy tylko potwierdziły diagnozę – mówi.
28 sierpnia 2020 r. Maja została skierowana na specjalistyczne badania do szpitala okulistycznego w Chorzowie. Tam po dokładnych badaniach okazało się, że Maja ma hipoplazje nerwów wzrokowych. Lekarz negatywnie ocenił nerwy wzrokowe Mai. W opisie wskazał, że są blade, bardzo cienkie i mają tylko 0,9 mm.
Nie ma nic gorszego dla matki niż usłyszeć tak druzgocącą diagnozę. Postanowiłam nie poddawać się i walczyć o wzrok mojego jedynego dziecka! Konsekwencją tego, że Maja nie widzi, są problemy ruchowe. Córeczka bardzo długo nie przewracała się z boku na bok, nie raczkowała i do dziś, choć zaraz będzie miała 3-latka, nie chodzi. Wymaga nieustannych ćwiczeń i wsparcia fizjoterapeuty – słyszymy.
Lista problemów nie ma końca. Lekarze zdiagnozowali także u Mai niskie napięcie mięśniowe. Maja ma problemy z jedzeniem – nie gryzie pokarmów stałych, ma problemy z przeżuwaniem.
Córeczka była dwa razy w szpitalu z powodu infekcji jamy ustnej, co spowodowało, że we wrześniu 2022 roku musiała mieć usunięte wszystkie ząbki. Maja potrzebuje stałej, intensywnej rehabilitacji. Jest pod opieką neurologa i okulisty. Trzy razy w tygodniu jeździ na rehabilitację ruchową i wzrokową. Ponieważ waga i wzrost córeczki jest poniżej normy, czeka ją jeszcze szereg badań i pobyt w szpitalu na Oddziale Endokrynologii, aby ocenić skalę zaburzeń hormonalnych i wdrożyć dodatkowe leczenie – wyjaśnia kobieta.
Szukając pomocy dla oczu Mai, pani Patrycja znalazła klinikę w mieście Ufa, która jako jedyna na świecie specjalizuje się w regeneracji nerwów wzrokowych preparatem Alloplant – to biomateriał, odkryty oraz opatentowany przez wybitnego naukowca Profesora Ernst Muldasheva.
To jedyna szansa, aby Maja nie była osobą niewidomą. Dzięki mobilizacji rodziny i przyjaciół udało się zebrać środki na dwukrotny wyjazd Mai do tej kliniki. Dziewczynka miała już podawany dwukrotnie preparat Alloplant – w listopadzie w 2021 roku i drugi raz w listopadzie 2022 roku.
Koszty jednego wyjazdu do kliniki w Ufa to wydatek około 40 000,00 zł. Do tego koszty miesięcznej rehabilitacji to około 2 000,00 zł. To kwoty, które przekraczają moje możliwości finansowe. Wychowuję córeczkę sama, wspierana przez moich rodziców i nie mam już środków na pokrycie kosztów kolejnych wyjazdów i rehabilitacji – mówi mama.
Podczas pierwszej operacji Maja miała podawany preparat Alloplant pod oczy, natomiast przy drugiej operacji córeczce rozcinano oko i podano preparat bezpośrednio do oka. Druga operacja była bardzo trudna.
Jesteśmy bezpośrednio po operacji i czekamy na efekty. Już zauważyłam u Mai reakcję na światło, której wcześniej nie było. Majeczka wyciąga także rączki w kierunku dużych, świecących przedmiotów! Nie możemy przerwać już zaczętej terapii! To jedyna szansa na uratowanie wzroku mojej kochanej Majeczki! - apeluje pani Patrycja.
Każda osoba, która chce pomóc dziewczynce, może to zrobić poprzez wpłatę pieniędzy na stronie Fundacji Rycerze Księżniczki.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Wykonawca ma przyjechać do Rybnika „na godzinach”? Spontaniczna akcja aktywistów. Wyłapali dzisiaj ponad 30 nutrii
29037To był umyślny wypadek. Prokuratura zamyka śledztwo ws. śmierci biznesmena z powiatu rybnickiego
16458Prezydent "namaścił", rada wybrała. Dorota Masłowska wiceprezesem KMR. Jakie ma doświadczenie?
15378Nowy wymiar walki o klienta, czy forma żartu? Ruchem przed nowym sklepem "kierowały"… biedronki
15167Chwałowice: bus zderzył się czołowo z osobówką. Jedna osoba w szpitalu
14676Były dyrektor w UM Rybnik z zarzutem o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad sekretarką
+132 / -3PGE GiEK: była groźba przerwania wałów zalewu i uszkodzenia zapory czołowej. Komunikat spółki
+131 / -18Będzie głośno ws. Elektrowni Rybnik. Związkowcy zapowiadają manifestację
+135 / -29Poziom wody w Zalewie Rybnickim zbliża się do krytycznego. PGE GiEK będzie zrzucał do Rudy większe ilości wody
+103 / -17„Mówili, że będziemy pracowali do 2030, albo nawet 2035. Jesteśmy zaskoczeni”. Pracownicy Elektrowni Rybnik nie chcą szybszej likwidacji zakładu (zdjęcia, wideo)
+88 / -5Praca zamiast studiów. Dla młodych Polaków wyższe wykształcenie nie jest już priorytetem
26Były wiceminister: w Polsce brakuje węgla, będą kolejki. Jak z dostępem i ceną surowca? Co na to PGG?
23Prezydent "namaścił", rada wybrała. Dorota Masłowska wiceprezesem KMR. Jakie ma doświadczenie?
20Sprawa Elektrowni Rybnik na sesji Rady Miasta. Radni wystosują apel do premiera
18„Mówili, że będziemy pracowali do 2030, albo nawet 2035. Jesteśmy zaskoczeni”. Pracownicy Elektrowni Rybnik nie chcą szybszej likwidacji zakładu (zdjęcia, wideo)
16Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Anonimmm 2023-02-20
14:33:56
Nie lubię takich newsów ( ͡° ʖ̯ ͡°) czemu operacje ratujące czyjeś życie są tak potwornie drogie? Kto na tym zarabia? Czy nie można tych kosztów obniżyć? W końcu chodzi o ludzke życie/zdrowie, więc pieniądze w takiej sytuacji nie powinny być najważniejsze