RALK: mistrz z Wodzisławia

2010-03-25, Autor:
W przedostatniej kolejce Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki rozstrzygnięto układ górnej części tabeli rozgrywek.

Poznaliśmy miejsca drużyn, które zajęły miejsca medalowe i czwarte miejsce. Wiadomo też, że żorskie Browary nie poprawią już swojej pozycji. Jeśli zaś chodzi o pozostałe zespoły, to teoretycznie mogą się zdarzyć różne scenariusze, ale praktycznie biorąc pod uwagę rozkład ostatnich gier, nie powinno się nic zmienić. No chyba, że jakaś niespodzianka... .

Dwudziesta pierwsza kolejka RALK rozpoczęła się od niespodzianki. Było nią jednopunktowe zwycięstwo przedostatniej drużyny tabeli nad szóstą. Pojedynek BezimiennychLeśną Perłą był wyrównany od samego początku, choć w pierwszej połowie odnotowano trzypunktowe zwycięstwo w pierwszej i jednopunktowe w drugiej kwarcie. Dwie kolejne odsłony, to nadal bardzo wyrównana gra, która na kilka chwil przed końcem meczu daje wynik remisowy. W tym momencie następuje ważne trafienie za trzy punkty Krzysztofa Franczuka. Po stronie Bezimiennych do kosza trafiają Błażej Torebko i Bartosz Reich, i przez ostatnie sekundy bronią jednopunktowej przewagi. Zwycięstwo pozwala drużynie na poprawę o jedno miejsce  pozycji w tabeli. Porażka natomiast uniemożliwiła drużynie z Radlina na punktowe zrównanie się z drużyną Butimex Inkognito, która wczoraj pauzowała.

Wysokie zwycięstwo odnotowała drużyna Do ostatniej kropli..., która uzyskując dwa punkty zapewniła sobie trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywkach. W trakcie meczu członkowie drużyny z Żor kilkakrotnie podważali decyzje sędziowskie, co skończyło się ukaraniem jednego z zawodników przewinieniem technicznym.  Po meczu kapitan Browarów zdecydował się na złożenie protestu w tej sprawie do organizatorów, podpisując odpowiednią rubrykę w protokóle meczu. Jednakże zgodnie z regulaminem rozgrywek nie dotarło do organizatorów odpowiednie pisemne oświadczenie.

Drużyna Kulturalnego Klubu zapewniła sobie srebrny medal tegorocznych rozgrywek wygrywając w przedostatnim meczu z drużyną z Czerwionki. Rosnąca z minuty na minutę przewaga rybniczan zakończyła się różnicą 48 punktów. Rozgrywający Kulturalnych Adam Rener przybliżył się znacznie do osiągnięcia sukcesu w klasyfikacji najlepiej rzucających za trzy punkty. Jego przewaga nad drugim w tej rywalizacji Krzysztofem Franczukiem, wzrosła do jedenastu trafień i praktycznie jest nie zagrożona. Obaj snajperzy zmierzą się w niedzielę w bezpośrednim pojedynku.

Wysokie zwycięstwo odnotowano w meczu sąsiadów z tabeli. Tylko w pierwszej odsłonie meczu AKS Tygodnik Rybnicki toczył wyrównany pojedynek z drużyną Czarno na białym. Kolejne kwarty to coraz bardziej powiększająca się przewaga leszczynian, która po końcowym gwizdku sędziów wyniosła 50 punktów. Rybniczanie straciliu dziewiąte miejsce w tabeli, zaś AKS dogonił punktowo drużynę SKOK-u i o kolejności w tabeli zadecyduje ostatnia kolejka.

Dziewięciopunktowe zwycięstwo drużyny AHE Wodzisław Śląski pozwoliło tej drużynie zapewnić sobie zwycięstwo w tegorocznej XII edycji RALK. Wodzisławianie mają lepszy bilans rywalizacji z Kulturalnym Klubem i nawet porażka w ostatnim meczu nie może pozbawić ich tytułu mistrza ligi. Natomiast drużyna ARX, która meczem z Wodzisławiem zakończyła już rozgrywki, na finiszu straciła medalową pozycję i zajmie w rozgrywkach tylko czwarte miejsce.

Bezimienni Rybnik – Leśna Perła Radlin 97:96 (15:18, 29:30, 24:22, 29:26)

BR: P.Małecki-32, B.Reich-24, G.Marciniak-19, B.Torebko-16

LP: K.Franczuk-38, S.Binias-31, M.Gołdyka-13, Z.Narwojsz-10.

Do ostatniej kropli... Rybnik – Browary Żory 121:80 (21:22, 38:8, 22:27, 40:23)

Do: M.Bober-29, B.Polnik-21, J.Marciniak-20, W.Pierchała-18

BŻ: R.Sawczuk-24, S.Sałek-23, P.Izbaner-14, B.Kossek-10.

Kulturalny Klub Rybnik – SKOK Ziemi Rybnickiej 123:75 (29:10, 21:16, 34:24,39:25)

KK: A.Rener-39, P.Bednarek-28, R.Schinske-19, K.Kaczmarczyk-17

SKOK: W.Trałka-35, B.Gliński-20, M.Gołąbek-8, A.Drażyk-6.

AKS Tygodnik Rybnicki – Czarno na białym 98:48 (16:16, 24:16, 19:10, 39:6)

AKS: Ł.Kasprzyk-22, Ł.Stokłosa-21, P.Majewski-18, M.Majewski-15

Cz: P.Marcol i D.Kaczmarczyk po 12, M.Świerczyna-10, B.Bugla-7.

AHE Wodzisław Śląski – ARX Rybnik 72:63 (13:19, 20:4, 22:18, 17:22)

AHE: K.Kruczek-21, R.Kozielski-20, D.Janiszewski-13, D.Korba-8

ARX: J.Chołuj-16, M.Grzonka-15, Ł.Graj-14, R.Winiarski-7.