RALK: Butimex zagrał dobrze w obronie

2010-12-17, Autor:
Rybnicka Amatorska Liga Koszykówki rozegrała drugą kolejkę rewanżową.

Odbyło się kilka ciekawych pojedynków, w których tylko w dwóch przypadkach w pełni udał się rewanż za pierwszą rundę. Już pierwszy pojedynek zapowiadał się interesująco.

Wciąż Bezimienni z Rybnika w pierwszej rundzie pokonali swego rywala – drużynę Nord Studnik - różnicą tylko czterech punktów. Żorzanie przystąpili więc do rewanżu z dużą chęcią odniesienia sukcesu. Robert Sawczuk, Marcin Gołdyka, a przede wszystkim Bartek Kossek rozegrali niezłe spotkanie odnosząc przekonywujące zwycięstwo 83:64.

Mająca kłopoty kadrowe rybnicka drużyna Uffo team, znów przystąpiła do meczu w pięcioosobowym składzie. Zespół SKOK-u Ziemi Rybnickiej z Czerwionki nie był jednak dla rybniczan wymagającym przeciwnikiem. Co prawda wygrał czwartą kwartę dwoma punktami, ale to o wiele za mało, aby odnieść sukces. 87:66, czyli ponad dwudziestopunktowe zwycięstwo po raz drugi odnieśli rybniczanie.

Po raz drugi w tej edycji RALK przegrali również rybniczanie spod znaku Czarno na Białym. Szóstka koszykarzy AKS-u Leszczyny panowało niepodzielnie na parkiecie, wygrywając trzy z czterech części pojedynku. Liczne próby Joanny Czajkowskiej, czy Tomasza Głowackiego, poderwania zespołu do aktywniejszych poczynań, przyniosły skutek dopiero w ostatniej kwarcie. Końcowy wynik 63:87 nie jest jednak sukcesem rybniczan.

Najlepszy i najciekawszy pojedynek niedzieli stoczyły zespoły, które sąsiadują w tabeli I grupy, a które po wczorajszym meczu nadal rywalizują o trzecie miejsce w grupie, premiujące awansem do silniejszej grupy w rundzie trzeciej, co skutkuje prawem gry w play-off. W pierwszym meczu tych zespołów Hawajskie Koszule z Żor odniosły pięciopunktowe zwycięstwo. Do rewanżu gracze Butimex Inkognito Basket Rybnik, pałający chęcią odniesienia zwycięstwa, przystąpili niezwykle skoncentrowani i przygotowani taktycznie, co widać było gołym okiem. Świetna gra, szczególnie w obronie, rybnickiej drużyny, na tyle zaskoczyła nieźle grających od początku tegorocznych rozgrywek koszykarzy z Żor, że w pierwszej kwarcie rzucili tylko cztery punkty. Później nieco się poprawili wygrywając nawet trzecią kwartę, ale na bardzo dobrze grającą szóstkę z Rybnika nie mieli wczoraj argumentów. Końcowy wynik meczu 57:39.

Ponad dwieście punktów zgromadzili na swoim koncie gracze ostatniego meczu, w którym AHE Wodzisław Śl. zmierzył się z Leśną Perłą z Radlina. Od jakiegoś czasu radlińska drużyna przeżywa kłopoty kadrowe i znów rozpoczęła mecz w pięcioosobowym składzie. W niezłej formie rzutowej był Krzysztof Franczuk, który po wczorajszym meczu umocnił się na czele najlepiej rzucających za trzy punkty. Wczoraj osiem razy trafił zza linii 6.75 i zdobył w całym meczu 31 punktów. Jego drużyna, która mecz kończyła w czwórkę, zdobyła 94 punkty, ale to nie wystarczyło, aby spotkanie wygrać. 119 punktów wodzisławian dało im siódme zwycięstwo w XIII edycji RALK i pierwsze miejsce w I grupie rozgrywkowej. W najbliższy weekend ostatnie mecze RALK w tym roku kalendarzowym.

NORD Studnik (team Żory) - Wciąż Bezimienni R-k 83:64 (25:11, 18:8, 18:26, 22:19)

NORD: B.Kossek-32, M.Gołdyka-16, R.Sawczuk-15, Ł.Jaszczak-9

WB: B.Torebko-20, M.Nawrat-16, G.Marciniak i R.Grzybek po 8.

SKOK Ziemi Rybnickiej - UFFO TEAM Rybnik 66:87 (12:19, 20:23, 12:25, 22:20)

SKOK: W.Trałka-25, J.Raszka-23, A.Baszczok i M.Sładek po 6

UFFO: P.Bednarek-38, J.Rduch-25, M.Jaskulski-9, M.Kras-8.

Czarno na białym Rybnik - AKS Leszczyny 63:87 (17:22, 8:23, 20:27, 18:15)

Cz: T.Głowacki-20, B.Bugla, M.Floryszak i J.Czajkowska po 12

AKS: Ł.Stokłosa-26, K.Gitner-19, T.Cebula-17, P.Majewski-13.

Hawajskie Koszule Żory - Butimex Inkognito Basket 39:57 (4:17, 10:16, 14:9, 11:15)

HK: S.Szpit-14, S.Piasecki-10, Ł.Kamiński-8, Ł.Rutkowski-7

BI: F.Kruk-18, D.Janik-12, P.Mrugalski-8, P.Grzelczak-7.

AHE Wodzisław Śląski - Leśna Perła Radlin 119:94 (26:11, 34:25, 26:38, 33:20)

AHE: R.Kozielski-34, P.Kowalski-17, D.Janiszewski-15, D.Szuszkowski-14

Perła: P.Sajdyk i K.Franczuk po 31, S.Binias-23, J.Jaworski-9.