RALK: świetny początek drużyny Remaag Walker

2011-10-19, Autor:
Za nami druga kolejka rozgrywek Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Drugą kolejkę XIV edycji RALK rozpoczął pojedynek zespołów z Żor i Czerwionki. Od początku żorzanie objęli prowadzenie, które powiększali z każdą minutą i po trzech kwartach ich przewaga nad drużyną z Czerwionki wynosiła już 32 punkty. I w tym momencie gracze z Hawajskich Koszul przestali grać. Być może wydawało im się, że mecz jest praktycznie wygrany. Ale inne zdanie na ten temat mieli zawodnicy SKOK-u Ziemi Rybnickiej, którzy od początku czwartej kwarty przejęli inicjatywę i  zaczęli odrabiać straty.. Choć zbliżyli się do rywali na dziewięć punktów, to niestety zabrakło czasu i mecz zakończył się zwycięstwem żorskich Hawajskich Koszul. W przerwie Bartosz Piasecki odebrał puchar dla najskuteczniejszego strzelca XIII edycji RALK, który wywalczył wynikiem 28,8 pkt./mecz.

W ubiegłym tygodniu drużyna Butimex-u dość pechowo przegrała mecz dopiero w dogrywce. W ostatnią niedzielę zmierzyli się z koszykarzami z Jastrzębia. Choć optycznie wydawało się, że mecz jest wyrównany, to jednak po pierwszej połowie jastrzębianie mieli dość sporą przewagę. Drugą połowę rybniczanie wygrali, ale niestety brało punktów, aby odnieść końcowe zwycięstwo. Trzecie drużyna ubiegłego sezonu bez zwycięstwa zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli.

W kolejnych dwóch spotkaniach wygrali faworyci. Do ostatniej kropli... pokonali graczy z Leśnej Przygody – Parku Linowego z Radlina, natomiast w derbach Żor koszykarze z Browarów musieli uznać wyższość teamu Nord Studnik.

Świetnie rozpoczęli rozgrywki zawodnicy z zespołu Remaag Walker. Drugi raz z rzędu odnieśli wysokie zwycięstwo i z dużą przewagą małych punków prowadzą w tabeli. Co prawda  pierwsi przeciwnicy nie należą do czołówki zespołów ligi i o wartości zespołu dowiemy się dopiero po kilku tygodniach, ale z obserwacji gier wynika, że jest to jeden z murowanych faworytów do zwycięstwa w tym sezonie.

Hawajskie Koszule Żory – SKOK Ziemi Rybnickiej 91 : 82 (20:15, 24:15, 32:14, 15:38)
HK: B.Piasecki-44, D.Predecki-17, Ł.Rutkowski-16, P.Pustelnik-8
SKOK: W.Trałka-32, S.Binias-18, B.Majewski-17, T.Gliński-9

Butimex Inkognito – Szarża Chrobry Jastrzębie  78 : 89 (12:18, 17:29, 24:23, 25:19)
BI: D.Janik-17, F.Kruk-15, P.Mrugalski-14, M.Rakoczy-12
Sz: A.Góra-27, K.Kruczek-19, P.Kowalski-16, D.Janiszewski-15

Do ostatniej kropli... – Leśna Przygoda-Park Linowy 75 : 58 (20:12, 12:14, 25:14, 18:18)
Do: K.Fojcik-19, T.Szymura-18, B.Polnik-15, W.Pierchała-10
Leśna: J.Szymura-16, Ł.Graj i J.Chołuj po 12, R.Winiarski-8

Nord Studnik Żory – Browary Żory  89 : 66 (21:15, 29:22, 14:16, 25:13)
Nord: M.Gołdyka-22, K.Franczuk-20, Ł.Połeć-11, M.Kowalski, Z.Narwojsz i D.Siciński po 8
Browary: S.Sałek-27, R.Sawczuk-11, M.Szulc-10, P.Żuralski-8

AKS Leszczyny – Remaag Walker Rybnik   65 : 119 (15:32, 8:24, 21:34, 21:119)
AKS: M.Majewski-16, Ł.Stokłosa-13, G.Marciniak-10, P.Majewski-9
Walker:  P.Bednarek-28, K.Kaczmarczyk-24, P.Rajnhold-23, T.Gołysz i M.Kras po 16