RALK na Mistrzostwach Śląska

2010-01-28, Autor:
W dniach 30 i 31 stycznia odbędą się V Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce.

Rybnicką Amatorską Ligę Koszykówki w mistrzostwach reprezentować będą: Mariusz Soppa, Jarosław Muras, Michał Grzonka, Jarosław Marciniak, Łukasz Kamiński, Rafał Kudzia, Bartosz Polnik, Ksawery Fojcik, Dominik Janiszewski, Karol Pogorzelczyk, Robert Pietrasik i Marek Kaczmarek. Drużyna składa się z zawodników mistrza RALK z poprzedniego sezonu uzupełniona kilkoma zawodnikami z innych zespołów.

Drużyna RALK zagra w grupie „B”. W sobotę o godz. 14:00 mecz z Rudą Śląską, zaś o godz.16.15 z Bielskiem Białą. Półfinały i finały rozgrywane będą w niedzielę. Rozpoczęcie niedzielnych spotkań od godz.10.oo. Mecze rozgrywane będą w Pszczynie (Hala Sportowa POSiR, ul. Zamenhofa 5a).

Niedzielne mecze XIV kolejki RALK przebiegały zgodnie z oczekiwaniami. W czterech przypadkach faworyci uzyskiwali sporą przewagę i wysoko wygrywali ze swoimi rywalami. Tylko pojedynek Leśnej Perły Radlin z drużyną Butimex Inkognito Basket Rybnik przyniósł więcej emocji, a jego wynik końcowy prawie do końca nie był przesądzony.

Jako pierwsi na parkiecie stanęli gracze ze SKOK-u CzerwionkaCzarno na białym z Rybnika. Rybniczanie dzielnie stawili czoła swoim rywalom, ale mimo trafienia czterech „trójek” w pierwszej kwarcie, ostatecznie tę część gry przegrali czteroma punktami. Kolejne odsłony meczu to sukcesywnie zwiększana przewaga graczy z Czerwionki, która po zakończeniu meczu wyniosła dwadzieścia jeden punktów.

Przed drugim meczem do organizatorów dotarła wiadomość, że członkowie drużyny z Żor mogą spóźnić się z powodu trudnych warunków pogodowych. Taka informacja powtarzała się wczoraj kilkakrotnie, ale wszystkie spotkania rozegrano zgodnie z harmonogramem. Żorzanie dojechali na czas i rozpoczął się mecz, po zakończeniu którego można było stwierdzić tylko, że się odbył. Wysokie prowadzenie od początku uzyskała drużyna ARX i systematycznie ją powiększając w kolejnych kwartał, rozgromiła zespół żorskich Browarów w stosunku 100:48.

Najciekawszy, jak się później okazało, mecz rozegrały ze sobą zespoły Leśnej PerłyButimex-u Inkognito. Sąsiadujące ze sobą w tabeli drużyny zgromadziły do wczorajszego meczu po osiemnaście punktów i stawką rywalizacji było piąte miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się mocnym akcentem. Na otwarcie Filip Kruk celnie rzucił „za trzy”(2x3 w całym meczu). Kilkanaście sekund później odpowiedział, również „trójką”, Krzysztof Franczuk (8x3). Oba zespoły toczyły bardzo wyrównany pojedynek, w którym wynik cały czas oscylował w granicach kilku punktów. Dopiero w szóstej minucie czwartej kwarty, po przerwie na żądanie drużyny Butimex-u, rybniczanie odskoczyli od rywala na kilka punktów. Trzy kolejne „trójki” radlinian w czwartej kwarcie, to zbyt mała ilość punktów, aby uzyskać pozytywny rezultat. Rybniczanie wygrali rywalizację i wyprzedzili Leśną Perłę w tabeli.

Kolejne dwa pojedynki to mecze dwóch prowadzących w tabeli drużyn z zespołami z dolnej części tabeli, dlatego też można było z góry przewidzieć ich rezultaty. AHE Wodzisław Śląski pokonał wysoko Bezimiennych Rybnik, natomiast AKS Tygodnik Rybnicki, mimo kilkuminutowych fragmentów niezłej gry uległ trzydziestoma punktami ubiegłorocznym triumfatorom rozgrywek RALK.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Czarno na Białym 95:71 (27:23, 17:12, 24:12, 27:24)

SKOK: B.Gliński-36, W.Trałka-26, M.Sładek-15, A.Drażyk i M.Gołąbek po 6

Cz: J.Konsek-22, T.Głowacki-18, P.Marcol-10, B.Bugla-9.

Browary Żory – ARX Rybnik 48:100 (15:31, 10:21, 13:14,10:34)

BŻ: S.Sałek-16, R.Sawczuk-13, B.Kossek-8, A.Kula-6

ARX: R.Winiarski-23, Ł.Graj-21, M.Grzonka-18, Ł.Rajwa-16.

Leśna Perła Radlin – Butimex Inkognito Basket R-k 58:68 (16:19, 17:16, 14:17, 11:16)

Perła: K.Franczuk-28, D.Siciński-13, M.Gołdyka-9, Z.Narwojsz-6

Butimex: F.Kruk-14, P.Grzelczak i P.Mrugalski po 11, A.Pukajło-10.

Bezimienni Rybnik – AHE Wodzisław Śląski 46:87 (10:20, 13:19, 17:26, 6:22)

BR: B.Torebko-22, G.Marciniak-12, A.Wiwatowski-9, J.Motyka-3

AHE: D.Janiszewski-20, A.Góra-18, J.Cuber-10, D.Korba i J.Harlak po 8.

Do ostatniej kropli... – AKS Tygodnik Rybnicki 104:74 (21:18, 26:17, 28:23, 29:16)

Do: K.Fojcik-29, J.Marciniak-24, B.Polnik-22, Ł.Kamiński-21

AKS: Ł.Stokłosa-15, S.Strzelecki-13, P.Majewski i T.Cebula po 12.