RALK: Wciąż Bezimienni, ale zwycięscy

2010-10-20, Autor:
Drugą serię spotkań rozegrali zawodnicy Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Drugą kolejkę RALK otworzyło spotkanie drużyny raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i rybnickiej drużyny ARX. Od początku pojedynku raciborzanie przeważali, wygrywając trzy pierwsze kwarty. Dopiero w ostatniej części gry rybniczanie zdołali skutecznie przeciwstawić się rywalom, ale czteropunktowe zwycięstwo w tej części pojedynku nie pozwoliło odnieść końcowego sukcesu.

Sporym zaskoczeniem zakończył się drugi mecz niedzieli, w którym borykająca się wciąż z problemami finansowymi, o czym świadczy nazwa zespołu, drużyna Wciąż Bezimiennych z Rybnika, pokonała żorski zespół spod znaku Nord Studnik. Po nienajlepszej pierwszej odsłonie rybniczanie zwarli szeregi, znacznie wygrywając drugą i trzecią część meczu. Żorzanie odpowiedzieli sześcioma punktami przewagi, ale do końcowego sukcesu brakło im czterech punktów.

Drużyna od wielu lat zajmująca czołowe miejsca w rozgrywkach RALK, która już czterokrotnie była mistrzem ligi, spotkała się w niedzielne południe z zespołem SKOK-u z Czerwionki. Po raz kolejny mistrzowie potwierdzili aspiracje do kolejnego tytułu, bezapelacyjnie pokonując rywali.

W czwartym meczu kolejki odnotowaliśmy swoiste wydarzenie. Do tej pory w historii RALK wystąpiły w rozgrywkach tylko trzy kobiety. Wczoraj w pierwszym meczu rybnickiego zespołu Czarno na Białym wystąpiła kolejna zawodniczka. Mająca za sobą występy w  I lidze koszykówki kobiet – Joanna Czajkowska będzie prawdopodobnie czołową reprezentantką swojego zespołu, co pokazała wczoraj zdobyciem dwunastu punktów. I choć pozostali gracze równie mocno zaangażowali się w pojedynek z Leszczyńskim AKS-em, to tym razem nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Nic nie wskazywało na to, że pojedynek Butimex-u z Rybnika z byłymi graczami ligowych Hawajskich Koszul z Żor, dostarczy tyle emocji. Ośmiopunktowe prowadzenie koszykarzy z Żor po pierwszej kwarcie dawało podstawy do uważania ich za faworytów tego spotkania. Co prawda po drugiej kwarcie prowadzenie to zmniejszyło się, ale w trzeciej części gry wszystko jakby wróciło do normy. Wydawało się, że w tym meczu nie może już wydarzyć się nic specjalnego. Jednak postawa rybnickich koszykarzy zaskoczyła kibiców tego zespołu. Do czwartej odsłony przystąpili bardzo zmotywowani i udało im się odrobić straty do przeważających przede wszystkim warunkami fizycznymi, rywali. Ponieważ po czterech kwartach na tablicy wyników widniał remis, mecz musiał być rozstrzygnięty w dogrywce. Niestety dla rybniczan w dogrywce udało im się uzyskać tylko siedem punktów, na  które żorzanie odpowiedzieli dwunastoma, odnosząc końcowe zwycięstwo.

1. OSiR Racibórz – ARX Rybnik 77 : 65 (16:14, 21:16, 24:15, 16:20)

OSiR: D.Atłachowicz-15, D.Ronin-14, M.Szalc-13, P.Zwierzyna-12

ARX: Ł.Graj i G.Gołucki po 13, J.Chołuj-10, M.Grzonka-9.

2. Wciąż Bezimienni Rybnik – NORD Studnik 61 : 57 (12:14, 18:14, 18:10, 13:19)

Bezim.: B.Torebko-25, P.Małecki-16, G.Marciniak-8, J.Raszka-6

NORD: R.Sawczuk-27, M.Gołdyka i B.Kossek po 13, R.Broczkowski-4.

3. UFFO Team Rybnik – SKOK Ziemi Rybnickiej 98 : 74 (23:14, 24:16, 20:19, 31:25)

UFFO: P.Bednarek-40, K.Kaczmarczyk i M.Kras po 18, B.Napierała-14

SKOK: W.Trałka-27, M.Sładek-14, B.Gliński-10, T.Gliński i P.Patoła po 6.

4. AKS Leszczyny – Czarno na białym Rybnik 83 : 62 (17:12, 28:13, 13:23, 25:14)

AKS: K.Gitner-17, P.Majewski-15, Ł.Stokłosa-11, P.Starzec-10

Cz: J.Konsek-14, J.Czajkowska-12, B.Bugla i T.Głowacki po 10.

5. Butimex Inkognito Basket – Hawajskie Koszule Żory 64 : 69 (11:19, 15:10, 11:16, 20:12, 7:12)

But.: P.Grzelczak-18, P.Mrugalski-13, A.Pukajło-11, M.Sobala-8

Haw.: B.Piasecki-22 S.Polak-18, Ł.Kamiński-15, Ł.Rutkowski-6.