RALK: zainaugurowano drugą rundę

2010-12-02, Autor:
W niedzielę Rybnicka Amatorska Liga Koszykówki dokończyła szóstą kolejkę spotkań, a tym samym pierwszą rundę rozgrywek. Meczem SKOK-u Ziemi Rybnickiej z Nord Studnik z Żor zainaugurowano również drugą rundę, czyli mecze rewanżowe.

Jako pierwsi zmierzyli się jednak koszykarze AHE Wodzisław Śl. i Hawajskich Koszul Żory. Już w pierwszej kwarcie gracze z Wodzisławia Śl., głównie za sprawą Krzysztofa Harlaka,, który rozpoczął od trzech „trójek”, uzyskali dziesięciopunktową przewagę. Po bardziej wyrównanej grze w drugim starciu powiększyli ją jeszcze o jeden punkt. W drugiej połowie spotkania żorzanie zaczęli odrabiać straty i w trzeciej kwarcie zmniejszyli dystans do rywali do trzech punktów. Jednakże czwarta odsłona potoczyła się znów po myśli wodzisławian, którzy wynikiem 90 : 77 odnieśli końcowy sukces.

W drugim meczu niedzieli spotkały się druga i ostatnia drużyna tabeli II grupy. Uffo Team Rybnik zajmował drugie miejsce, ponieważ rozegrał jeden mecz mniej od rywali, co nadrobił w pojedynku z Wciąż Bazimiennymi. Uffo Team po wygraniu meczu 94 : 54, bez porażki w pierwszej rundzie zajął czołową lokatę w tabeli.

Inaugurację rundy rewanżowej był mecz drużyn z Czerwionki i Żor. Po pierwszej rundzie rywale zajmowali dwa ostatnie miejsca w tabeli, a dzielił ich tylko jeden punkt. Pojedynek zapowiadał się więc interesująco. Zaczęło się od sporej , dziesięciopunktowej , przewagi graczy z Czerwionki. Gdy wydawało się, że będzie to tym razem ich łatwe zwycięstwo, żorzanie przypomnieli sobie mecz sprzed dwóch tygodni, gdy ograli SKOK osiemnastoma punktami. Obraz gry zmienił się całkowicie i po pierwszej połowie straty żorskiej drużyny zostały odrobione. Po prawie remisowej trzeciej odsłonie w czwartej drużyna z Żor opadła trochę z sił, natomiast spokojna, przemyślana gra SKOK-u pozwoliła graczom z Czerwionki odnieść końcowe zwycięstwo w stosunku 70 : 65.

Ostatnim meczem pierwszej rundy RALK był pojedynek rybnickich zespołów Do ostatniej kropli... i Butimex Inkognito Basket. Lekkim zaskoczeniem była dla obserwatorów tego pojedynku bardzo dobra postawa drużyny Butimexu, który od początku meczu narzucił rywalom swoje warunki gry, co pozwoliło na kilkupunktowe zwycięstwo w pierwszej kwarcie. Zawodnicy Do ostatniej kropli... ( druga drużyna ubiegłego sezonu) spokojnie zaczęli odrabiać straty i po pierwszej połowie różnica wynosiła już tylko jeden punkt. Druga połowa to już zdecydowana przewaga wicemistrzów grających bardziej dojrzałą koszykówkę. Większe doświadczenie boiskowe drużyny oraz ogranie niektórych zawodników w wyższe klasie rozgrywkowej pozwoliły osiągnąć zespołowi końcowy sukces. Po zwycięstwie 74 :61 drużyna Do ostatniej kropli prowadzi bez porażki w pierwszej grupie rozgrywek.

AHE Wodzisław Śl. – Hawajskie Koszule Żory 90:77 (29:19, 17:16, 19:26, 25:16)

AHE: K.Harlak-32, R.Kozielski-22, P.Kowalski-16, D.Janiszewski-14

HK: B.Piasecki-33, Ł.Rutkowski-16, D.Predecki-12, Sylwester Polak-11.

Wciąż Bezimienni Rybnik – UFFO Team Rybnik 54:94 (8:19, 21:30, 11:16, 14:29)

WB: M.Nawrat-20, M.Świerczyna-12, D.Bieniek-6, M.Blic-5

UFFO: P.Bednarek-31, M.Kras 18, J.Rduch-17, K.Kaczmarczyk-12.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Nord Studnik (team Żory) 70:65 (25:15, 11:22, 15:14, 19:14)

SKOK: W.Trałka-25, M.Sładek-19, A.Baszczok-9, J.Raszka-7

Nord: M.Gołdyka-21, B.Kossek-17, R.Sawczuk-14, T.Poręba-7.

Do ostatniej kropli... – Butimex Inkognito Basket 74:61 (13:19, 18:17, 19:9, 24:16)

Do: : T.Szymura-19, R.Kudzia i R.Pietrasik po 14, J.Marciniak-12

BI: M.Sobala-16, P.Mrugalski-15, Ł.Kuruc-9, A.Pukajło-8.