RALK: nieoczekiwana wygrana AHE

2009-12-16, Autor:
Rybnicka Amatorska Liga Koszykówki rozegrała kolejną serię spotkań.

Dziewiąta kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki przyniosła nieoczekiwanie wysokie zwycięstwo AHE Wodzisław nad ARX Rybnik, ciekawy i wyrównany mecz ósmej i dziewiątej drużyny tabeli rozgrywek oraz przekonywujące zwycięstwa drużyn z czołówki nad zespołami z dołu tabeli.

Gdy na parkiecie stanęły naprzeciw siebie drużyny ze szczytu tabeli, zapowiadało się ciekawe widowisko. Niestety od początku rybnicki zespół nie miał koncepcji na stawienie czoła wodzisławianom, którzy już w pierwszej kwarcie uzyskali ośmiopunktową przewagę i w miarę upływu czasu systematycznie ją powiększali. Po ostatnim gwizdku sędziów na tablicy wyników widniał wynik 89:58 dla drużyny z Wodzisławia. Warto może odnotować tegoroczne debiuty w tym meczu Roberta Kozielskiego w AHE i Mateusza Majewskiego w ARX.

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały drużyny Czarno na białymAKS Tygodnik Rybnicki. Przez cały mecz prowadzenie przechodziło raz w jedną to znów w drugą stronę, a największa przewaga jednej z drużyn, to pięć punktów na korzyść AKS-u po pierwszej kwarcie. Jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania był remis i pachniało dogrywką. W końcówce po dwa celne rzuty oddali T. Głowacki z Rybnika i Łukasz Kasprzyk z Leszczyn, a szalę zwycięstwa przechylił na korzyść AKS-u dobrze wykonujący rzuty wolne Tomasz Cebula (pięć trafień w ostatnie minucie).

Wysokie zwycięstwo odnieśli koszykarze Kulturalnego Klubu w pojedynku z drużyną SKOK-u z Czerwionki. Choć wynik na to nie wskazuje, było to interesujące widowisko obfitujące w ciekawe akcje, dziewiętnaście razy  kończące się celnymi  rzutami zza linii 6.25 m. Nie wydaje się to dziwne jeśli wziąć pod uwagę fakt, że w tym meczu grało pięciu z dziesiątki najlepszych strzelców ligi. Po dziewiątej kolejce Adam RenerKulturalnego Klubu objął prowadzenie w klasyfikacji na najlepiej rzucającego za trzy punkty wyprzedzając liderującego od początku tego sezonu w tej kategorii Krzysztofa FranczukaLeśnej Perły.  Wysokie zwycięstwo Kulturalnych pozwoliło im objąć przodownictwo w tabeli rozgrywek.

Jeszcze wyższe zwycięstwo zanotowali gracze z zespołu Do ostatniej kropli... nad żorskimi Browarami. W przeciwieństwie do poprzedniego, ten mecz był mało barwnym i dość jednostronnym widowiskiem. Rybniczanie od początku mieli dużą przewagę i zakończyli spotkanie z 58 punktami na swoją korzyść.

Na zakończenie kolejki na parkiet wyszły drużyny Leśnej Perły z Radlina i Bezimiennych z Rybnika. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała tak wysokiej porażki rybniczan. Młoda drużyna grała z ambicją i dużym zaangażowaniem, dzielnie stawiając czoła rywalowi, który miał za sobą większe doświadczenie, a przede wszystkim dużo lepsze warunki fizyczne. Po pierwszej połowie obraz gry nieco się zmienił, a gracze z Radlina zaczęli uzyskiwać przewagę, którą dowieźli do końca spotkania.

ARX Rybnik – AHE Wodzisław Śląski 58:89 (12:20, 15:21, 10:21, 21:27)

ARX: Ł.Graj-11, M.Grzonka i Mateusz Majewski po 10, D.Prus, Ł.Rajwa i K.Żelakiewicz po 6

AHE: K.Harlak-31, R.Kozielski-15, D.Janiszewski-14, K.Kruczek-12.

Czarno na białym Rybnik – AKS Tygodnik Rybnicki 80:84 (16:21, 26:18, 20:25, 18:20)

Cz: T.Głowacki-19, J.Konsek-17, D.Kaczmarczyk-15, M.Świerczyna-13

AKS: P.Majewski-24, T.Cebula-15, Ł.Kasprzyk i S.Strzelecki po 12.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Kulturalny Klub Rybnik 84:129 ( 23:38, 14:25, 25:30, 22:36)

SKOK: M.Sładek-33, B.Gliński-21, W.Trałka-20, M.Gołąbek-8

KK: A.Rener-38, R.Schinske-28, P.Bednarek-26, K.Kaczmarczyk-14.

Browary Żory – Do ostatniej kropli... Rybnik 57:115 (14:29, 16:26, 13:34, 14:26)

Br: S.Sałek-23, B.Kossek-14, A.Gacioch-9, J.Oleniuk-8

Do: J.Marciniak i B.Polnik po 27, M.Bober-26, J.Muras-13.

Leśna Perła Radlin – Bezimienni Rybnik 87:65 (15:14, 18:22, 31:18, 23:11)

LP: S.Binias-22, P.Sajdyk-20, D.Siciński-18, M.Gołdyka-12

BR: B.Torebko-23, R.Grzybek-13, A.Wiwatowski-11, P.Małecki-10.