zamknij

Wiadomości

Rankingi dobre tylko dla prezydenta

2010-05-25, Autor: pw, ww
Polityczna opozycja w Rybniku zwraca uwagę na to, że w ostatnich miesiącach w ogólnopolskich rankingach dobrze wypada jedynie prezydent Fudali, a nie miasto.

Reklama

W minionym tygodniu informowaliśmy o rankingu prezydentów miast, który opublikował tygodnik „Newsweek”. W zestawieniu prezydent Rybnika znalazł się w piętnastce najlepszych włodarzy miast w Polsce – czytaj więcej.Opozycja zwraca jednak uwagę, że w ostatnich miesiącach w ogólnopolskich rankingach dobrze wypada jedynie prezydent Fudali, a nie miasto. Jako przykład podaje ranking, który pojawił się w dzienniku „Rzeczpospolita” w marcu br. Dotyczył on wykorzystania środków unijnych przez polskie samorządy w 2009 roku. Rybnik nie podzielił sukcesu ościennych Żor - 6. miejsce oraz Jastrzębia Zdroju - 42. miejsce i nie znalazł się w gronie 50 sklasyfikowanych miast na prawach powiatu. To oznacza, że nasze miasto pod względem konsumpcji funduszy z Unii było w zeszłym roku na szarym końcu. Wszystkich powiatów grodzkich w Polsce jest bowiem 65.


Zdaniem opozycji, taka sytuacja może świadczyć o impasie w polityce inwestycyjnej na terenie miasta. - Ranking „Rzeczpospolitej” daje wiele do myślenia. Mam nadzieje, że nie jest to pierwszy sygnał większego zastoju w rozwoju miasta pod obecnymi rządami – skomentował radny PO, Piotr Kuczera.


Radny Kuczera przypomniał, że na sesji absolutoryjnej prezydent posługiwał się rankingami tygodnika samorządowców „Wspólnota” z 2008 roku, a nie aktualnymi danymi. - W ostatnich miesiącach rankingi związane z Rybnikiem dotyczą jedynie osoby prezydenta naszego miasta. Odnosimy wrażenie, że obecna władza zmieniła priorytety. Celem nadrzędnym jest promocja, a nie merytoryczne projekty oparte na strategii dla dalszego dynamicznego rozwoju Rybnika – komentuje opozycja.


Prezydent Rybnika Adam Fudali nie przejmuje się zarzutami stawianymi przez opozycję. - Taka jest rola opozycji, aby krytykować władzę. Ja nie mam czasu zajmować się wszystkim co mówi, bo muszę zarządzać miastem – powiedział prezydent. - Przedstawiony ranking jest tylko jednym z wielu. Dla mnie istotne jest to, że w całym okresie programowania unijnych środków udało nam się pozyskać około pół miliarda złotych. Łatwo policzyć, że to jednoroczny budżet miasta wielkości Rybnika – dodał.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (89):
 • ~ 2010-05-25 01:07:34

  wiecznie trzepac kase z UE Rybnik nie bedzie takze bez przesady z ta krytyka.

  0 0
 • ~slmen 2010-05-25 01:38:05

  "Dla mnie istotne jest to, że w całym okresie programowania unijnych środków udało nam się pozyskać około pół miliarda złotych. " Pozyskać owszem a wydać na bezsensowne wizualizacje swoich projektów nie do zrealizowania za Unijne pieniądze. Jak pisałem wcześniej prezydent Rybnika równie szybko wydaje swoje prywatne pieniądze jak i publiczne swoim koleżką za wizualizację, projekty i inne fanaberie a mało robiąc dla społeczności miasta.

  0 0
 • ~firmaq5 2010-05-25 06:15:39

  A co zrobił dobrego ?? Zakorkował Rybnik , nastawiał molochów w centrum a okolice Rybnika ma w nosie. To nie fajnie dbać o Centrum jak będąc 10 km od nic nie jest zrobione. Tu trzeba mieć głowę na karku a nie jak Pan na kijku i myśleć tylko o tym komu z UM dać zarobić i ile dla siebie zabrać. Trzeba jeszcze tyle zrobić , nie tylko w Rybniku ale to widać w TV co się dzieje. A my chcemy przyjmować piłkarzy na ME ..... śmiech ... wstydu się najeść jak będą jechać zakorkowaną drogą czy też po samych dziurach jak to w Kamieniu czy Przegędzy jest. PO PROSTU CZAS DAĆ SZANSĘ INNYM.

  0 0
 • ~werkk 2010-05-25 06:28:15

  Tak Prezydent nie przejmuje się zarzutami opozycji bo ma ważniejsze sprawy na głowie takie jak na przykład lobowanie banku BOŚ i prywatna firmę zajmującą się solarami. A co do rozwoju Rybnika zaczynamy się cofać nie ma pomysłu na rządzenie.Prezydent jest zmęczony rządzeniem powinien odpocząć. Ale czy mu pozwolą następny nie będzie tak wygodny dla niektórych nowobogackich ale po 10 latach już nic nikomu nie grozi przedawnienie.

  0 0
 • ~Kwak 2010-05-25 06:29:04

  Skoro wszyscy narzekają na prezydenta to czemu w takim razie został on wybrany?

  0 0
 • ~werkk 2010-05-25 06:43:09

  Dlatego bo jest wygodny dla niektórych ludzi i proboszczów a radio Maryja idzie w komplecie na wybory mam nadzieje ze młodzi ludzie się obudza bo jak nie to za 4 lata obudza się z ręka w nocniku.

  0 0
 • ~outsider 2010-05-25 07:12:08

  Politykierstwo w wykonaniu lokalnej PO osiągnęło swój szczyt. Panowie jestem pełen podziwu, że przy tej trudnej sytuacji kraju, gdzie tysiące ludzi, w tym również w najbliższej okolicy Rybnika pozostało bez dachu nad głową, Wy macie czas na organizowanie tego typu konferencji prasowych, po prostu żenada. Nie mówię, że nasz aktualny prezydent nie ma wad, ale jak czytam o tych Waszych przemyśleniach, to nic tylko gratulować dobrego samopoczucia. Z drugiej strony o co Wam chodzi, jak Rybnik był w rankingach to się się nie liczyło, bo nie oddawały one rzeczywistości, jak go nie ma, to też źle. Werkk, chłopie przestań czytać tylko ulotki partyjne, a zajrzyj też do inych mediów, bo już nawet "wyborcza", ulubiona gazetka PO zauważa "wysokie loty" śląskiej PO, proszę sobie poczytać http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35068,7919879,Kandydat_PO_to_kompromitacja_partii_i_Gornego_Slaska.html

  0 0
 • ~wojtek144 2010-05-25 07:37:41

  Na zdjęciu dwóch nauczycieli, jęzka niemieckiego i historii. Znawcy problematyki gospodarczej miasta na podstawie wycinków prasowych. Ci panowie nie mają żadnegom pomysłu i dlatego prubują populistycznymi hasłami przypodobać się mieszkańcom Rybnika

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-05-25 08:12:49

  Na zdjęciu brakuje faceta, który handlował butami a odkąd został prezydentem to zna się na wszystkim najlepiej. Po jego prawicy powinien siedzieć Szewczyk Dratewka.

  0 0
 • ~wawokanin 2010-05-25 08:49:56

  Fudali fajnie zbył redakcje hasłem że go taki ranking nie obchodzi.... A sam słyszałem z milion razy jakie to miasto jest prężne w pozyskiwaniu środków i które to miejsce w tej rzepie nie mamy. Wyszło szydło z worka jedyna rzecz jaka ciągnęła jego pozycje w rankingach była kanalizacja... Kanalizacja skończona wiec miasto stoi. Panie prezydencie sam pan mówił, że jak miasto stoi to się nie rozwija bo inni nam uciekają. Więc właśnie to się dzieje z Rybnikiem... Odejdź starcze

  0 0
 • ~karuzel 2010-05-25 08:52:00

  http://www.smolna.rybnik.pl/n/brak_rybnik_rzeczpospolita_ranking_fundusze_unia/611 Już wczoraj się pojawiło Sprawdź

  0 0
 • ~dr Becker 2010-05-25 09:07:32

  Moze tym razem rybniczanie wybiora kogos kto nie bedzie gardzil prawem i mieszkancami miasta.

  0 0
 • ~pit75rk 2010-05-25 09:32:49

  ~outsider widać po twojej wyPOwiedzi że jesteś z PiS i na dodatek jednym z żołnierzyków pana Tadeusza Rydzyka (jak każdy pisowiec) nie wiem o co ci chodzi z tym linkiem ale czarne owce są wszędzie nawet w PO a tymbardziej w PiS-ie a najwięcej w lokalnej partii BSR z jaśniepanem prezydentem na czele.

  0 0
 • ~charlie 2010-05-25 09:48:03

  A PO waszych wyPOwiedziach widać, że jesteście z młodzieżówki PO, ten sam styl wypowiedzi co na onecie czy innych portalach. Darujcie już sobie. Tylko debile chcą waszej nijakiej POlityki. Znaleźli się liberałowie od siedmiu boleści. Wasz poziom wiedzy o gospodarce jest na poziomie przeciętnego gimnazialisty. Zresztą co widać jak zadłużyliście państwo i podnosicie podatki. Waszej socjalistycznej POlityki w tym mieście nikt nie chce, idźcie motać w głować pseudointeligentom z ledwo zdaną maturą i ukończonymi podrzędnymi uczelniami wyższymi z jeszcze bardziej podrzednymi kierunkami. Zresztą możecie obalić Fudalego, bo obalanie rządów to wasza specjalość (nocna zmiana), tylko to wam się udaje komusze łajzy POlityczne

  0 0
 • ~widmo 2010-05-25 10:03:16

  FUDALI TO JEDNA, WIELKA KPINA!!! ZAKOMPLEKSIONY FACET!!! WSZYSTKIE RANKINGI SĄ O D_PE ROZTRZAŚĆ!!! SOWIECI W PODOBNY SPOSÓB NAGRADZALI SWOICH BUFONÓW - TONAMI MEDALI. KOLEJNY PRZYKŁAD JAK WIDAĆ MAMY W RYBNIKU - "Adasiu, to jabłko grzechu warte"

  0 0
 • ~mily pan 2010-05-25 10:12:10

  Krzakala bije w Fudalego ale niech tez pamieta ze od ponad tygodnia na Slasku nie ma marszalka wojewodzctwa Slaskiego.Jak zalewalo Slask ten skurczybyk wyjechal na EXSPO do Szanghaju z kolesiami bawic sie.TO JEST SKANDAL NA SKALE SWIATOWA.Tusk go powinien zwolnic dycypliniarnie natychmiast bo to czlowiek PO.O czym wy tu POemony piszecie jak nie wiecie do robi wasza wladza,jedynie co umecie to obic WALY na WALACH.

  0 0
 • ~himall 2010-05-25 10:23:54

  Bezkrytyczne samouwielbienie i zapatrzenie we własne rządy - A. F. musi odejść !!!

  0 0
 • ~alchemik 2010-05-25 10:55:35

  a ja mam pytanie do redakcji, do redaktorów bywającyh na tych PO-konferencjach prasowych: czy organizujący te spotkania panowie, prócz wiecznego narzekania na wszystko i wszystkich wokół, prezentują jakiekolwiek pomysły rozwiązań? cholera mnie bierze, bo jestem i zawsze byłem zwolennikiem PO, ale to co robi nasza rybnicka, wkurza mnie strasznie!!! Panowie zachowują się jak PIS na szczeblu krajowym. Wstyd! a może to Fudali opłaca Rybnik.com.pl, żeby milczeli o pomysachy Platformy?

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-25 11:03:54

  ktos napisal, ze pozyskalismy pol miliarda - i na co one poszly ? Kanalizacja - jeden wielki niewypal. Ktos mi poda na co jeszcze ta zdobyta kasa poszla za wyjatkiem bajeranckich wizualizacji?

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-25 11:11:14

  Jeszcze kilka lat temu Krząkała mi imponował bo nowy, młody człowiek na scenie politycznej Rybnika rokował jakieś nadzieje. Jeśli ktoś pamięta to moje wpisy po wyborach 2006 były bardzo życzliwe wobec PO i wobec Krząkały jako kandydata na prezydenta w 2006 roku. Miałem ich za nowoczesną i racjonalną opozycję która przyda się w Radzie Miasta. Po tych 4 latach stwierdzam jednoznacznie - to wsteczni populiści, hamulcowi i krzykacze nic nie wnoszący do Rady Miejskiej i do życia Rybnika (poza infantylnymi pomysłami z których się mozna pośmiać). Przegrali u mnie z kretesem krytykując powstanie Fokusa i Plazy w Śródmieściu - obiektów, które stały się jakimś wzorem do naśladowania w zagospodarowaniu innych śląskich miast. Obiektów które ożywiły centrum miasta i które mieszkańcom całego subregionu stworzyły namiastkę metropolitarnego handlu. Kuczera i Krząkała nadawaliby się na wójtów ale miasto wielkości Rybnika nie potrzebuje wójtów tylko prezydenta-wizjonera na miarę XXI w. Ja wcale nie sądzę, że Fudali musi rządzić Rybnikiem wiecznie. Wręcz przeciwnie - zmiana po pewnym okresie się przyda ale nie w 2010 i nie na Krząkałę. Jeśli nawet Rybnik spadł w rankingach pozyskiwania środków UE to należy się zapytać czy to, że przez lata był w pierwszej części listy należy uznać za klęskę czy sukces Fudalego? Kto kupi takie zarzuty? ;)

  0 0
 • ~outsider 2010-05-25 11:53:44

  Pit75rk - jak ja lubię czytać takie nawiedzone wróżki. Niestety kompletnie się pomyliłeś. Z żalem muszę stwierdzić, że w ostatnich wyborach oddałem na nich swój głos. Jak małe dziecko uwierzyłem w drugą Irlandię, ułatwienia w gospodarce i tego typu podobne bzdury. Niestety, ale w tym kraju nic nie drgnęło, poza wspaniałym PR, czego chociażby dobrym przykładem jest ten mały lokalny portal. Wszelkie głosy inne niż te wychwalające słuszną partię , są wyśmiewane, obrażane przez "miernych, biernych byle wiernych", co świadczy jedynie o opanowaniu internetu, ale nic ponadto. Chociażby nie wiadomo pod iloma linkami poszczególne osoby dokonywały tu wpisów, utwierdzając się w swojej wielkości i nieomylności i nie wiadomo jak obrażały innych, nic nie zagłuszy mojego przekonania, że organizowanie tego typu konferencji w czasie tragicznych wydarzeń (gdzie woda zniszczyła domy, zakłady pracy, dorobki całych pokoleń), po to tylko żeby zakomunikować, że Rybnik był, czy nie był w jakimś rankingu, których w ciągu roku o różnych porach organizowane są setki, jest czystą kpiną, żenadą i kompromitacją. Dziwne jakoś, że jedyna słuszna partia nie zorganizowała żadnej konferencji, jak Rybnik w tych rankingach triumfował. I tak na zakończenie, pisząc krytycznie o jednej partii, w moim przypadku wcale nie znaczy, że jest się zwolennikiem innej. Pit i inni podobni, w następnych wyborach raczej nie będę głosował, bo jedyni, którzy nieśli jakąś nadzieję, jak pokazuje życie - zawodzą na całej linii

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-25 12:15:14

  @qwerty - kanalizacja niewypałem?! Ja byłem sceptykiem co do kanalizacji jako priorytetu dla Rybnika bo niestety poszły na to miliony, a wizualnych efektów niewiele. Ale zaczynam się do tego przekonywać, że był to dobry interes, i że udało się wybrnąć z tych różnych problemów okołobudowlanych jak np. borykanie się z problemem bankructwa kilku firm, przejmowanie placu budowy przez innych, reklamacje dot. odbudowy niektórych dróg, sąd arbitrażowy przed którym Rybnik wygrał spór o dużą kasę z jedna z upadłych firm itd. Mieszkam w bloku więc skutków tej inwestycji teoretycznie nie odczuwam poza tym, że zauważyłem iż Nacyna mniej śmierdzi. Da się jednak zauważyć inne plusy. Po wykonaniu tej inwestycji przestało zalewać pewne fragmenty miasta. Kiedyś np. okolice d. dworca PKS, Chwałowicka, wiadukt pod 1 Maja, Reymonta niedaleko ZUS-u - po każdej burzy lub silnych opadach dosłownie pływały. Teraz nawet w obliczu kataklizmu jaki mieliśmy tydzień temu nie zalało ani jednej drogi przez niedrożność studzienek kanalizacyjnych!!! W przeciwieństwie do R-ka sporo miejscowości miało nieprzejezdne drogi spowodowane niedrożnością kanalizacji. Takie Jastrzębie miało nieprzejezdne wyloty z miasta na Żory, Pawłowice i Wodzisław jednocześnie... Uzbrojenie nowych terenów spowodowało wysyp inwestycji związanych z zabudową szeregową np. os. Ptasie, Stawowa, os. Różane, os. Wrzosy to tylko przykłady kompleksów które nie powstałyby bez kanalizacji... A to powoduje zatrzymanie w Rybniku mieszkańców!

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-05-25 12:29:37

  W strategii Rybnika firmowanej przez obecne władze mamyjako cele strategiczne pozyskiwanie środków i wysoką pozycją w rankingach (sic!) samą w sobie. Tym razem sie nie udało.
  W rankingu "Magnetyzm polskich miast" Rybnik jest na ...ostatnim miejscu pod względem tempa rozwoju (obok Oświęcimia i dwóch innych "przyciągających" metropoli.i Ranking obejmuje 100 miast!) . Dlaczego jest tak, że Król nasz jest prymusem - a cała reszta, my - mieszkańcy - mamy być tłem?
  Arteks - powiedz mi co sie takiego w Rybniku planuje, że miasto wróci w rankingach korzystania ze środków na wyoską pozycję? Fudali stracił swój impet i pomysł. Marazm
  bogdan55.. poczytaj najpierw kto powołuje Marszałka województwa i komu on podlega. Fudali też nie jest powoiłany przez Rydzyka i Kaczyńskiego.
  a na koniec - gdzie w tym mieście można zglaszać pomysły i pokazywać inne koncepcje. Pytam zupełnie poważnie.

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-25 12:30:09

  Arteks - profesjonalisto. Twoj pierwszy komentarz kompletnie nie na temat - jak zwykle gdy przychodzi Ci odpierac zarzuty skierowane do Fudalego. Drugi post tez kupa smiechu. Chlopie - gdzie sa te nowe drogi, ktore byly podstawowym powodem dla jakiego budowano kanalizacje? Dlaczego w wiekszosci mieszkancy blokow jak Ty musza dawac swoje pieniadze na budowanie kanalizacji dla wiejskich obszarow, na ktorych mieszka mniejszosc? Tylko dla tych ulic. Ulic, ktorych nie ma. Co do studzienek kanalizacyjnych - kolejna Twoja glupota. W miescie studizenki nie byly zapchane nie przez budowe kanalizacji, bo kanalizacje buduje sie na wsiach. Co do niesmierdzacej nacyny - na to tez nie ma wplywu kanalizacja. Nacyna przestala smierdziec dlugo przed pomyslem kanalizacji. Co do uzbrajania nowych terenow to nie jestem pewny czy przypadkiem miasto nie jest zobowiazane w tej chwili tego robic. Na 100% miasto MUSI dobudowac droge do nowobudowanych osiedli na jakichs tam zasadach. Podaj inny przyklad jak to unijne pieniadze zostaly znakomicie wykorzystane w Rybniku. Bo ja takich nie znam. I pisz na temat, bo jak przeczytales pod innym artykulem nikt nie ma ochoty czytac Twoich wypocin nie na temat.

  0 0
 • ~BzK 2010-05-25 12:37:52

  "a zdjęciu dwóch nauczycieli, jęzka niemieckiego i historii. Znawcy problematyki gospodarczej miasta na podstawie wycinków prasowych. Ci panowie nie mają żadnegom pomysłu i dlatego prubują populistycznymi hasłami przypodobać się mieszkańcom Rybnika"

  A Pan Fudali ma? Pan, który jest mechanikiem na pewno ma lepsze kwalifikacje niż ludzie po wyższych studiach? Weź się klupnij w głowę. Akurat tak się składa, że osobiście znam Pana Kuczerę i Krząkałę i to naprawdę porządni i twardo stojący na ziemi ludzie. Mam nadzieję, że w końcu ktoś z tych zmieni Pana Fudaliego, bo jak już ktoś wyżej wspomniał rozwój centrum miasta nie gwarantuje jego rozwoju. Dzielnice typu Boguszowice, Niedobczyce i Nowiny powinny mieć możliwość rozwoju i one powinny stanowić o sile gospodarczej miasta. W chwili obecnej wygląda to zupełnie inaczej. Żeby za parę lat nie było tak, że któraś z dzielnic się odłączy od Rybnika, tak jak zrobił Radlin od Wodzisławia. Źle na tym nie wyszedł, przynajmniej widać, że tam się coś dzieje i i na swoje możliwości dbają o mieszkańców. Często te komunistyczne pomysły robienia na siłę miast nie są dobre i u nas widać po latach, że rada miasta nie ma pomysłu co zrobić z dołączanymi w połowie lat 75 miastami. Myślę, że Niedobczyce w dawnej formie (Niedobczyce, Popielów, Niewiadom, Radziejów) miały by się lepiej niż w chwili obecnej.

  0 0
 • ~BzK 2010-05-25 12:40:28

  Zamiast 75 miało być 70-tych. Przepraszam za błąd.

  0 0
 • ~ravhousen 2010-05-25 13:05:08

  ~jedrek_1_1 - ranking "Magnetyzm polskich miast" został opracowany na podstawie odczuć mieszkańców Polski, a nie obiektywnych danych ekonomicznych. Generalnie rzecz biorąc, wszystkie śląskie miasta wypadły bardzo słabo w tym rankingu, czemu zresztą trudno się dziwić, bo mieszkańcy innych regionów kraju kojarzą Śląsk tylko z zanieczyszczonym powietrzem, kopalniami i protestującymi górnikami. Niestety ten stereotyp jest głęboko w społeczeństwie zakorzeniony i chyba prędko się to nie zmieni. Trudno więc traktować poważnie taki ranking... A co do samego artykułu, to rybnicka PO rozczarowała mnie po raz kolejny. Powiedzcie mi, czy PO w Rybniku zaproponowała chociaż jedno rozwiązanie poważnego problemu? Ja takiej propozycji nie znam, a na bieżąco śledzę lokalne wiadomości. Tylko krytyka, krytyka, krytyka. To już nie jest krytyka, to jest krytykanctwo. Hipokryzją działacze rybnickiej PO wykazali się zwłaszcza w tej sprawie zarzucając Fudalemu spadek miasta w rankingu, choć wcześniej sami twierdzili, że takie rankingi są nic nie warte. To jest czysty populizm. Fudali nie jest ideałem i jak każdy popełnia błędy, np. pozwolenie na budowę Biedronki na terenie PKS-u czy choćby sprawa z niedopilnowaniem właściwych wymiarów boiska piłkarskiego na stadionie podczas jego modernizacji, ale powiedzcie, z kim go porównywać? Nie sztuką jest powiedzieć: "wszystko jest źle", bo to potrafi każde dziecko z przedszkola, sztuka zaproponować rozwiązania, a tego opozycja nie potrafi.

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-25 13:17:08

  @bzk - tu nie chodzi o to czy Kuczera z Krząkałą są porządni czy nie. Większość ludzi zachowuje się porządnie więc to nie jest żaden atut. Ktoś kto pretenduje do stanowisk kierowniczych powinien mieć pewne cechy do tego predestynujące, nie mówiąc już o planach rozwoju miasta. Fudali to jest rybniczanin z krwi i kości, pracoholik który podobno kończy pracę codziennie wieczorem, facet, który tak się potrafił poświęcać do miasta, że przez kilka lat nie korzystał z urlopu, wizjoner i marzyciel. Mimo jego różnych błędów ja wierzę w to, że gość jest nawiedzony pozytywnie na punkcie tego miasta. Nawet jeśli Fudali był mechanikiem czy kimkolwiek - na stanowisku prezydenta się sprawdził. Bardzo często jest traktowany jako autorytet dla wielu śląskich mediów. Natomiast warto przypomnąć, że Krząkała nie sprawdził się jako przewodniczący RM, posłem jest niczym się niewyróżniającym, a Kuczera jest słabym radnym - w zasadzie gada jedno i to samo na każdy temat. Ja poparłbym na fotel prezydenta każdego kto ma jakieś konkrety, wizje, rzeczową krytykę wobec obecnych władz. Ale nie poprę grupy politycznych żółtodziobów, którzy nie mają żadnych sukcesów, żadnych doświadczeń i żadnych twórczych propozycji. A co do dzielnic to pisząc takie coś ujawniasz, że nie jesteś patriotą lokalnym. Być może Śląsk też skorzystałby na odłączeniu się od Polski ale czy to byłoby patriotyczne!? A takie teksty potwieradzają głupią nieodpowiedzialność zwolenników rybnickiej PO - tani POpuliści!

  0 0
 • ~ravhousen 2010-05-25 13:17:25

  qwerty - krytykujesz budowę kanalizacji, bo "większość dopłaca do mniejszości". A jak w takim razie wyobrażasz sobie funkcjonowanie miasta jeśli Twoje zasady wprowadzilibyśmy w życie? Ja nie chodzę do szkoły, więc nie będę płacił podatków na utrzymanie szkół. Ktoś nie korzysta z komunikacji miejskiej, więc nie będzie się dokładał do dotacji dla ZTZ. Ty mieszkasz w bloku, więc nie dorzucisz się do budowy kanalizacji w Zebrzydowicach, tak? Naprawdę uważasz, że to co piszesz ma sens?

  0 0
 • ~dr Becker 2010-05-25 13:33:04

  Mozna sie zgodzic ze Krzakala i jego koledzy z PO nie maja sukcesow, nawet z tym ze Fudali ma jakas wizje Rybnika i tylko moim problemem jest ze ta wizja mi sie nie podoba. Ale to ze realizuje ta swoja wizje po trupach, wbrew interesom mieszkancow i lamiac prawo to juz jest szerszy problem.

  0 0
 • ~keram 2010-05-25 13:33:43

  Nie wiem dlaczego tak często wypowiedzi na tym forum automatycznie łączy się z jakąkolwiek partią. Jeżeli ktoś krytykuje prezydenta to automatycznie nie musi być zwolennikiem PO i odwrotnie - jego wyborcy wcale nie muszą sympatyzować z PiS. Moim zdaniem na poziomie samorządów im dalej od partii politycznych tym lepiej i chyba to jest jednym z kluczowych czynników sukcesu poszczególnych prezydentów i miast. Zrozumiałe że partie polityczne chcą mieć swoich ludzi w samorządzie i zrozumiała jest też pokusa związania się z jakąś partią polityczną (mniej lub bardziej formalnie) prezydentów miast itp. - partiom później łatwiej wystawić kandydatów do sejmu i senatu, którzy są znani w regionie, przypisywać sobie ich sukcesy, a samorządowcy mają okazję wskoczyć na poziom państwowy. Mimo to uważam, że mieszanie spraw i emocji z poziomu partii politycznych i ich liderów ze sprawami lokalnymi jest ogólnie szkodliwe. PO/PIS/SLD itd. mogą się nawzajem obrażać, zamieniać rządami (a potem pewnie razem idą na piwo :), ale na poziomie lokalnym trzeba pracować i współpracować cały czas, nie operuje się abstrakcyjnymi pojęciami wspólnej historii, patriotyzmu, ogólnego światopoglądu itp., tylko trzeba naprawiać rzeczywiście wspólne drogi, kanalizację czy choćby płot między sąsiadami.

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-25 13:48:59

  ravhosen - uwazam, ze przeczytales i zrozumiales moj post w taki sposob, w jaki sam chciales go zrozumiec. Swego rodzaju "porpzumieniem" mialo byc: budowa kanalizacji i przy okazji drog. Wszyscy jezdzimy po drogach, bez wzgledu na to czy mieszkamy w bloku czy nie. Tak bylo zrobione w Zorach. Przejedz sie po KAZDEJ wojewodzkiej drodze w Zorach i porownaj ja nawet do najlepszej wojewodzkiej drogi w Rybniku, to zrozumiesz o co mi chodzi.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-05-25 13:52:46

  keram1977 - zgadzam sie z Tobą w wielu kwestiach. Irytuje mnie niesamowicei, że ktoś kto krytykuje A.F to musi być z PO i sam się łapię na wyzywaniu jego symaptyków od PISowców.
  Moim zdaniem od polityki uciec się nie da - nie mówię tu tylko o wizji i pomyłse, ale także, niestety strukturach partyjnych. To one dominuja w mediach, to one mają glos. W efekcie - mamy radnych partyjnych i A.F układa się jak nie z SLD, to potem z PO a teraz z PIS.
  Radnych mamy w sumie starych i żałosnych.Cieszyłbym się gdyby było wiecęj Kuczerów, zamiast klakierów. Oni nawet gadać nie potrafią...
  Niestety jest tak, że władza coraz bardziej koncentruje się na sobie - nie można jwej krytykować i nie ma gdzie. Nie ma żadnej dyskusji. Prezydent decyduje nawet o tym, gdzie ma być logo miasta na koszulkach klubów... To się nie poprawi, dlatego trzeba nam zmiany. Pytam jeszcze raz - jakie to nowe pomysły i inicjatywy maja władze miasta?? Gdzie Jędrośka, Stajer, Kuczera, czy ktokolwiek może coś prezentowac?? Odpowiedźcie mi proszę.

  0 0
 • ~mily pan 2010-05-25 14:16:54

  Panie KRZAKALA jeszcze raz sie pytam kiedy bedzie na SLASKU marszalek wojewodztwa slaskiego.SLASK zalalo a do dzisiaj jest nadal w Szanghuju i tam baluje z kolesiami.Nie ma pam prawa osadzac innych jak nie zrobisz pan porzadkow we wlasnym podworku.To jest chory kraj,ludzie potrzebuja pomocy po powodzi a POkemony baluja za nasze pieniadze.

  0 0
 • ~ravhousen 2010-05-25 14:21:34

  qwerty - zrozumiałem Twoją wypowiedź tak jak powinienem. Nie pisałeś o budowie dróg, a o tym, że większość dokłada do mniejszości i zasugerowałeś, że tak być nie powinno, z czym ja się nie zgodziłem.

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2010-05-25 14:30:45

  No i w końcu jakiś głos rozsądku :) Ludzie wy się tylko potraficie chyba spierać kto z jakiej partii jest. A ja się pytam co to ma wspólnego z miastem, jego rozwojem i mieszkańcami? Zgadzam się z Keramem w 100%. BZK również zauważył coś ważnego. O ile centrum się rozwija(czy w dobrym kierunku to inna sprawa) o tyle nie widać tego za bardzo wśród innych dzielnic niestety.

  Czyżby wszyscy zapomnieli w ferworze "walki" i krytykanctwa że najważniejsze jest to żeby doprowadzić do pozytywnych zmian, poprawienia wspaniałych "pomysłów" włodarzy bo to ONI są dla nas a nie odwrotnie. Przy tym co się dzieje w Rybniku przez ostatnie lata też miałbym ochotę pobluzgać trochę parę osób ;) ale pewnie niewiele by to dało poza sprawami sądowymi bo wiadomo jak wrażliwa na prawdę jest władza ;) Ale wydaje mi się że bardziej twórcze będzie konsekwentne i cierpliwe zgłaszanie problemów aż do ich zauważenia i rozwiązania. A prędzej czy później jeżeli problem przeszkadza większości osób i włodarze nie potrafią go rozwiązać to już napewno ludzie postarają się żeby znalazł się ktoś lepszy kto te problemy rozwiąże.

  A już tak teraz z przymrużeniem oka: Jeżeli nie ma wg. was w miarę sensownego kontrkandydata to po co wogóle miałby być ktokolwiek na tych stanowiskach :) Skoro wszystko zmierza ku coraz większemu szaleństwu, problemy są coraz większe i nierozwiązywane przez obecne władze to równie dobrze mogło by ich niebyć ;) Można zaszaleć przecież na maxa :P anarchia albo władza w ręce ludu dosłownie

  0 0
 • ~wojtek144 2010-05-25 14:42:48

  ~mprzywoski1983 powinieneś zostać poetą a nie komentatorem. Z twojej wypowiedzi nic nie wynika. Nie masz bladego pojęcia o finansach miasta i kierunkach jego rozwoju.

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-25 15:07:38

  ravhosen: proponuje przescrollowac nieco wyzej i przeczytac, cyt." Dlaczego w wiekszosci mieszkancy blokow jak Ty musza dawac swoje pieniadze na budowanie kanalizacji dla wiejskich obszarow, na ktorych mieszka mniejszosc? Tylko dla tych ulic. Ulic, ktorych nie ma." Jesli nadal tego nie widzisz, to nie wiem jak mam to Ci przekazac? Namalowac ?

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-05-25 16:09:02

  ravhousen - masz rację. Podałem ranking oparty na opinii, na "widzimisię". Taki sam jak ten z Newsweeka w którym bryluje Król Nasz, a Platformersi podali ranking ekonomiczny...Nie ma sie co jednak targować który ważnijeszy - wybory, czyli ranking oparty na mmeocjach zweryfikują to jesienią.
  Natomiast co do innych rankingów (proszę zerknać do zakładki na stronie miasta- to widać jeden z podstawowych obszarów dla prowadzących tą stornę,) to zastanawai mnie dlaczego Rybnik nie jest już Gimną Fair Play - czyżby juz to nie było takie dobre miejsce na inwestowanie jak wcześniej, ai relacje ze społecznością były gorsze?. Co z Przejrzystą Polsklą? Miasto nie stawia już na jawność i uczciwość?

  0 0
 • ~WENUS 2010-05-25 17:11:11

  To jest porażka Rybnika, żeby nie było innych osób do rządzenia niż jaśnie nam panujący AF. Zamiast narzekać mądrale wysilcie się i poszukajcie sami kandydata na prezydenta, szczególnie, że jednym nie podoba się Fudali a innym Krząkała, więc zaproponujcie kogoś innego. W myśl zasady gdzie dwóch się bije tam trzeci (albo trzecia) korzysta.

  0 0
 • ~pani doktor 2010-05-25 17:29:56

  Nie ma co się rozczulać -> czas na zmianę prezydenta. Już same komentarze obecnego ~tego, który nie ma czasu zajmować się wszystkim, co mówi opozycja, bo "rządzi miastem"~ powodują zniesmaczenie.

  0 0
 • ~alchemik 2010-05-25 19:34:24

  ponawiam pytanie do Redakcji: do redaktorów bywających na tych PO-konferencjach prasowych: czy organizujący te spotkania panowie, prócz wiecznego narzekania na wszystko i wszystkich wokół, prezentują jakiekolwiek pomysły rozwiązań? cholera mnie bierze, bo jestem i zawsze byłem zwolennikiem PO, ale to co robi nasza rybnicka, wkurza mnie strasznie!!! Panowie zachowują się jak PIS na szczeblu krajowym. Wstyd! a może to Fudali opłaca Rybnik.com.pl, żeby milczeli o pomysłach Platformy?

  0 0
 • ~ISKIERKA35 2010-05-25 21:02:45

  Dziwi mnie cała ta podejrzliwość.... Jednego podejrzewacie, że jest za PO innego że za PiS... Ja się przyznam Fudalego nie lubię a PO mi odpowiada i na nich oddam swój głos. Dali kolejny argument, że prezydent po prostu nas oszukuje. propozycja o jaką się dopytujecie hmmm http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,nowy-pomysl-na-droge-do-kamienia,wia5-3266-10883.html Przykład mój. Dziękuje

  0 0
 • ~mistrzu 2010-05-25 21:06:15

  2010-05-07 10:41:56
  ~Arteks Najbardziej w rybnickiej opozycji wkurzała mnie do tej pory nudna krytyka i brak jakichkolwiek alternatywnych pomysłów oraz populizm w stylu Leppera... Ta idea radnego Kołodziejczyka pokazuje, że opozycja może mieć bardzo interesujące pomysły.


  Arteks Ty zakłamany populisto.... To właśnie z artykułu o drodze która zaproponowała PO i twoje słowa. To radze obejrzeć malkontentom.. AF idź precz!!!

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-25 21:34:44

  @mistrzu - ja uczciwie pochwaliłem pomysł PO odnośnie rozwiązania drogi w Kamieniu. Ale zauważ, że to ich jedyny pomysł poza referendum śmieciowym w ciągu istnienia PO w Rybniku!!! Tyle ile wymyśliła PO w Rybniku w ciągu 4 lat to Fudali ze swoją ekipą wymyśla w ciągu tygodnia... Taka jest smutna prawda. Ludzie z rybnickiej opozycji nie mają niczego do zaoferowania dla tego miasta. A wy macie do sympatyków Rybnika do jakich się zaliczam pretensje, że popieramy Fudalego od pewnego czasu. Jemu Rybnik sporo zawdzięcza, a was się po prostu boimy. Jeśli wy nie popieracie powstania Fokusa czy Plazy i wejścia Rybnika w inną epokę jeśli chodzi o poziom handlu, rozrywki czy parkowania to nie dziwcie się, że nasze poparcie rybnicka PO utraciła. Dajcie miliard złotych Fudalemu to zrobiłby tu Las Vegas. Dajcie miliard złotych Krząkale to powie - rozsądniej będzie te pieniądze oddać do banku... Jeśli piszę, że Krząkała się nie nadaje na prezydenta to nie piszę tego z powodu jakichś uprzedzeń bo ja Krząkałę naprawdę bardzo szanuję. Ale nie może być prezydentem miasta ktoś kto nie ma nic do zaproponowania poza krytyką! Gdyby rybnicka PO poszukała jakiegoś urbanistę, kogoś kto rzeczywiście może się pochwalić jakimś działaniem na rzecz miasta to ja bym się sam zastanowił. Ale Krząkała nie jest osobą przekonywującą. Taką samą konferencję mógłby zorganizować Fudali i obwieścić, że rankingi wskazują, że posłowie PO nic nie zrobili dobrego dla Rybnika przez całą kadencję w sejmie...

  0 0
 • ~mistrzu 2010-05-25 21:46:36

  . Wybacz ale Fudali nie nadaje się na prezydenta już bo 12 lat rozleniwia i rozleniwiło go na tyle ze siedzi i puszcza bąki w stołek. Dajmy szanse młodszemu mniej konfliktowemu. Nie wyobrażam sobie opozycji jakiejkolwiek która nie wyciągnęła by na jaw takiej wielkiej niefrasobliwości Prezydenta wobec którego jest opozycją. To skandal aby doprowadzić do takich zaniedbań. Wiesz co tyle by komentarzy nie było jak byśmy w Rybniku ciągle nie słyszeli jak się to Adam Fuidali stara a Rybnik jest na 1 miejscu w wszystkich rankingach. Guzik prawda jak widać. Dziękuje opozycji, że nam to mówi mimo trudności jakie ma. Przebija się do nas mieszkańców z prawdą o Fudalim. Zacytowałem Twoja opinie aby ci pokazać obłudę drogi Arteksie. Bo skoro jesteś taki szczery i rzetelny to po co teksty o Krząkale?? Co on popsuł w związku z tym rankingiem??? Chłopie gadasz nie an temat!! Chyba Fudali za to odpowiada i niech się trzyma bo to jego ostanie dni w Urzędzie Miasta. Ludzie mają go dość. DZIĘKUJE WAM DRODZY RADNI, ŻE TEGO OSZUSTA FUDALDCA NAZYWACIE PO IMIENIU!!!

  0 0
 • ~mistrzu 2010-05-25 21:50:09

  Aaaa noo niech zorganizuje konferencję prasową nasz prezydent i powie co myśli o Krząkale jestem ciekaw czy ma jaja. Gołosłowny pajac... siła argumentów po stronie opozycji od początku kadencji. Słaby prezydent to i co chwile jakaś afera...

  0 0
 • ~mily pan 2010-05-25 23:07:59

  POmyje duzo jadu w waszych postach ale spokojnie Fudali i tak wygra wybory kazda miernata co wystawi Pelo.Rybniczanie nie pozwola rozkrasc i zrujnowac Rybnika.

  0 0
 • ~ 2010-05-25 23:14:01

  ~bogdann55 zmien dilera

  0 0
 • ~mily pan 2010-05-25 23:16:10

  A koniec dodam ze w wlodzislawiu miastem rzadza nauczyciele i co zrobili, prawie rujnuja miasto. Przez Krzakale i ten drugiego niedojdy Rybnik by zbankrutowal.

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-26 00:01:39

  @mistrzu - może i nazywam rzeczy po imieniu i jestem w tym szczery bo dla mnie białe jest białe, a czarne jest czarne ale pewnych granic nie przekraczam. Poza tym nasze wypowiedzi różni klasa, ty jesteś mistrzem ale plucia na odległość. O puszczaniu bąków pisz sobie odnośnie siebie po zjedzeniu bogosu. ;) Ale nie o Fudalim o którym chodzą słuchy, że bardzo często jeszcze o 20.00 jest w urzędzie bo to pracoholik. Ale w twojej wypowiedzi jest coś co może cieszyć samego A.F. czyli prostactwo jakim charakteryzuje się rybnicka opozycja... A to nie jest cecha jaką się przyciągnie wyborców. Dzisiaj aby kogoś pozyskać nie wystarczy kąsać i kopać. Poza tym ktoś tu pisał o solarach i przekrętach Fudalego. Dedykuję mu tekst http://biznes.onet.pl/polacy-kupuja-solary,18493,3231073,3045939,89,1,news-detal potwierdzający popularność solarów i tego kierunku jaki wybrano w Rybniku. @bogdan55 - ale ty nie wiesz chyba najlepszego, że ten nieudacznik Kieca z Wodzisławia został pozyskany przez PO!!! Czyli jak się okazuje Fudali jest be mimo, że wypruwa dla tego miasta flaki i zmienił je wraz ze swoimi zespołem diametralnie. Kieca który nie ma ani jednego (!) sukcesu na swoim koncie poza pustymi obietnicami okazuje się cacy bo zmienił kubraczek na PO. Pęknę ze śmiechu jeśli PO wystawi w Katowicach Uszoka, tym bardziej, że całymi latami go krytykowała! Będę takie wpadki z lubością wypominał śląskim kacykom PO, których mam już serdecznie dość ;P

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-05-26 00:43:57

  Jak już pisałem w styczniu 2009r. radnym w informacji za którą mnie Adam Fudali podał do prokuratury powtórzę jeszcze raz, FEUDALIZM w Rybniku musi się skończyć a okradanie ludzi też, 75 letnia kobieta okradziona z swojego prawa do wykupu, czynsz z 3 zł na 12 a TVT 6. To są fakty, BEZCZELNOŚĆ TEJ WŁADZY DOSZŁA SZCZYTU.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-05-26 00:53:29

  Kolejny fakt, w zeszłym roku podniósł czynsz za anteny zbiorcze 20% za centralne 10% ale po konsultacji z związkami zawodowymi, a nam odpisał czemu związki zawodowe bo musiał skonsultować ile ludzie zarabiają, jak rozumiem ile można od nich wyciągnąć.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-05-26 00:55:32

  O takich rzeczach TVT nie mówi, przecież to bardzo ważna informacja dla większości ludzi.

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-05-26 00:59:37

  Od kilku lat obserwuję rybnicką PO i wnioski są bardzo smutne. Czołowi radni tej partii, czyli Kołodziejczyk, Kuczera, Kurpanik, J.Piecha (kolejność nieprzypadkowa) prezentują żenujący poziom. To takie połączenie Palikota z Lepperem. Oprócz krytyki nie mają nic do zaproponowania dla tego miasta. Jeżeli ta partia dorwie się do władzy w Rybniku, to niestety będziemy podążać w tym kierunku co Wodzisław.

  0 0
 • ~BzK 2010-05-26 06:00:16

  Nie jestem za żadną partią ale ciekawi mnie jedno. Krytykujecie PO za to, że krytykuje i nie ma pomysłów na władze. To ja się pytam m.in. Ciebie Arteks jakie pomysły ma Pan Adam Fudali? Jakie to wielkie zmiany przez 12 lat jego rządów zostały wprowadzone? Dla centrum jak już wspomniałem może coś zrobiono ale dla reszty dzielnic w zasadzie nic. Słucham Waszych argumentów:)

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-26 09:24:37

  Arteks - daj juz sobie spokoj. Z tego, co czytam skompromitowales sie w oczach przebywajacych tu internautow. Tekstami typu "profesjonalnie zarzadzane miasto", czy "Fudali wypruwa sobie flaki". Swoja droga, jesli rzeczywiscie pracujesz w UM, to powiem Ci, ze jestes hazardzista. Bo sa duze szanse, ze Fudali nie bedzie juz prezydentem, a jak przyjdzie jego nastepca, to myslisz, ze bedzie mial problem ze zidentyfikowaniem takiego internetowego trolla-klamcy? ;)

  0 0
 • ~magik 2010-05-26 09:56:23

  Fudali jest Złodziejem, bo ukradł pieniądze za karty pojazdu, Jest oszustem bo obiecał nam nowoczesne miasto a mamy miasto pełne dziur, Jest zadufanym w sobie małym człowieczkiem- bo traktuje wszystkich z góry i parkuje swoje auto na zakazach. Mam gościa dość i nawet Arteks mnie nie przekona, ze jest inaczej.

  0 0
 • ~mistrzu 2010-05-26 10:02:46

  Arteksie widzę że bodło Cie to , że jesteś populista i stronisz od uczciwej szczerej opinii a taki szaraczek jak ja pokazał, Ci na to dowód. Wodzisław Katowice nawet cale województwo mnie nie interesuje, bo mieszkam w Rybniku i o nim piszę. Jak będziemy sobie za wzór stawiać słabszych i mniejszych jak to robi Fudalec to zajdziemy na bank daleko... Widzisz siedzi biedaczek tyle czasu w urzędzie skoro takiego bigosu naważył niech teraz pracuje, żeby naprawić to wszystko co zniszczył. Wierze, że se flaki wypruwa bo widmo porażki zagląda już w oczy. Ten człowiek skończy w kryminale zobaczycie to. Jest oszustem i kłamcą a na na dodatek nieudacznikiem.

  0 0
 • ~Dawidddddddd 2010-05-26 10:08:49

  Tu nie ma pola dyskusji. Adam Fudali nie jest prezydentem dobrym na ten czas. Trzeba bardziej operatywnego i konkretnego przywódcy. Po prostu wypalił się i skończył. Niech nie startuje w wyborach bo tylko się załamie jak dostanie 2 tys głosów :D Ciekawe jak to będzie wreszcie słyszeć Prezydent Rybnika i inne nazwisko niż Fudali. ehh rozmarzyłem się

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-26 10:30:01

  @mistrzu - ja miałem na myśli to, że dla śląskiej PO zupełne cieniasy mogą być dobrymi kandydatami na prezydenta byleby tylko mieć jak najwięcej włodarzy. Nie da się jednak nie zauważyć, że kadry na Śląsku PO mizerne stąd poszukiwania wśród funkcjonujących bezpartyjnych słabeuszy. Warto zauważyć, że dziennikarze nie traktują na poważnie żadnego posła ze Śląska. Nie spotkacie w telewizji wypowiedzi naszych przedstawicieli bo posłowie z innych regionów mają po prostu lepsze przebicie. A jeśli coś o czym piszę jest dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia to przeczytaj sobie to drugi lub trzeci raz. @qwerty - ty piszesz coś o kompromitacji!? Mnie przynajmniej niektórzy się boją lub czekają na to co napiszę. A Ciebie kompromitują przesadyzmy i bzdury jakie wypisywałeś na forach prawie na każdy temat, że z pamięci wspomnę o tym, że biura nieruchomości w Rybniku mają taką nieziemską moc, że od lat podwyższają ceny mieszkań, że najemcy w Fokusie i Plazie będą masowo plajtować, że absolwenci w Warszawie dostają od razu 6000 zł na rękę itd Qwerty kojarzy się wyjątkowo dennie na tym forum nie tylko jako malkontent ale i osoba, która swoimi depresjami i strachami próbuje bezskutecznie zarazić innych. Nawet w temacie internetu ktoś Ci zwraca uwagę, że piszesz bzdury. A jeśli chodzi o moje dane to jeśli są Ci do czegoś potrzebne to poproście razem z działaczami PO o prześwietlenie mnie przez służby wywiadu. ;) Prawda niektórych boli, szczególnie jeśli nikt wokół nie wierzy w czarną wizję SR.

  0 0
 • ~outsider 2010-05-26 10:53:55

  Ale jaja, tak wygląda na Śląsku wzorowa współpraca w środku jedynie słusznej partii. Nie ma to jak pełnia władzy:
  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7935823,Powodziowy_spor__Wojewody_wojna_z_marszalkiem.html
  Teraz już wiem, dlaczego w Rybniku jest czas na urządzanie takich śmiesznych konferencji, a nie ma go na poważne działania.

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-26 11:00:32

  Arteks - napisalem 5000 nie 6000, ale widze ciagle gryzie Cie zazdrosc, ze ludzie po porzeadnych studiach na start dostaja o wiele wiecej niz Ty po latwych studiach nie dostaniesz nigdy ;) Taka to juz mala polaczkowata zazdrosc. Gdzie ta lista na co uzytecznego poszlo te pol miliarda zlotych? Skoro tak kochasz Fudalego, to podaj kilka przykladow, ale z liczbami i linkami do potwierdzenia Twoich tez. Bajkopisarstwa w Twoim wykonaniu sie juz naczytalismy dosc.

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-26 11:05:56

  @dawidddd - jeśli uważasz, że Rybnik potrzebuje bardziej operatywnego prezydenta od Fudalego, dlaczego żadna siła polityczna nie wykreowała jakiegoś nowego, pomysłowego i przekonującego kandydata? Gderacie jaki to jest zły Fudali, a tymczasem opozycja ani sama nie ma nic do zaproponowania, ani nie ma kandydata, który mógłby nowoczesnym mieszkańcom czymś zaimponować. A taki Nesweek w 2010 roku uważa Fudalego za jednego z najlepszych prezydentów w Polsce! To wypalił się czy nie? Możemy być dumni z takiego prezydenta czy nie? @bzk - jak możesz mówić, że nic się nie zrobiło dla różnych dzielnic - a budowa kanalizacji to co? Gdyby nie kanalizacja to Rybnik mógłby zbudować stadion, lodowisko, aqua-park, nową szkołę i wyremontować wszystkie deptaki w Śródmieściu lub wybudować osiedle bloków komunalnych... A kanalizacja w sposób wybitny nie tylko wprowadziła do tych dzielnic XXI wiek to jeszcze je ożywia poprzez co raz więcej inwestycji mieszkaniowych. Pokaż mi miasto w naszym regionie któreby tak bardzo inwestowało w kulturę - MDK Boguszowice, Niedobczyce i Chwałowice po kompleksowej modernizacji. Nowy basen i remontowana hala sportowa w Boguszowicach. Wieża widokowa w Niewiadomiu. Urbanizacja Wielopola przez strefę i WORD. Nowe przedszkole w Piaskach. Nowe boiska w kilku dzielnicach. A remonty wiaduktów na terenie Nowin, Niedobczyc czy Północy oraz dróg to mało? Uważam, że dzielnice Rybnika prezentują się naprawdę nieźle może poza Nowinami, które odstają trochę pod kątem inwestycji

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-26 11:19:31

  @qwerty - czy ty naprawdę idiociejesz? Po co ja mam podawać jakieś listy na co poszło pół miliarda skoro każdy może sobie to sprawdzić, ba każdy może ocenić to wizualnie? Nawet Kuczera i Krząkała twierdzą, że Rybnik pozyskał w 2009 mniej funduszy unijnych. Jeśli pozyskał mniej to znaczy, że kiedyś było więcej. Po drugie to ty tworzysz fikcję wprowadzając na forum nieprawdziwe informacje i tezy, które nie mają pokrycia. Aboslwent nigdzie nie dostanie 5000 czy 6000 zł na rękę dlatego, że pracodawca musi najpierw przekonać się o jego kwalifikacjach, a niestety absolwent świeżo po studiach ma wiedzę zazwyczaj tylko teoretyczną. Ale tego ty wiedzieć nie możesz bo pewnie studiów nie masz, a pracodawcą nie jesteś tym bardziej. Już dałeś wiele razy przykłady głupoty na tym forum mając pretensje o bezrobocie czy wysokość zarobków do prezydenta miasta zamiast do rządu. Ale widzę, że będzie coraz śmieszniej. Fantazjować Ci nie zabraniam. Nawet chętnie poczytam sobie kolejne twoje komediowe pomysły ale pamiętaj, że z lubością będę potem wypominał Ci różne bzdury jakie pisałeś i piszesz potwierdzając tym twoją niewiarygodność na tym forum ;P

  0 0
 • ~jamaju 2010-05-26 11:54:29

  Uważam za słuszne, że opozycja zwróciła uwagę Rybniczan na słabe wykorzystanie środków unijnych w Rybniku. Jak zresztą sam Pan Prezydent stwierdził, taka jest rola opozycji. Nie rozumiem tylko, dlaczego Prezydent nie chce się do tego tematu odnieść w rzeczowy sposób. Przecierz są jakieś przyczyny tego, prawda? Być może prawda jest niewygodna dla zarządzających miastem? Ja chętnie bym posłuchał jak Pan Fudali ten fakt uzasadnia, bo problemów do rozwiązania w Rybniku nie brakuje, a obawiam się że bez środków z UE będzie trudno coś osiągnąć.

  0 0
 • ~mily pan 2010-05-26 12:55:54

  POkemony spokojnie Fudali jest nie do pokonania wiec mniej jadu mlodziezowko LUDZIE W MIESCIE MOWIA ZE krzakala WAM PLACI ZA TE POSTY

  0 0
 • ~wawokanin 2010-05-26 13:09:37

  Tak w sumie już odchodząc nieco od tematu Fudalego i jego przekrętów, to jak tak czytam te posty to szanowny Arteks i bogdan55 tylko bronicie prezydenta. są tez posty pojedyncze ale takie powiedzmy nie będę ich liczyć. Przeciw jest jakieś 80 % tego forum. Nie tylko w tym temacie oczywiście, tak jest zawsze. To doskonale odzwierciedla nastroje społeczne. Jest grupka wyznawców Adama którym to ten prezydent albo pomógł i są wdzięczni, albo coś załatwił, albo znają jego bądź kogoś z BSRu i są za. Natomiast reszta czyli jakieś 80% ma go serdecznie dość, uważa za debila niedorajdę i skorumpowanego oszusta, ale nie ma na kogo głosować więc na wybory nie idzie. W związku z czym wygrywa Fudali. Wiec apeluje Ludzie IDŹCIE NA WYBORY SAMORZĄDOWE I NIE DAJCIE ZNÓW WYGRAĆ FUDALEMU I JEGO KOLESIOM Z BSR!!!!

  0 0
 • ~mily pan 2010-05-26 13:46:44

  Rybnik jest EUROPA tak powiedzial JERZY BUZEK ,PRZWODNICZACY PE wiec to jest chore jesli taka miernota krzakala to neguje inaczej mowiac krzakala sra do wlasnego gniazdza to Buzek to czlonek PELO

  0 0
 • ~keram 2010-05-26 13:53:30

  Żeby trochę uspokoić emocje, proponuję dla odmiany zwrócić większą uwagę na używanie prawego klawisza Alt. Nie jest to najważniejszą sprawą, ale zupełne ignorowanie tej części klawiatury czasami jednak utrudnia zrozumienie intencji autora komentarza, a dla osób nie będących na bieżąco z omawianą sprawą dodatkowo wprowadza w błąd - zwłaszcza w przypadku bardzo polskich nazwisk :)
  I nieważne czy ktoś POpiera Fudalego, czy też jego oPiS sytuacji świadczy o czymś przeciwnym (na wielkość liter też czasem można uważać) ;). Być może - przy okazji sprawdzania tego co się pisze - warto też usunąć fragmenty obraźliwe dla innych i dopiero potem nacisnąć "Wyślij opinię".

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-05-26 14:51:29

  bogdan55- Kocham Cię:-) Wiesz co - mnie płaci nasz żydowski rabin za każdy wpis i tajne zrzeszenie reprezentujące biznes i lożę masońską. Ostatnio to nawet obiecali mi premię jak wyduszę od Arteksa jakieś pomysły Fudalego na to co dalej. Poza tym co wiadomo - że będzie stadion w Kamieniu na którym nikt nie będzie grał (bo w centrum stadion jest niedobry dla piłkarzy) i wizualziacje dorgi za 3 miliony ( zamiast jeździć będziemy mogli sobie w wirtualu pośmigać do Pszczyny). Nie wiem czy nie ma innych pomysłów, czy o co chodzi bo nie da się nic wydusić i premii chyba nie dostanę

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-26 14:55:37

  Arteks - nie chce mi sie z Toba wdawac w pyskowki. Z taka zawzietoscia piszesz o tych biednych 5000 brutto, ze podejrzewam, ze jestes cienki jak polsilver w tym co robisz, nie masz widokow na taka pensje w przeciagu nastepnych 10 lat i dlatego zzera Cie zazdrosc w stosunku do ludzi z dobrymi studiami, dla ktorych taka liczba to nic nadzwyczajnego. Twoje prawo, choc wspolczuje Ci.

  0 0
 • ~in_persona 2010-05-26 15:27:44

  Bądź co bądź prezydent Fudali ma ogromne doświadczenie samorządowe, którego mu nikt nie odbierze. Poza tym, jako jeden z najlepszych samorządowców w Polsce może konkurować z najlepszymi w każdych wyborach. Jest też niebanalnym prezydentem od 12 lat. I dobrze byłoby, gdyby tak pozostało. Pod jednym tylko warunkiem - Fudali prezydentem, a Krząkała przewodniczącym rady miasta. Ten całkiem logiczny mariaż pozwoliłby połączyć ogromny bagaż doświadczenia i wiedzy Fudalego z ambicjami i niewykorzystanym potencjałem Krząkały. Co prawda Krząkałą był już przewodniczącym miejskiej rady i nie do końca mu wyszło, ale po jego parlamentarnym doświadczeniu dałby spokojnie teraz radę.

  0 0
 • ~outsider 2010-05-26 15:33:11

  jedrek_1_1 - czuję się powalony i wyliczony do 10. Co ma Kamień do wymiarów murawy na stadionie ROW-u ? Kamień jest to baza treningowa, gdzie kopacze z niższych lig, przygotowują się do sezonu lub ewentualnie drużyny z wyższej ligi polskiej kopanej zatrzymywały się w piątek , gdy mieli do rozegrania mecz w sobotę z drużyną z tej części Śląska. Z reguły ośrodki treningowe ulokowane są na zapleczu. Polska reprezentacyjna kopana jako bazę ma ośrodki w Niemczech, które trudno znaleźć na mapie. Gdyby przyjąć Twoje rozumowanie, to najlepsze bazy treningowe powinny być zlokalizowane w pobliżu Barcelony czy Monachium.Jeśli nic Ci się nie podoba i nie zasypiasz bez kilku krytycznych wpisów, niech w tym jest chociaż jakaś logika. Czytam z zainteresowaniem różne wpisy, nie zawsze zgadzam się z np. z Arteksem czy Charlie 01, ale jednego nie sposób im odmówić, są konsekwentni w tym co piszą oraz mają dobrą pamięć. Nie zmieniają się w zależności od okoliczności. Niestety większość wpisów to krytyka dla samej krytyki np. jest ośrodek dla kierowców w Jastrzębiu dowalamy, że trzeba dojeżdżać, nowy ośrodek w Rybniku trzeba dowalić, że korki albo za dużo elek. Mam podobne odczucia jak Keram, jak ktoś stara się napisac coś konstruktywnego, pod prąd większości krytykantów, to się go obraża i wyzywa. Czy można gdzieś konstruktywnie podyskutować o Rybniku, bo ten portal konsekwentnie poprzez wpisy na forum zamienia się w magiel ? Charlie01, Arteks i inni podobnie myślący proszę o Waszą opinię.

  0 0
 • ~charlie 2010-05-26 18:03:34

  wawokanin tak, tak i ta mała grupka wygrywa wybory dla Fudalego, albo wiem, Fudali te wybory fałszuje! on jest do tego zdolny! Skończcie pieprzyć głupoty. Większość osób krytykujących to ludzi związani z opozycją, będących w jej strukturach (najczęściej młodzieżowych). Prawda jest taka, że Fudali wygra te wybory w cuglach. Ja powtarzam, poprę kogoś innego bo Fudali idealny nie jest, ale wy jesteście tacy ograniczeni, że nie potraficie wymienić alternatywy z imienia i nazwiska. No proszę dawajcie realną alternatywę, chcę nazwisk! Potem możemy dyskutować. Ja nie jestem jak większość patałachów w Polsce, że zagłosuję na PO czy Komorowskiego tylko dlatego, że PiSu czy Kaczyńskiego nie lubię. Na szczeście w Rybniku jeszcze tak źle nie jest, że ludzie nie uważający Fudalego za ideała głosują na byle kogo, byle tylko nie Fudali. Tak jak pisałem, w Rybniku tak już PO nie wyjdzie jak w Polsce. 1. bo tutaj jest alternatywa dla PO w postaci Fudalego. 2. rybniczanie jeszcze sami myślą, nie sugerując się głupawymi komentarzami pisanymi w większości przez młodzieżówkę PO. Fudali wygra w cuglach wybory i wy tego nie zmienicie, jesteście po prostu za słabi, miernoty polityczne, bylejakość tak powinno pisać na waszych plakatach wyborczych. Ja bylejakości nie wybiorę, ale czekam na to nazwisko .

  0 0
 • ~auralfloat 2010-05-26 20:58:20

  Fudali swego czasu najlepiej wypadł, jak znalazł sie na torach kolejowych... Ups. Przepraszam, Panie Prezydencie!

  0 0
 • ~ula 2010-05-26 21:12:44

  Mam nadzieje, że nie jest to pierwszy sygnał większego zastoju w rozwoju miasta pod obecnymi rządami – skomentował radny PO, Piotr Kuczera- ja chyba źle czytam Ktoś jest chory ktoś kto jest RADNYM NASZEGO MIASTA ma nadzieję , że w końcu jest źle . A gdzie był przez 4 lata??????? czy ten młody człowieki pomylił się czy RYBNICKA PO jest chora ... i to mocno dięki BOGU ,że obecny prezydent nawet tych głupot nie komentuje . większość będzie i tak głosować na tego swojego i porządnego człowieka FUDALEGO

  0 0
 • ~qwer106 2010-05-26 21:35:54

  Fudali prezydentem miasta,a Krząkała przewodniczącym rady miasta - to brzmi całkiem ciekawie! No to panowie dogadujcie się dla dobra Rybnika!

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-26 22:29:59

  @qwer106 - Krząkała był już przewodniczącym RM i w tej funkcji się nie sprawdził. Chyba nie ma talentów w kierunku prowadzenia obrad i jakieś takiej stanowczości połączonej z bystrością jaka jest wymagana w takich funkcjach. Natomiast brak słów na tych młodych żółtodziobów z rady - nigdy nie powiedzą nic twórczego, nic postępowego czy nowatorskiego. Mi byłoby obojętnie kto będzie rządził miastem i z jaką przeszłością. Byleby wnosił pomysły, nowinki, ciekawostki tak aby było nam przyjemnie słyszeć, że w Rybniku zrobiono to lub tamto, zamierza się zrobić to lub tamto i inne miasta biorą z nas przykład. Na polu samorządowym mam w nosie to jakie kto ma poglądy polityczne. Liczy się rozwój miasta i jego dobro. A rybniccy humaniści z PO ciągle by chcieli droczyć się o zupełne bzdury i drozbiazgi na radzie, a na forum pouczać innych. Od 2006 przeszedłem od zachwytu nad Krząkałą i jego ludźmi poprzez zdegustowanie do totalnego zawodu obecnie. Swoim zachowaniem rybnicka PO pokazała, że jest populistyczna, zaściankowa i nie ma alternatywnego planu wobec Rybnika.

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-26 22:37:18

  Arteks gdzie ta lista inwestycji za pol miliarda? szukam szukam i nie moge znalezc. moze mi pomozesz? czy to bedzie tak samo jak z "technologicznymi firmami, ktore sie rozmnozyly w inkubatorze", z ktorych wiekszosc to nie firmy zaczynajace od zera, tylko podmioty korzystajace z budynku jako z taniej powierzchni biurowej z dobrym dojazdem do obwodnicy ?

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-26 23:29:25

  No i macie tu przykład Qwerty-ego, który wszystko krytykuje jak przystało na poprawnego POpulistę z Rybnika. Dla nich nawet inkubator technologiczny na Jankowickiej, który jest reprezentacyjnym biurowcem powstałym z szarego i byle jakiego obiektu z czasów PRL, który przyciągnął różne firmy jest czymś złym. I macie fajny przykład - dlaczego ludzie prorozwojowi nie zagłosują na PO - bo ich się należy bać!!! Ich to co się dzieje w ostatnich latach po prostu przerosło. To tak jakby z zespołem piłkarskiej ekstraklasy chciała się zmierzyć młodzieżówka z LZS z klasy terenowej... Środków unijnych nie było? To wszystko nie działo się na jawie? A więc pewnie nie było także Fudalego, a Rybnikiem rządził świstak, który zawijał cukierki, prawda Qwerty? ;) Widzę, że kampania wyborcza może być równie śmieszna co działalność rybnickiej PO w ostatnich latach.

  0 0
 • ~werkk 2010-05-27 06:31:27

  Arteks ten budynek o którym piszesz wybudowano w komunie a konkretnie wybudował go PEBEROW i właśnie Ta firma miała tam swoja siedzibę, a pracujące tam osoby budowały na całym świecie obiekty budowlane.jeśli chodzi o sam budynek zdecyduj się czy jest byle jaki czy reprezentacyjny bo nie zmieniono w nim nic no poza tym ze pomalowano ściany. Co do obecnego Prezydenta on już nie chce nim być chce zostać senatorem i ja się mu nie dziwie mniej stresu a pieniądz fajny. Tylko czy mu pozwolą (grupa ludzi która trzyma władze w Rybniku) A co do następcy o ile sam nie będzie startował to namaści P. Kopra to widać z obserwacji. Co do PO na dzień dzisiejszy jedyna osoba co ma szanse być prezydentem to p. Krzakała. Czy byłby dobrym nie wiem ale warto dać mu szanse, bo jak mu ich nie damy nigdy się tego nie dowiemy, pytanie czy On tego chce. Nie będzie być łatwo prezydentem tak zadłużonego miasta jak jest Rybnik. I o tym wie urzędujący prezydent oraz każdy rozsądnie myślący kandydat na prezydenta Rybnika ze będzie musiał rządzić zadłużonym miastem a to nie jest łatwe.

  0 0
 • ~wojtek144 2010-05-27 07:46:42

  qwerty w świerszczykach takich informacji nie ma. Informacje o inwestycjach w mieście znajdzieśz w wykonaniu budżetu za poszczególne lata. Jeżeli masz kłopoty z liczeniem to proponuję kupno kalkulatora.

  0 0
 • ~qwerty 2010-05-27 10:01:54

  poki co, to ostatnio jedyne "inwestycje" o ktorych slysze to wizualizacje drog, wyjazdy na targi z wczesniej przygotowanymi wizualizacjiami. Ale oczywiscie klakierzy Fudalego tak jak nie umieja podac listy inwestycji, tak samo nie umieja podac 5 technologicznych firm, ktore powstaly dzieki inkubatorowi. Jeden probowal. podal 5 firm, z czego jedna to byla firma robiaca www (wiec technologiczna), jedna poltechnologiczna - instalacje elektryczne, istniejaca dluzen niz inkubator a reszta to firmy typu przewozy TIRami istniejace od lat 15 i uzywajace w inkubatorze biur. Ale oczywiscie pieprzyc od rzeczy bez podpierania swoich teorii faktami kazdy umie. Odsylac do Internetu kazdy umie. Ale juz znalezc konkretow jakos nie za bardzo. Takich to mamy klakierow Fudalego.

  0 0
 • ~werkk 2010-05-27 10:09:25

  gwerty ja umiem sam zobacz http://www.youtube.com/watch?=EqFdzSwSNt8 kiedys stare baby nazywały takiego chwolno dupa.

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-27 18:58:42

  @qwerty - domagasz się inwestycji, a one są cały czas realizowane, zgodnie z planami i harmonogrami. Dzisiaj w Radiu 90 podano, że w UM minister Zdziebło (PO) i Fudali podpisali dokumenty związane z dofinansowaniem wielkiej inwestycji jaką jest modernizacja drogi 78. Co ciekawe Zdziebło stwierdził, że Rybnik jest jednym z najlepiej przygotowanych w naszym województwie miast do absorpcji środków unijnych. Pochwalił w tej wypowiedzi także inne miasta naszego subregionu. W każdym razie warto zwrócić uwagę, że poważni i znani politycy PO (Zdziebło i Buzek) chwalą nasze miasto i jego władze co z pewnością nie jest zwykłą kurtuazją ale celowym zamierzeniem. Zaściankowe pionki PO z Rybnika plotą głupoty, próbując bezsilnie zwrócić na siebie uwagę. Proponuję wam organizować takie konferencje codziennie. Może wtedy ktoś poza forumowiczami zauważy, że PO w Rybniku istnieje. Parę zmierzłych ciot i tetryków, którym nic nie pasuje może na was zagłosuje ;PP

  0 0
 • ~Arteks 2010-05-27 19:07:53

  @qwerty - co ty chcesz osiągnąć tymi 5 firmami z inkubatora? Czlowieku, czy ty się w ogóle zastanawiasz o co Ci chodzi? Ani ja, ani Fudali, nie musi wiedzieć jakie tam są firmy i skąd się wzięły. Faktem jest niezaprzeczalnym, że skoro inkubator jest wyremontowany i nowoczesny oraz znalazło się tam masę firm to pomysł był w dechę. Warto by było zapytać właścicieli tych firm co im dał inkubator, który ty próbujesz ignorować bo nie pasuje do twojej bajki. I możesz być pewny, że zwrócę się mailem do redakcji sugerując jakiś wywiad z właścicielami firm, które się tam zagnieździły. :) Nikt normalny nie będzie krytykował takich działań, które mają pomóc w rozwoju małym firmom. Powtarzam, nikt normalny. Bo nienormalni swoje prawa mają i mogą krytykować nawet powstanie kampusu w Rybniku czy pięknej galerii Focus-Park.

  0 0
 • ~werkk 2010-05-28 05:40:46

  Arteks zapomniałeś jeszcze dodać o wyremontowanym szpitalu z którego uczyniono pięknie wyremontowaną szkołę muzyczną. Problem w tym ze właścicielem budynku jest zakon Urszulanek, wiec za pieniądze podatnika wyremontowano zdewastowany budynek, remont kosztował straszne pieniądze. I dzięki temu remontowi za pieniądze podatnika budynek został przystosowany aby pełnić role szkoły muzycznej z prawdziwego zdarzenia. Dlatego teraz miasto czyli My wszyscy Rybniczanie podatnicy ponosimy koszty wynajmu w/w budynku w kwocie 50 000 miesięcznie które to pieniądze trafiają do zakonu urszulanek. To Ci dopiero majstersztyk wyremontować komuś ruinę a później płacić mu za wynajem. Nawet ja bym tego nie wymyślił wiec sam widzisz jaka mamy zdolna władze. Taniej było by wybudować nowy budynek szkoły muzycznej. Przynajmniej w murach nie było by zarazków po byłym szpitalu.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-05-28 08:57:49

  outsider - dla mnie sprawy Kamienia i stadionu miejskiego to naczynia połączone. O wiele wieskze szanse daje posiadanie dobrej bazy i wymiarowaego stadnionu! Gdyby Czesi mieli grać na Euro to chętnie wybiorą Rybnik jak będzie baza i stadion blisko granicy, gdzie mozna zagrać spotkanie międzynarodowe. To jest właśnie brak konsekwencji - typowy niestety dla władz naszego miasta.
  Co do głosowania. Szczerze mówię, że zaglosuje negatywnie. Przeciwko A.F. Dlatego popireram Krzakałę bo to jedyna szansa i alternatywa. I nie jestem z partii ani jej młodzieżówki - w takim wieku to nawet ZSMP nie przyjmowało :-) Oczekuję zmiany prezydenta, który rządzi juz 12 lat. 8 lat dobrych i 4 w których poza dobrym PR nic się nie działo. A miasto musi się rozwijać. Nie stać nas na stracenie 8 lat. Jakie są wizje, czym teraz żyja rybniczanie? Jakie są nowe inicjatywy? Wolę zaryzykować i postawić na Krząkałę i liczyć na zmianę, niż mieć pewność że jej nie będzie. Kolejne 4 lata prezydenta A.F i pani wiceprezydent, ktorej należy sie pomnik za niekompetencję. To co uprawia Arteks to konsekwenta socjotechnika. Krząkała przewodnicżacym rady był krótko i nie mial kiedy sie sprawdzać bo A.F dogadał się z PIS i woli układy z Janikiem i Jaszczukiem (sprawdźcie ile kluby tych panów dostaja z miejskiej kasy). Czeka nas kampania za publiczne pieniądze, umowy wstrzymywane na podspisanie na teraz, prezydent na bilbordach reklamujacych projekt współpracy z Raciborzem. Tak sie nie godzi, to nieprzyzwoite.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3822