RALK: niektórzy mieli aktywny weekend

2010-10-26, Autor:
Ubiegły tydzień był dla czterech drużyn Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki okresem intensywnej gry.

W piątek AKS Leszczyny spotkał się z AHE Wodzisław Śl. zaś Leśna Perła Radlin przeegzaminowała Czarno-Białych z Rybnika. Po dość łatwym zwycięstwie radlinian w piątkowym meczu, w niedzielę czekał na nich nieco trudniejszy przeciwnik. Dodatkowo zaginęła gdzieś skuteczność najlepszych strzelców drużyny. W pierwszych dwudziestu minutach zespół zdobył tylko 13 punktów, co nie mogło przynieść końcowego sukcesu. Wprawdzie obraz gry zmienił się na kilka minut w trzeciej odsłonie, ale tylko na tyle stać było graczy z Radlina, którzy przegrali całe spotkanie prawie trzydziestoma punktami.

Piątkowy rywal Leśnej Perły zmierzył się w niedzielę z zespołem z Wodzisławia. Drużyna Czarno na Białym nie miała żadnych szans z prowadzącymi w tabeli grupy pierwszej koszykarzami AHE. Od początku tegorocznej edycji RALK dobrze spisuje się Joanna Czajkowska, najskuteczniejsza w rybnickim zespole zawodniczka. Niestety drużyna mimo zgłoszenia licznej grupy koszykarzy, mecze rozgrywa pięcio lub sześcioosobowym składem, co nie pozwala osiągnąć sukcesu. Wszystkie rozegrane dotychczas spotkania przegrali i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy pierwszej.

Drugi mecz podczas ubiegłego weekendu rozegrała drużyna z Leszczyn. W niedzielę przeciwnikiem AKS-u był drugi po AHE Wodzisław Śl. faworyt pierwszej grupy rozgrywek. Rybnicki zespół  Do ostatniej kropli... odniósł zdecydowane zwycięstwo. Leszczynianie rozegrali już cztery spotkania i dzięki punktom za przegrane mecze zajmują wysoką lokatę w tabeli, ale po wyrównaniu ilości meczów przez wszystkie drużyny, nie będą należeli do czołówki.

Rewelacyjnie na początku nowego sezonu spisuje się zespół Wciąż Bezimiennych. Po dwóch rozegranych pojedynkach drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli za drużyną Uffo Team, która rozegrała jeden mecz więcej. Cztery punkty, to tyle, ile Bezimienni zdobyli w całym poprzednim sezonie. W niedzielę rybniczanie pokonali czteroma punktami drużynę SKOK-u z Czerwionki, wykazując się świetnie taktycznie rozegraną końcówką meczu.

Niedzielne zmagania koszykarzy zakończyły się pojedynkiem zespołów, które zawsze należą do czołówki Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W pojedynku sukces odnieśli gracze Uffo Team, którzy trzy pierwsze odsłony wygrali, oddając podopiecznym trenera Czesława Grzonki tylko czwartą kwartę.

W rozgrywkach ligowych nastąpi jednotygodniowa przerwa. Do hali MOSiR-u koszykarze zawitają prawdopodobnie w piątek 5 listopada.

1. AKS Leszczyny – AHE Wodzisław Śląski 67:87 (12:24, 21:25, 13:25, 21:13)

AKS: Ł.Kasprzyk-14, Ł.Stokłosa i ł.Kala po 12, M.Jarmundowicz-11

AHE: K.Harlak-23, K.Kruczek-15, J.Cuber-14, D.Korba-13.

2. Leśna Perła Radlin – Czarno na białym Rybnik 84:65 (24:18, 15:14, 27:16, 18:17)

Perła: K.Franczuk-29, P.Sajdyk-13, M.Łuczak-10, D.Siciński-8

Cz: B.Bugla-18, P.Czuga-16, T.Fojcik-12, J.Czajkowska-11.

3. Leśna Perła Radlin – Butimex Inkognito 52:80 (8:20, 5:22, 21:9, 18:29)

Perła: K.Franczuk i P.Sajdyk po 16, S.Binias-12, B.Sękowski-4

Butimex: F.Kruk-21, P.Grzelczak-16, A.Pukajło-15, M.Sobala-11.

4. Czarno na białym – AHE Wodzisław Śl. 80:118 (14:30, 17:28, 21:27, 28:33)

Cz: M.Floryszak-26, J.Konsek-17, J.Czajkowska-16, S.Pompa-11

AHE: A.Góra-33, J.Cuber-22, D.Korba-20, J.Harlak-16.

5. Do ostatniej kropli... – AKS Leszczyny 101:63 (26:13, 19:7, 28:25, 28:18) Pu

Do: J.Marciniak-21, W.Pierchała-18, T.Szymura-16, R.Pietrasik-13

AKS: P.Majewski-14, P.Starzec-12, Ł.Stokłosa i ł.Kala po 11.

6. Wciąż Bezimienni R-k – SKOK Ziemi Rybnickiej 59:55 (114:12, 6:17, 16:13, 23:13)

Wciąż: P.Małecki-24, M.Nawrat i J.Raszka po 11, Ł.Niesporek-4

SKOK: W.Trałka-27, B.Gliński-13, A.Baszczok-7, A.Drażyk-6.

7. Uffo Team Rybnik – ARX Rybnik 75:56 (20:9, 15:13, 26:14, 14:20)

Team: P.Bednarek-29, J.Rduch, B.Napierała i K.Kaczmarczyk po 12

ARX: G.Gołucki i M.Grzonka po 17, D.Prus-10, J.Chołuj-8.