RALK: Remaag Walker wrócił na prowadzenie

2012-02-02, Autor:
Piętnasta kolejka rozgrywek przyniosła tylko jedną zmianę w układzie tabeli. Na pierwsze miejsce po tygodniu wrócił rybnicki zespół Remaag Walker, który wysoko wygrał z drużyną żorskich Browarów. Trzy pierwsze drużyny mają po 27 punktów i kolejność w tabeli zależy tylko od lepszego stosunku koszy zdobytych i straconych.

Niedzielne zmagania koszykarzy amatorów rozpoczęły zespoły Butimexu i AKS-u, które przed tym spotkaniem miały tę samą ilość punktów. Rybniczanie rozpoczęli mecz mocno umotywowani do zwycięstwa, upatrując w tym szansę na umocnienie się na ósmej pozycji w tabeli, która daje prawo gry w rundzie play-off. Zdecydowana postawa przyniosła wysokie prowadzenie po pierwszej kwarcie. Druga i trzecia kwarta nie były już tak spektakularne, bo leszczynianie wygrali je pięcioma i jednym punktem. Niestety, dla AKS-u, do końca spotkania nie starczyło już i sił i determinacji. Natomiast rybniczanie jeszcze raz zwarli szeregi i w czwartej odsłonie rzucili 38 punktów, co pozwoliło im odnieść wysokie zwycięstwo 104 : 76 i zdobyć jednopunktową przewagę w tabeli nad rywalami z Leszczyn.

Bardzo wyrównany pojedynek stoczyły drużyny Szarży Chrobry Jastrzębie i Leśnej przygody – park linowy Radlin. Kilkakrotnie prowadzenie w meczu przechodziło z jednej drużyny na drugą. Po trzeciej części drużyna z Radlina miała dwupunktową przewagę, ale już za chwilę znów był remis. Końcówkę meczu lepiej wytrzymali gracze z Jastrzębia, trafiając kilka koszy więcej od rywali, utrzymując przewagę z pierwszej połowy meczu.

Koszykarze Remaag Walker Rybnik wysoko pokonali najsłabszy, mocno odstający umiejętnościami od pozostałych, zespół żorskich Browarów. Czterdzieści siedem punktów zdobył w tym meczu lider tabeli najlepszych strzelców ligi Przemysław Bednarek. Dzięki temu zwycięstwu rybniczanie powrócili na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek, ale przekonaliśmy się o tym dopiero po ostatnim meczu niedzieli, w którym Hawajskie Koszule uległy innej rybnickiej drużynie Do ostatniej kropli...

Wcześniej na parkiet wyszły drużyny z Czerwionki i Żor sąsiadujące ze sobą w tabeli i mające po piętnaście punktów. Również w tym pojedynku rywalizacja była wyrównana. Mecz rozpoczął się od dwóch rzutów za trzy punkty. Dla żorskiej drużyny trafił Krzysztof Franczuk a dla SKOK-u Jacek Raszka. Po pierwszej kwarcie przewaga Nordu wynosiła 9 punktów. Druga kwarta zakończyła się dwupunktowym zwycięstwem SKOK-u. Prowadzenie w dalszej części gry zmieniało się, a po trzeciej kwarcie na tablicy wyników widniał remis. Czwartą kwartę dla żorzan otworzył „trójką” Krzysztof Franczuk, a potem on, Zbigniew Narwojsz i przede wszystkim bardzo nerwowy w trzeciej kwarcie Daniel Siciński, kilkakrotnie trafiali do kosza uzyskując trzynastopunktową przewagę. Wojciech Trałka i Sebastian Binias nie byli sami w stanie wygrać z bardziej zespołowo grającymi graczami z Żor i rzucając 10 z 12 punktów przegrali mecz 58 : 71.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie rozegrały ze sobą Hawajskie Koszule Żory i Do ostatniej kropli... Rybnik. W pierwszym spotkaniu Hawajskie koszule pokonały rywali piętnastoma punktami. Żądni rewanżu rybniczanie stawili się na parkiecie tylko bez Michała Bobera. W żorskim zespole brakowało Marcina Mastera. Po pierwszej odsłonie cztery punkty więcej miała drużyna z Żor. Po drugiej przewaga ta zmalała do dwóch punktów. Cały czas na tablicy wyników prowadzą Hawajskie Koszule. Dopiero w drugiej minucie trzeciej kwarty prowadzenie po raz pierwszy obejmują rybniczanie. Przez kolejne minuty prowadzenie zmieniało się aż do szóstej minuty czwartej odsłony, kiedy to znów zanotowano remis 61 : 61. Za chwilę było 63 : 63. Gdy do końca było dwie minuty tylko jeden raz trafił najlepszy strzelec z Żor Bartosz Piasecki. Wcześniej dwa punkty dla Rybnika zdobył Adam Pierchała. Kolejne punkty zdobył Tomasz Szymura, znów A.Pierchała i T.Szymura, a mecz zakończył celnym rzutem Bartek Polnik. Dzięki temu zwycięstwu zespół Do ostatniej kropli... zbliżył się tylko na jeden punkt do czołówki zespołów, które mają po 27 punktów.

1. Butimex Inkognito Basket - AKS Leszczyny 104 : 76 (25:9, 21:26, 20:21, 38:20)
 Punkty: P.Mrugalski-34, M.Rakoczy-23, M.Jakubiak-19, K.Gajos-10 oraz M.Majewski-34, Ł.Kasprzyk-12, Ł.Kala-10, P.Majewski-8.

2. Szarża Chrobry J-bie - Leśna Przygoda Radlin 67 : 61 (16:17, 26:19, 8:16, 17:9)
 Punkty: K.Kruczek-17, G.Korzeń-11, R.Kozielski-10, P.Kowalski i D.Szwankowski po 8 oraz M.Grzonka-21, J.Chołuj-20, D.Prus-8, Ł.Graj i B.Kozieł po 5.

3. Remaag Walker Rybnik - Browary Żory 139 : 78 (29:22, 31:14, 40:17, 39:25)
 Punkty: P.Bednarek-47, M.Kras-24, P.Rajnhold-22, B.Napierała-19 oraz R.Sawczuk-30, S.Sałek-23, W.Molitor-12, M.Galusek-7.

4. SKOK Ziemi Rybnickiej - Nord Studnik Żory 58 : 71 (11:20, 16:14, 19:12, 12:25)
 Punkty: W.Trałka-21, B.Gliński i P.Małecki po 8, M.Forajter-6 oraz K.Franczuk-29, B.Kossek-11, D.Siciński-10, Z.Narwojsz-8.

5. Hawajskie Koszule Żory - Do ostatniej kropli...  65 : 73 (21:17, 17:19, 12:17, 15:20)
 Punkty: B.Piasecki-22, P.Pustelnik-14, S.Polak-11, Ł.Kamiński-9 oraz K.Fojcik-20, J.Marciniak i T.Szymura po 16, B.Polnik-9.