RALK: emocje trwały tylko kilka minut

2011-11-03, Autor:
Czwarta kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki w przeważającej części przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Tylko w środkowej części trzeciego spotkania, w którym zmierzyły się drużyny AKS Leszczyny i Hawajskie Koszule Żory, zdarzyło się, że emocje nieco się nasiliły, ale trwało to tylko kilka minut, a potem wszystko wróciło do normy.

W pierwszym z pięciu pojedynków zmierzyli się czwarta i ostatnia drużyna tabeli. Niespodzianki nie było. Choć w trzeciej kwarcie żorzanie starali się grać jak równy z równym, to w całym meczu jastrzębianie odnieśli ponad czterdziestopunktowe zwycięstwo.

Sąsiadujące w tabeli przy tej samej ilości punktów zespoły z Żor i Radlina wyszły na parkiet do drugiego niedzielnego spotkania. Że są to drużyny o podobnym potencjale pokazała pierwsza połowa meczu, po której Leśna Przygoda – Park Linowy, prowadziła tylko jednym punktem. Dopiero w trzeciej kwarcie radlinianie uzyskali kilkupunktową przewagę, którą powiększyli o kolejne punkty w kwarcie ostatniej i w rezultacie odnieśli piętnastopunktowe zwycięstwo. Gdy na parkiet wyszła drużyna Hawajskich Koszul z Żor, która w ubiegłym tygodniu pokonała jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w XIV edycji RALK, oraz wysoko pokonana w ubiegłym tygodniu drużyna AKS Leszczyny, wydawało się, że w tym pojedynku zwycięzcę wytypować można zanim mecz się zacznie. Jeszcze raz się jednak potwierdziło, że w sporcie nic nie jest przesądzone. Mecz dla AKS-u rozpoczął celnym rzutem za trzy punkty czołowy strzelec tej drużyny Łukasz Stokłosa. Kolejne trzy celne rzuty, tym razem za dwa punkty, Przemysława Majewskiego, „trójki” Stokłosy i Mateusza Majewskiego i po pierwszej kwarcie AKS Prowadził siedmioma punktami. W powietrzu zapachniało niespodzianką. Ale w drużynie Hawajskich Koszul gra lider tabeli strzelców Bartosz Piasecki. Przy jego dużym udziale żorzanie odrobili straty i na przerwę w połowie meczu zeszli z dwupunktowym prowadzeniem. Potem poszło już zgodnie z oczekiwaniami. Trzecia i czwarta kwarta to spokojne punktowanie rywali, które dało im siedemnastopunktowy sukces.

W pozostałych dwóch pojedynkach nie działo się nic nadzwyczajnego. Najpierw drużyna Remaag Walker Rybnik wypunktowała rywali z Butimexu 88 : 56, a w ostatniej potyczce jedyni niepokonani dotychczas koszykarze z zespołu Do ostatniej kropli... udowodnili swoją wyższość nad zespołem SKOK Ziemi Rybnickiej, pokonując rywali 108 : 77.

Browary Żory - Szarża Chrobry Jastrzębie   61 : 105 (11:27, 10:27, 27:28, 13:23)
 Punkty: R.Sawczuk-23, S.Sałek-22, T.Paszko-6, J.Oleniuk-4 oraz R.Kozielski-26, J.Cuber-14, A.Góra-13, M.Heliosz-12.

Nord Studnik Żory - Leśna Przygoda Rybnik   60 : 75 (16:17, 18:18, 14:22, 12:18)
 Punkty: M.Gołdyka-16, K.Franczuk-15, Ł.Połeć-10, B.Sękowski-8 oraz M.Grzonka-29, D.Prus-16, Ł.Graj-14, J.Chołuj-9.

AKS Leszczyny - Hawajskie Koszule Żory   58 : 75 (20:13, 9:18, 16:21, 13:23)
 Punkty: P.Majewski-15, M.Majewski i Ł.Stokłosa po 14, K.Gitner-5 oraz B.Piasecki-27, Ł.Kamiński i S.Piasecki po 12, Ł.Rutkowski-6.

Butimex Inkognito - Remaag Walker Rybnik   56 : 88 (7:20, 13:16, 19:24, 17:28)
 Punkty: M.Rakoczy-16, P.Sajdyk-15, A.Pukajło-7, D.Janik i P.Mrugalski po 6 oraz B.Holona-24, P.Bednarek-21, M.Kras-15, T.Gołysz-14.

Do ostatniej kropli... - SKOK Ziemi Rybnickiej   108 : 77 (24:16, 33:15, 24:22, 27:24)
 Punkty: B.Polnik-25, K.Fojcik-23, J.Marciniak-21, T.Szymura-14 oraz W.Trałka-28, M.Sładek-14, B.Gliński i P.Małecki po 10.