RALK: hit na miarę oczekiwań

2014-12-15, Autor:
W najciekawszym meczu Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki spotkali się ubiegłoroczni finaliści rozgrywek.

II runda - 5 kolejka

Mojito Rybnik - Hawajskie Koszule Żory
85 : 86 ( 20:19, 23:16, 23:28, 19:23 )

Mojito; Rduch Jacek 24, Muras Paweł 0, Grabiec Stanisław 8, Szymura Tomasz 0, Pierchała Adam 19, Pierchała Wojciech 0, Zieliński Krzysztof 25, Kupczak Karol 9,
HK Żory; Przeliorz Oktawian 16, Kamiński Łukasz 10, Piasecki Sergiusz 10, Fojcik Ksawery 15, Koss Adam 2,Rutkowski Łukasz 33, Kossek Bartosz 0,

Mecz zapowiadał się hitem kolejki i taki też był, obie ekipy grały w finale ubiegłorocznych rozgrywek. Spotkanie bardzo wyrównane, w drugiej połowie Mojito rozluźniło szyki obronne co skrzętnie wykorzystali gracze z Żor rzucając w tej części meczu 10 celnych trójek, a w całym meczu 11 razy, z czego sam Łukasz Rutkowski doskonale dysponowany podczas dzisiejszego spotkania trafił 7. Dobry występ podkoszowych graczy Mojito Jacka Rducha i Adama Pierchały ale i tym razem nie mieli oni wsparcia graczy obwodowych.

Czerwionka – Leszczyny - Na Rondzie Team Żory
82 : 66 ( 17:12, 22:17, 28:25, 15:12 )

Czerwionka – Leszczyny; Wodniok Sebastian 18, Forajter Mateusz 8, Płaczek Sebastian 2, Kasprzyk Łukasz 8, Handzielewicz Kamil 17, Mączka Tomasz 10, Wójciak Jakub 13, Konsek Grzegorz 6,
Na Rondzie; Gliński Tomasz 16, Binias Sebastian 18, Stachula Robert 0, Franczuk Krzysztof 15, Maser Marcin 11, Stokłosa Łukasz 4, Supel Tomasz 0, Młotek Piotr 2

Pierwsze zwycięstwo drużyny z Czerwionki-Leszczyn ich dobra gra w ostatnim okresie nie mogła zaowocować sukcesami do dzisiaj, grali mądrze w obronie i skutecznie w ataku, a Kamil Handzielewicz wraz z Sebastianem Wodniokiem dziurawili kosz bezradnych zawodników Na Rondzie. Wśród przegranych można wyróżnić Sebastiana Biniasa, który był dzisiaj bardzo skuteczny.

One Hill Bezimienni - ARX Rybnik
52 : 54 ( 14:8, 12:15, 15:14, 11:17 )

One Hill Bazimienni; Kaczmarczyk Dawid 13, Konsek Artur 12, Łodziński Jakub 2, Nawrat Marcin 14, Marciniak Gniewosz 2, Stróżczyk Michał 5, Wiwatowski Arkadiusz 0, Łata Mateusz 0,
ARX; Piórkowski Łukasz 7, Ziegler Dawid 0, Parma Wojciech 8, Majewski Przemysław 0, Prus Dariusz 0, Majewski Mateusz 16, Chołuj Jacek 2, Graj Łukasz 10, Sidor Marek 4, Kaczmarczyk Krzysztof 7

Obie ekipy sąsiadują w tabeli i mają szanse na awans do czwórki i grę w play off więc można się było spodziewać wyrównanej walki, do przerwy wynik 26:23 zapowiadał duże emocje w kolejnych kwartach i tak się działo, walka na całym boisku z obu stron żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi niż 6 pkt. Na 30 sekund przed końcem na zegarze widniał remis wtedy dobrze grający dzisiaj Mateusz Majewski trafił za 2 pkt jak się okazało na zwycięstwo. Marcin Nawrat próbował jeszcze odwrócić losy meczu w ostatnich 5 sekundach jakie zostały do ostatniego gwizdka sędziego lecz piłka wypadła z obręczy.

Pauza: Butimex Basket Rybnik