RALK: mistrz jedyną drużyną bez porażki

2011-10-27, Autor:
Za nami trzecia kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W dwóch przypadkach rywali dzielił w tabeli tylko jeden punkt, natomiast w pozostałych zespoły miały tyle samo punktów i każdy z tych trzech meczów dawał lepsze miejsce w tabeli drużynie zwycięskiej. W pierwszym pojedynku niespodzianki nie było.

Do ostatniej kropli..., rybnicki zespół, który wygrał ubiegłoroczną ligę, bez większych problemów pokonał koszykarzy z Jastrzębia, którzy tylko w trzeciej kwarcie byli równorzędnym partnerem rybniczan i którzy objęli prowadzenie w tabeli jako jedyny zespół bez porażki po trzech kolejkach.

Zdecydowane zwycięstwo odnieśli też brązowi medaliści ubiegłego sezonu, którzy pokonali czternastoma punktami SKOK Ziemi Rybnickiej, choć nie wszystko układało się po ich myśli. Prowadząc w pierwszej połowie z dużą przewagą pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł, a ci z tego skorzystali i na kilka minut przed końcową syreną zespół z Czerwionki doszedł do rybniczan na jeden punkt. Końcówka należała jednak do Butimexu, którego gracze opanowali sytuację i po punktach m.in. Pawła Grzelczaka, Damiana Janika i Macieja Rakoczego odnieśli końcowy sukces.

Najbardziej zacięty mecz stoczyły ze sobą zespoły Hawajskich Koszul z Żor i Remaag Walker z Rybnika. Pierwsza połowa meczu to równorzędny pojedynek przy niewielkiej przewadze rybniczan. W trzeciej kwarcie żorzanie zwarli szeregi i po 30 minutach prowadzili dziewięcioma punktami. W czwartej kwarcie rybniczanie odrobili te dziewięć punktów i po 40 minutach na tablicy widniał remis. O końcowym rezultacie zdecydowała dogrywka, w której podobnie jak w całym meczu obydwie drużyny oddały dużą ilość niecelnych rzutów, ale nieco lepsi byli gracze Hawajskich koszul wygrywając cały mecz sześcioma punktami.

W pozostałych dwóch meczach nie działo się nic ciekawego. Drużyny Nord Studnik Żory i Leśna Przygoda-Park Linowy Radlin wysoko pokonały swoich rywali nie oddając nawet jednej kwarty. W najbliższą niedzielę czwarta kolejka RALK, w której najciekawiej zapowiada się spotkanie trzeciej i czwartej drużyny w tabeli. Nord Studnik Żory i Leśna Przygoda-Park Linowy Radlin zmierzą się o godz. 11.00.

Szarża Chrobry J-bie - Do ostatniej kropli...   68 : 97 (19:25, 18:29, 21:22, 10:29)

Szarża: R.Kozielski-16, M.Heliosz-14, P.Kowalski-13, A.Góra-10

Do: J.Marciniak-29,   K.Fojcik-21, B.Polnik-17, T.Szymura-15.

SKOK Ziemi Rybnickiej - Butimex Inkognito   70 : 84 (19:23, 13:24, 18:16, 20:21)

SKOK: W.Trałka-24, P.Małecki-12, J.Raszka-9, S.Binias i M.Sładek po 8

BI:    P.Grzelczak-18, D.Janik-16, M.Rakoczy-14, P.Mrugalski i F.Kruk po 12.

Remaag Walker Rybnik - Hawajskie Koszule   71 : 77 (15:17, 18:19, 24:12, 8:17, 12:6)

RW: B.Piasecki-28, S.Piasecki-25, S.Polak-10, Ł.Rutkopwski-7

HK: P.Bednarek-24,   P.Rajnhold-13, T.Gołysz-12, M.Kras-9.

Nord Studnik Żory - AKS Leszczyny   106 : 58 (21:17, 27:15, 29:11, 29:15)

NS: K.Franczuk-31, M.Gołdyka-21, Ł.Połeć-12, T.Poręba-9

AKS: P.Majewski-26,    G.Marciniak-9, T.Cebula-8, Ł.Kasprzyk-6.

Leśna Przygoda Radlin - Browary Żory  105 : 41 (26:13, 30:4, 24:11, 25:13)

LP: J.Chołuj-28, M.Grzonka-24, Ł.Graj-20, D.Prus-17

BŻ: S.Sałek-16,    M.Galusek-7, T.Paszko-5, W.Molitor i M.Szulc po 4.